KyR: Vodácký výlet Týnec - Pikovice  14. 8.- 15. 8. 2023
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Důležité informace
Úsek je vhodný i pro vodácké začátečníky, ale předpokládá se jistá plavecká zdatnost (loď se poměrně snadno převrhne a budete muset plavat...).

Formulář je závazný, pokud se rozhodnete nedostavit se na tuto akci, je potřeba to napsat nejpozději do čtvrtku 10. 8. 2023 do 10:00 na email jedné z kontaktních osob uvedených níže. V případě, že nepřijedete a nedáte to vědět, budete znevýhodněni při pořádání dalších podobných akcí (když bude více zájemců na danou akci, budete odmítnuti), dále budete muset uhradit půjčení lodě, pokud za sebe nenajdete náhradu.  
Ukázka části splavu Sázavy
Jak se tam dostaneme?
Výlet je možné si naplánovat dvěma způsoby, které se liší příjezdem na místo startu:

A) Varianta bez stresu - příjezd do Týnce (https://www.bisport.cz/tynec-nad-sazavou) si naplánujte na pondělí, postavte si stan (lze půjčit stan pro 3 až 4 osoby za 200Kč/noc), podívejte se na hrad, zajděte si na večeři* a přespěte do úterý. Firma Bisport nabízí službu převoz zavazadel (50 Kč/zavazadlo), takže stany nebudete muset vláčet v lodi.

* v kempu jsou ohniště s možností zakoupení dřeva nebo zapůjčení grilovacího setu s dřevěným uhlím

B) Příjezd na místo v úterý, v den výletu - odjezd z Prahy je možný v úterý brzo ráno s následným přestupem z vlaku přímo na loď. Z Prahy hl. n. jede vlak v 6:55 a v 8:15 dorazí do Týnce nad Sázavou. Jinak je samozřejmě možné auto, u kempu je k dispozici parkoviště, zpět k autu do místa startu se dá dostat vlakem.
Cesta po vodě
V 9:00 ráno je sraz před firmou Bisport, kde si budeme půjčovat lodě. Předpokládaný typ lodě je Vydra a součástí jsou dvě pádla, barel, a dvě vesty (mimo bezpečnostní funkce se dají dát pod zadek a hřejí v případě nepříznivého počasí).

Odjezd z Týnce po vodě je plánovaný kolem 9:30 a předpokládaná doba sjezdu je kolem 5 hodin (tj. příjezd do Pikovic kolem 15:00). Po cestě nás čeká několik jezů, jejichž vyobrazení a doporučený způsob překonání je zobrazen níže. Minimálně jeden jez se přenáší.

V roce 2022 bylo málo vody a firma Bisport neumožnila jet úsek Týnec - Pikovice, jelo se tedy z Čerčan do Týnce, jinak byla organizace prakticky stejná. Pokud by něco takového hrozilo i letos, budeme informovat.
Kemp Týnec
Ilustrace jezu počas splavu (Týnec = 8, ..., Pikovice = 0)
Cesta zpátky
Vlak z Pikovic (stanice vlaku: Petrov u Prahy)
Organizace
Půjčovné lodí hradí Katedra řídicí techniky.

Kontaktní osoby, organizace:
Michal Minařík (minarmi5@fel.cvut.cz , 731 030 897) a
Vojta Petrucha (petruvoj@fel.cvut.cz).
Registrační dotazník
Jméno a příjmení *
Email *
Přijedu v
*
Název posádky ve tvaru PŘÍJMENÍ + PŘÍJMENÍ  - slouží k propojení záznamu a plánovaní počtu lodí. Pokud nemáte dvojici, napište nemám dvojici a na místě si spolucestujícího vyberete. *
Velikost vesty *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Faculty of Electrical Engineering, Czech Technical University in Prague. Report Abuse