Oferta dla grup zorganizowanych | Brave Kids Tbilisi | 19.12.2019 w Teatrze Polskim
Mamy przyjemność zaprosić grupy zorganizowane na polsko-gruziński spektakl Brave Kids, który przygotowali młodzi artyści w wieku od 6 do 17 lat w czasie trwania listopadowej edycji Brave Kids Tbilisi. Premiera spektaklu odbyła się w stolicy Gruzji 22 listopada 2019.

Czwarta edycja Brave Kids w Gruzji zaprezentuje na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu 50 odważnych, utalentowanych i pełnych entuzjazmu młodych ludzi z Gruzji i Polski. Po 10 wspólnie spędzonych dniach łączy ich głęboka przyjaźń, tym bardziej cieszymy się, że udało nam się zaprosić wszystkie grupy do Wrocławia.

Publiczność podziwiać będzie nie tylko te więzi, ale także niezwykłe widowisko - efekt wspólnej pracy twórczej tancerzy, muzyków, akrobatów, adeptów wszelkich sztuk performatywnych, obfitujący w różnorodność dyscyplin, barw, form - zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych.

Tancerze, szkolący się pod auspicjami Caritas Gruzja, zaprezentują tradycyjne tańce będące kluczowym elementy gruzińskiej kultury. Piękne kostiumy i pełne wdzięku ruchy kobiet to metafora naturalnych krajobrazów Gruzji, a surowość choreografii mężczyzn, wymagającej specjalnej techniki, przedstawia konkretne sceny z gruzińskiego życia: wesele, wojnę, pasterstwo czy życie miejskie. Artyści z zespołu Pherkhisa podzielą się muzycznym dziedzictwem różnych regionów Gruzji wraz z tradycyjnym tańcem w kole. Całość dopełnią pulsujące, ostre rytmy, wielogłosowy śpiew i poruszająca muzyka wykonywana na tradycyjnych instrumentach przez młodych artystów z Zahessi.

Fascynująca gruzińska tradycja przeplata się tutaj z ludowymi pieśniami i tańcami z polsko-słowackiego pogranicza w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych“. Ich żywe tańce, takie jak Polka spiska, Czardasz, popisy męskie w Klepanym oraz dziewczęce Koło zahipnotyzują publiczność. Polsko-gruzińskie tradycje splotą się z choreografiami hip-hop i jazz w których specjalizują się adepci tańca nowoczesnego Hope4Stret Warszawy. Poprzez swoją muzykę i taniec postawią publiczności pytanie o wybór pomiędzy dobrem i złem. Kolorytu dodadzą elementy nowego cyrku: akrobacje, jazda na monocyklu, żonglerka czy chodzenie na szczudłach, prezentowane przez dzieci i młodzież z zespołu Kids New Circus z Wrocławia.

Dla tych młodych ludzi tworzenie sztuki jest formą wyrażania siebie, swoich pasji, nadziei i marzeń. Dla wielu jest źródłem zmian w życiu i sposobem na kształtowanie rzeczywistości, w jakiej chcą żyć.
Różnorodność kulturowa, mnogość tradycji i artystycznych technik podczas jednego spektaklu – to wyjątkowe widowisko tworzy metaforę współczesnego, zróżnicowanego świata, pełnego emocji, codziennych wyzwań i piękna w czystej postaci.

19 listopada 2019, godz. 13:00
Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3
Wstęp: 10 zł/ osoba - opiekunowie bezpłatnie / zaliczka: 50 PLN
Miejsca numerowane. O przyzaniu miejsc (partner, amfiteatr, balkon decyduje kolejność zgłoszeń)
CZAS TRWANIA WYDARZENIA: 45 minut

***

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie półtora tysiąca dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.

Projekt odbywa się pod patronatem MSZ oraz UNESCO. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.

***
Brave Kids w Gruzji po raz czwarty!

Brave Kids w Tbilisi jest wynikiem współpracy Stowarzyszenia Kultury Teatralnej Pieśń Kozła z gruzińską organizacją Caritas Gruzja oraz International Folklore Festival „Rhythms of Fall". Do współpracy przy organizacji projektu Brave Kids w Tbilisi w 2019 roku zaprosiliśmy European Association of Folklore Festivals – EAFF. Pokazy Brave Kids planowane są na listopad 2019 roku z udziałem trzech profesjonalnych polskich grup artystycznych prezentujących polską kulturę i tradycje. Wspólnie z gruzińskimi rówieśnikami przygotują wyjątkowy, interdyscyplinarny spektakl wielokulturowy, który zaprezentują szerokiej publiczności w czasie International Folklore Festival „Rhythms of Fall". Projekt wpisuje się w promocję polskiej kultury zagranicą, ale przede wszystkim buduje przyjaźń między dziećmi z całego świata. Wszystkie działania odbędą się w partnerstwie z Instytutem Polskim w Tbilisi. Działanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Email address *
Nazwa instytucji *
Your answer
Ilość miejsc (wraz z ilością opiekunów) *
Your answer
Imiona i nazwiska opiekunów *
Your answer
Telefon kontaktowy *
Your answer
Adres mailowy *
Your answer
NIP
Your answer
Dodatkowe informacje
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy