Konstellatsioonid kasuperedele
Aeg: 21.02. 2024, kell 18:00-21:15
Koht: Pikk 7-13, Tallinn
Läbiviija: Lea Sõmer-  konstellöör, PRIDE-koolitaja, peretoetaja, mentor

Lea kirjutab konstellatsioonidest nii:
Konstellatsiooni võib pidada inimhinge pildiks, mis moodustatakse eesmärgiga leida lahendus inimese elu jaoks olulisele küsimusele. Samas on konstellatsioon ka lahenduseni jõudmise protsess. Nendel õhtutel teeme tööd alateadvuse ühisväljaga, saame näha oma väljakutseid vaatleja positsioonilt ja osaleda ka teiste töödes.
Konstellatsioon avardab meie vaatenurka ka siis, kui me osaleme grupis vaid vaatlejana – energiatöö ja taipamised puudutavad kõiki ruumis viibijaid.
Kõik konstellatsioonid lähtuvad grupi vajadusest.

Selleks, et aru saada ümbritsevast, on esmalt vaja mõista iseennast,
seetõttu teeme igakordsel kohtumisel konstellatsiooniharjutusi teemadel “minu päritoluperekond”, “suguvõsa ressursi vastuvõtmine”, “minu koht perekonnas” jmt. Igal korral teeme ka vähemalt ühe töö, mis puudutab meie peres elavaid lapsi. Loodan, et leiame koos vastuseid põletavatele väljakutsetele.

Olen oma teekonnal läbi konstellatsioonide, nii õpingutel kui ka erinevates töötubades, saanud väga palju tuge ja taipamisi, mis aitavad mul mõista meie peres kasvavaid lapsi, kuid eelkõige iseennast kasuvanemana. Minu esimene kokkupuude selle meetodiga oli ca 8 aastat tagasi tagasi just kasuperedele mõeldud supervisioonis.
Olen kasuema juba 13 aastat, PRIDE koolitaja ja MTÜ Oma Pere raames ka peretoe teenuse osutaja. Viimased kolm aastat olen intensiivselt tegelenud enesearenguga läbi konstellatsioonide. Praegu olen lõpetamas perekonstellööriõpet Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituudi materjalide põhjal Kalmer Kase juhendamisel. Konstellatsioonid on aidanud mul saada tasakaalukamaks, ma näen kergemini läbi olukorrad või detailid, mis ei ole minu muuta. Olen saanud hingerahu läbi sisemise teadmise, et suguvõsa ressurss on alati mu selja taga ja et mul on vajadusel igal hetkel võimalik sellele toetuda.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Osaleja ees-ja perekonnanimi: *
Osaleja isikukood: *
Osaleja e-posti aadress: *
Osaleja kontakttelefon: *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy