Par prasmīgām ģimenēm
19. gs prasmes

     8.augusts no plkst. 14.00
     kultūrizglītības centrs "Vietvalži", Spuņciems, Salas pagasts

Darbnīcu apraksti:
1. darbnīca. Ģimenes spēks dziesmā un ritmā - Latviešu tautasdziesmas tradicionālās kokles pavadībā. Mēs esam radīti, lai būtu kopā - viens ar otru, ar bērniem, ar vīriem, sievām un visu saimi. Tikšanās reizē katrs tiek aicināts piedalīties muzicēšanā. Iesākumā ieskandēsim balsi un ķermeni, sajutīsim kopības spēku rotaļās, kam sekos latviešu tautasdziesmas tradicionālās kokles pavadībā un kopīga muzicēšana.

2. darbnīca. Ģimenes spēks no zemes māla - Ģimenes darbnīca, kuras laikā ļausim atgriezties bērnībā arī visiem pieaugušajiem un kopā ar bērniem pagatavot māla krītiņu komplektu kopīgiem spēļu un radošās izpausmes mirkļiem. Iepazīšanās ar mālu, tā terapeitiskā un praktiskā nozīme no senču pieredzes līdz mūsdienām. Paaudžu maiņa un atstātais mantojums. Krāsas pigmenti un iegūšana dabā. Spēles un rotaļas.

3.darbnīca. Ģimenes spēka sajūtu stiprināšana caur augiem - Zāļu tēju atpazīšana, to pielietojums veseluma saglabāšanā un stiprināšanā. Tējas veidošanas un dzeršanas rituāls kā būtiska ģimenes tradīcija: kopā sanākšana jēgpilnas sarunas. Augu atpazīšana un pielietojums, tējas mandalas rituāls - ģimenes sajūtas tējas veidošana.

4. darbnīca. Ģimenes spēks caur rotāšanos -  Darbnīcā dalībnieki izgatavo rotas, kuras pasākuma laikā katrs var izmantot kā rotāšanās elementu. Rotājums, kura galvenie akcenti ir dzīvi ziedi un augi, ir unikāls un īpašs svētku noskaņas radīšanai – pēc izvēles to var spraust pie tērpa, veidot kā rokassprādzi, izgatavot kā galvas rotājumu.
Gatavojot ziedu rotas, dalībnieki iepazīst ziedu un augu materiālu, dažādas rokdarbu tehnikas, gūst ieskatu florista amata prasmju pielietošanā. Ziedu rotu izveidošana florista ikdienā ir rūpīgs un smalks darbs; darbnīcā dalībnieki var darboties atbilstoši savām spējām un iepriekšējai pieredzei - jaunākajiem dalībniekiem tiek piedāvāti vieglāk paveicami darbiņi, savukārt pieredzējušie un prasmīgie var izvēlēties sarežģītākus uzdevumus.

5. darbnīca. Dzimtas spēks ģērbonī - Ģērboņu izveide apliecina interesi par pagātni un dzimtas saknēm.
Ģērbonis  kā ģimenes vērtību simbols, kurš apliecina un iemūžina senas dzimtas un tajā pārmantoto vērtību, arī profesijas vai nodarbošanās, stiprību. Darbnīcā ikviena vecuma dalībnieks individuāli vai ģimene kopā no daudzveidīgu formu koka materiāliem, pērlēm veido savas dzimtas ģērboni vai iniciāļus. Darbnīcā kā viens no darbiem būtu iniciāļu izveide kokā. Ar nagla veidojot savus vārda burtus un tos dažādos rakstos satinot ar dzijas pavedienu.

6. darbnīca Ģimenes vienotībā ir spēks – koku tapu savienojumi - Ģimenei ir jāturas kopā, vienam otrs jāatbalsta. Esam vienā sistēmā. Tā arī koka savienojumi. Kopā veidojot savienojumu pie savienojuma, top, kāds priekšmets. Darbnīcā gan liels, gan mazs ar specifiskiem koka tapu veidošanas instrumentiem pats varēs saveidot koka mājiņu vai koka zobenu.  Kopīgā darbā, veidojot savu darbu no skices līdz darba realizācijai,  notiek personīga izaugsme.

    Anketu aizpilda par visiem vienas ģimenes locekļiem, kuri piedalīsies darbnīcās.
    Jautājumiem zvaniet uz tālr. 26604431, Anda, pasākuma režisore

Pasākumu apmeklējot jāuzrāda sadarbspējīgs pārslimošanas sertifikāts, vai sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju, kā arī personas, kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts un tas ir negatīvs, kā arī šīs personas pavadošie bērni, kas jaunāki par 12 gadiem, bez sertifikātiem.
Pasākums tiks fotografēts, un fotogrāfijas var tikt publicētas biedrības “Pierīgas partnerība” un “Jaunolaines attīstībai” sociālajos tīklos un mājas lapā.

Projekts „Par prasmīgām ģimenēm” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta pieteikums Nr. 2021.LV/ĢDP/136.
#SIFprojekts #SIF_vietagimenei #PierigasPartneriba #JaunolainesAttīstibai #ParPrasmīgāmģimenēm


Sign in to Google to save your progress. Learn more
1. dalībnieka vārds, uzvārds
Atzīmējiet vai 1. dalībnieks ir vakcinējies pret Covid-19, izslimojis to vai būs līdzi negatīvs tests.
Clear selection
2. dalībnieka vārds, uzvārds
Atzīmējiet vai 2. dalībnieks ir vakcinējies pret Covid-19, izslimojis to vai būs līdzi negatīvs tests.
Clear selection
3. dalībnieka vārds, uzvārds
Atzīmējiet vai 3. dalībnieks ir vakcinējies pret Covid-19, izslimojis to vai būs līdzi negatīvs tests.
Clear selection
4. dalībnieka vārds, uzvārds
Atzīmējiet vai 4. dalībnieks ir vakcinējies pret Covid-19, izslimojis to vai būs līdzi negatīvs tests.
Clear selection
5. dalībnieka vārds, uzvārds
Atzīmējiet vai 5. dalībnieks ir vakcinējies pret Covid-19, izslimojis to vai būs līdzi negatīvs tests.
Clear selection
Atzīmējiet, kuru darbnīcu apmeklēsiet kopā plkst. 14.00
Atzīmējiet, kuru darbnīcu apmeklēsiet kopā plkst. 15.00
Atzīmējiet, kuru darbnīcu apmeklēsiet kopā plkst. 16.00
e-pasts *
tālrunis *
Paldies par pieteikumu!
Pirms pasākuma ar Jums vēl sazināsimies!
Uz tikšanos 8.augustā kultūrizglītības centrā "Vietvalži"

"Par prasmīgām ģimenēm" projekta komanda
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy