Tvorba Webových stránek úvodní dotazník
Z následujících otázek si snažíme udělat co nejkomplexnější pohled na Vaše podnikání a představu o nových webových stránkách. Většina otázek není povinná nicméně byli bychom rádi za co nejkompletnější zodpovězení otázek čím více textu a informaci tím větší nám uděláte radost. Odpovědi nejsou nijak závazné jedná se pouze o vstupní dotazník, který ve většině případů předchází osobnímu či online (skype, google hangouts) setkání . V první části jsou otázky převážně týkající se Vašeho podnikání služeb a produktů. Druhá část je věnována zejména obsahové stránce nově vznikajícího webu. V poslední části již nejsou otázky jako takové spíš body k zamyšlení co bude třeba potřeba z Vaší strany vyřešit a zajistit opět jde hlavně o obsahovou část tedy texty a fotografie.

Níže uvedené značení je pro povinné odpovědi.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Kontaktní údaje
Níže uvedené údaje jsou pouze k tomu abychom věděli od koho vyplněné odpovědi pochází.
Přijmení *
Email *
Informace o Vašem podnikání
Otázky tímto směrem klademe proto abychom byli schopni dostatečně poznat vaše podnikání toto poznání se potom budeme snažit proměnit ve web, který bude mít smysl a bude vhodným výstupem pro dané podnikání.
1. Popište, čím se zabývá Vaše podnikání. *
Nebojte se podrobně popsat to čím se živíte a co Vás baví. Pokud něco vyrábíte uvítáme pokud nám sdělíte jak to probíhá. Pokud poskytujete služby jako živnostník popište Vaši každodenní práci. To co Vám přijde jako samozřejmost může být pro nás naprosto nová věc. Pokud jste zavedená firma popište Vaši historii atp.
2. Specifikujte všechny Vámi nabízené produkty či služby *
3. Jakými cestami se o Vás zákazníci dozvídají.
Pokud propagujete Vaše výrobky ještě jinak než pomocí webu napište jak. Například (letáky, reklama v novinách, inzertní webové portály, pokud se Vaše práce propaguje sama a lide k Vám chodí jenom na základě referencí od jiných klientu atd. )
4. Kde mohou Vaši zákazníci zakoupit Vaše produkty/služby
5. Máte pro své podnikání zařízený účet na sociální síti ? *
Required
6. Kdo jsou Vaši nejčastější zákazníci a pokuste se je charakterizovat.
Abychom věděli jaká je cílová skupina návštěvníku webu pro koho je vlastně web tvořen.
7. Jaké je Vaše konkurenční prostředí *
8. Máte něco, čím se odlišujete od konkurence? Něco unikátního, charakteristického? Něco kvůli čemu by měli klienti využívat/kupovat Vaše služby či produkty?
Může se také jednat například o nějaké silné stránky. Těmto informacím potom věnujeme speciální pozornost při tvorbě webu tak aby Vaše silné stránky vynikly a bylo klientům jasné proč vybrat nebo koupit Vaše služby či produkty.
Obsah Nového Webu
Sekce otázek zaměřená na obsahovou část webu.
9. Již mám Webové stránky ale chci nové.
Pokud je toto Váš případ uveďte jako odpověď adresu Vašich stávajících stránek
10. Jaké jsou Vaše očekávání od nově vytvořeného webu. *
11. Odkazy na weby, obrázky, ilustrace atd.,  které se Vám líbí ať už grafikou či obsahem
Tyto materiály nemusejí byt ani ze stejného okruhu podnikání, jde o to ať zjistíme jaky styl se Vám líbí co byste si představovali.
12. Odkazy na konkurenční webové stránky
Nemusí se jednat přímo o konkurenci ve Vaší oblasti působení ale například o firmy, které se vyskytují ve Vašem oboru nebo oboru velmi podobném. Velmi oceníme pokud jednotlivé odkazy například okomentujete co se Vám z pohledu Vašeho podnikání libí a nelíbí. U těchto odkazů je dobré, že se jedná o již bežící weby z vaší oblasti podnikání a lze se z nich tedy poučit případně se vyvarovat chybám, které udělala konkurence.
13. Co by Váš nový web měl umět *
Zkuste sepsat všechen obsah (pouze v odrážkách nadpisy), který chcete aby byl vidět na webu. Například: chci aby bylo na webu představení mých produktů, kontakt, mapa kde nás najít, úvodní strana, galerie obrázků, uživatelské recenze, blog, úvodní prezentace, speciální stránka pro nejnovější/nejlepší/nejprodávanější produkt/projekt/službu atp. Pokud máte nějaký specifický požadavek prosím uveďte jej v následující otázce.
14. Atypický požadavek na web
Pokud máte nějaký požadavek, který není zcela běžný prosíme popište ho. Může se jednat například o rezervační systém v případě pronajímání věcí, email marketing, podpora více jazyků,  atp.
Otázky jenž bude potřeba vyřešit
Na níže uvedené otázky není již třeba nyní odpovídat, jedná se o otázky, které však v případě spolupráce na novém webu bude potřeba velmi brzo řešit. Je tedy dobré se nad nimi zamyslet již nyní a počítat s nimi. Zejména se jedná o otázky obsahu a to o textovou náplň webu a fotografie to jsou dva důležité stavební kameny každého webu.
Název webu (doména)
Jedná se o adresu Vašeho webu pokud ještě žádnou nemáte je potřeba ji vymyslet. Obecně se považuje za nejlepší v adrese uvádět název společnosti či živnosti nabízí se také použití kombinace jména s klíčovým slovem podnikání atd. Může se stát, že Vámi požadované jméno je již zabrané v přiloženém odkazu si můžete vyzkoušet zda je Váš vymyšlený název ještě volný. https://hosting.wedos.com/cs/domeny.html
Textová náplň webu
Aby byl web kvalitní je potřeba vymyslet i dostatek plnohodnotných textu k propagaci Vašeho podnikání. Mimo jiné mají tyto texty i velký vliv na práci vyhledávačů kvalitní obsah je proto vždy vhodný. Pokud si nevíte rady lze tuto práci také zadat odborníkům v dnešní době se tvorbou textů na weby zabývá povolání copywriter. Minimálně pro začátek je dobré si sepsat klíčová slova a věty, které chcete aby se na webu objevily například ve spojitosti s otázkou číslo 8. Pokud již máte nějaké vytvořené texty z letáků, vizitek atp. klidně je taky použijte.
Fotografie
Z vlastní zkušenosti víme, že kvalitní fotografie dokážou pozvednout design/celkový vzhled webu na úplně novou úroveň. Je vhodné se zamyslet na dobrou fotografickou dokumentací nemusí se jednat přímo o najmutí profesionálního fotografa ale je dobré fotky zaznamenat na kvalitnější přístroj než je mobilní telefon či tablet tyto fotografie dostačují na sociální sítě atp. ne však pro web kde je třeba počítat s možností zobrazení přes celou stránku či zobrazení na zařízeních s vysokým rozlišením. Kvalitní fotky jde zapracovat do celkového designu webu stejně tak jako do galerie jde je však i potom použít v propagačních materiálech na soc. sítích atp.
Odkazy na zajímavé a inspirativní materiály/webové stránky
Otázka shodná s otázkami 11-12. Zejména pokud na tyto otázky nejste schopni nyní odpovědět tak je třeba se nad nimi zamyslet. Odkazy na konkurenci proto, protože se jedná o weby z Vašeho oboru, které jsou již realizovány a používány a tak je možné se z nich poučit. Odkazy na materiály, které se Vám libí (weby, vizitky, letáky, obrázky atp.) abychom měli představu co očekáváte a případně z toho můžeme vyjít při tvorbě návrhu.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy