Debata o Laboratorium Edukacji Kulturalnej
Debata o Laboratorium Edukacji Kulturalnej
DEBATA – jak skutecznie realizować Laboratorium Edukacji Kulturalnej dla organizatorów szkolnych festiwali.

Laboratorium Edukacji Kulturalnej to cykl szkoleń dla młodzieży mający na celu poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy oraz rozwój osobisty realizatorów festiwali. W Warszawie w ponad dwudziestu szkołach ponadpodstawowych odbywają się Festiwale realizowane przez młodzież. To jedyne takie zjawisko w Polsce.
Młodzieżowe festiwale to niebywała okazja do pokazania zdolności i potencjału młodych ludzi, zajmujących się szeroko pojętą kulturą. W zależności od typu festiwalu artyści mogą zaprezentować swoje umiejętności m.in. teatralne, taneczne, muzyczne, filmowe, plastyczne oraz wiele innych.

Dla nich powstało Laboratorium Edukacji Kulturalnej w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. To cykl szkoleń dla młodzieży mający na celu poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy oraz rozwój osobisty realizatorów festiwali. Co pól roku młodzież samodzielnie wybierała rodzaje szkoleń rozwijających realizatorów w działaniach produkcyjnych, technice teatralnej, poszukiwaniu pieniędzy czy rozwoju w nowych technologiach.

W 2016 roku Młodzież stworzyła również "SIEĆ Warszawskich Festiwali Młodzieżowych" aby móc integrować środowisko twórców młodzieżowych festiwali, wzajemnie wymieniać doświadczenia oraz podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje. Sieć tworzyły: Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowska, Dobroczynny Uczynek Charytatywny, Zamoyski Festiwal Teatralny, Festiwal 12 minut, Międzyszkolne Dni Kultury, Unikatowy Festiwal Offowy, Czacki Second Stage, Festiwal Teatralny w Kochanowskim, Festiwal Ludzi Aktywnych Kulturalnie, Festiwal Obłędnie Kreatywnych Artystów oraz Sztubacki Awangardowy Festiwal Artystyczny.
Do tej pory odbyło się pięć cykli Laboratorium. Wiemy, że jest potrzebne, ale chcielibyśmy wspólnie ustalić, jak je realizować? Czy odtwarzając Sieć Festiwali, czy współpracując z Ligą Warszawskich Liceów, czy też z Młodzieżowymi Radami Dzielnic.

Serdecznie Was zapraszamy do debaty. Reprezentujesz jakiś szkolny Festiwal? A może chcesz taki festiwal powołać do życia? Koniecznie przyjdź na spotkanie, pogadamy o tym!

Imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za zapis *
Your answer
Adres e-mail osoby odpowiedzialnej za zapis *
Your answer
Wiek osób *
Numer telefonu osoby odpowiedzialnej za zapis (będzie nam łatwiej nawiązać z Panem/Panią kontakt w razie potrzeby)
Your answer
Czy reprezentujesz już jakiś Festiwal? Jeśli tak, to napisz jaki.
Your answer
Ile osób z Waszej inicjatywy przyjdzie na debatę?
Skąd dowiedział się Pan/Pani o wydarzeniu
Do jakiej szkoły Pan/Pani uczęszcza?
Czy chcesz otrzymywać newsletter o wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie?
Klauzula informacyjna
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie “Z Siedzibą w Warszawie” z siedzibą w Warszawie, ul. Sękocińska 4/2, kod pocztowy 02-313, adres e-mail: my@wwarszawie.org.pl, tel. 601910303
2. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu zarządzania zapisami na poszczególne wydarzenia festiwalu.
3. Odbiorcami danych osobowych będą pracownicy Stowarzyszenia, koordynatorzy programowi Festiwalu.
4. Dane osobowe zawarte w formularzu będą przetwarzane do końca grudnia 2018 roku.
5. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do UODO, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia, o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.


Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service