Türkçe Seviye Sınavı ( Turkish Level Test ) - 1
The test is intended as a guide only. It will give you an idea of your level of proficiency in grammar, but does not take into account your capabilities as a speaker or previous contact with the language, vocabulary and slang. The guidelines assume no answers were guessed.
The questions and code in this online test are copyrighted and may not be copied without prior written permission from IOL.
Bu test Türkçe bilginiz ve Türkçe dil bilgisi konusunda fikir verecektir. Soruların Telif hakkı IOL dersanesine aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Email address *
Sen çay iç _____
2 points
Ben Koreliyim ve Tejon____.
2 points
Aşağıdaki cümlelerden hangisinin zamanı farklıdır?
2 points
Minsu, İlsan------ 1990 yılında Samcheok’----- doğdu. O, Japon------ konuşuyor. Metindeki boşluklara sırasıyla hangi ekler getirilmelidir?
2 points
Seul, Busan ___ _____ kalabalık.
2 points
1. Saat 9.15’te ilk ders ------------------. Saat 12.30’da öğle teneffüsü ------------. Saat 13.10’da öğle yemeği --------------. Saat 20.00’de haberleri ------------------. Yukarıdaki boşluklara sırasıyla hangi fiiller getirilmelidir?
2 points
1. Bu ne? 2. Kaç yaşındasın? 3. Bu bir saat mi? 4. Bu kim? 5. Bu kaç? a. Bu, kardeşim Gazi. b. Doksan beş. c. Evet, bu bir saat. d. Bu, kurşun kalem. e. Otuz dokuz yaşındayım. Yukarıdaki diyaloğun doğru eşleştirilmiş şekli hangisidir?
2 points
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
2 points
1. Soyadınız ne? 2. Hoş geldiniz. 3. Adınız ne?4. Soyadım Felek.5. Hoş bulduk.6. Adım Gazi. Yukarıdaki konuşmanın doğru sıralanışı hangi seçenekte verilmiştir?
2 points
Onun anne__ dün güzel bir gözleme yaptı.
2 points
1. Gazi, eşiyle Seul’a gidiyor. 2. Nehir Hanım, hastanede çalışıyor. Aşağıdaki sorulardan hangilerinin cevabı yukarıdaki cümlelerde vardır?
2 points
1. yiyorum 2. her akşam 3. mutfağında 4. yemek 5. evimizin 6. ailemle Yukarıdaki kelimelerle anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturulduğunda sıralama nasıl olur?
2 points
Aşağıdaki diyaloglardan hangisi yanlıştır?
2 points
A: Ne olmak istiyorsun? B: --------------------------------------------- A: Niçin? B: --------------------------------------------- Diyalogdaki boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangileri getirilmelidir?
2 points
Danny bey, her gün iş__ otobüsle gid__.
2 points
A: ----------------------------------------------------? B: Karpuzun fiyatı beş lira, elmanın fiyatı ise dört lira. Diyalogdaki boşluğa hangisi getirilmelidir?
2 points
Gelecek yaz tatilini Kore'de mi_______?
2 points
Aşağıdakilerden hangisi hasta ziyaretinde söylenmez?
2 points
Aşağıdaki sorulardan hangisi kıyafet alırken sorulmaz?
2 points
A. Siz dün sinema ___ git_______? B. Evet.
2 points
Next
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service