Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi Katılımcı Başvuru Formu
Hak Temelli Kariyer Danışması Eğitimi Etkinliği 27-28 Nisan 2019’da Ankara’da gerçekleştirilecektir. Bu eğitim, Psikolojik Danışman Şeyma Büyükurvay ve çalışma ekibi tarafından Sivil Düşün Avrupa Birliği Programı desteğiyle düzenlenmektedir. Eğitim kapsamında; Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanındaki etik ilkelerin engelli bireylerle çalışırken ihlal edildiği noktalara dikkat çekilecek, bilimsellik ile profesyonelliğin engelli bireylerin de hakkı olduğu ilkesiyle, kariyer danışması sürecinde engelli bireylerle nasıl çalışılacağı ele alınacaktır. Eğitim boyunca gerçekleşecek oturumların konuları ve konuşmacılar aşağıdadır.

Bu eğitim; okul psikolojik danışmanları, okul psikologları, kariyer danışması alanıyla ilgili çalışan lisansüstü öğrencisi ve akademisyenler ile farklı kurumlarda çalışıp kariyer danışması alanına ilgi duyan psikolojik danışmanların, Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programı son sınıf öğrencilerinin ve psikolojik danışma, eğitim, engellilik alanlarından aktivistler ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin başvurusuna açıktır. Kontenjan 40 ile sınırlıdır. Başvurusu onaylanan katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları Sivil Düşün Avrupa Birliği tarafınca karşılanacaktır. Son başvuru tarihi: 1 Mart (Cuma) 2019, saat 23.59’dur.
Başvurular, başvuranların çalıştığı kurum, şehir, yaş, cinsiyet dengesi ve başvuru formuna göre değerlendirilecek olup sonuçlar iletişim kanalları aracılığıyla bildirilecektir.

Bilgi için:
Şeyma BÜYÜKURVAY
E-posta: seymaurvay@gmail.com
Telefon: 0 542 312 3113

Eğitim İçeriği:
• Engellilik Nedir? Süleyman Akbulut (Engelli hakları aktivisti ve yazar)
• Bağımsız Yaşam, Destek Teknolojiler ve Erişilebilirlik: Prof. Dr. Hülya Kayıhan (Hacettepe Üniversitesi/Ergoterapi Bölüm Başkanı ve Engelli öğrenci Birimi Koordinatörü)
• Hak Temellilik Bağlamında Engellilik Atölye Çalışması: Dr. Beyza Ünal (Klinik psikolog, engelli hakları aktivisti) ve Şeyma büyükurvay (Psikolojik danışman, engelli hakları aktivisti)
• Engelli Bireylerin Yaşantıları Perspektifinden Kariyer Danışması: Dr. Özlem Haskan Avcı (Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı)
• Hak Temelli Olmayan Deneyimler Atölye Çalışması: Bahar Yavuz (Psikolog, engelli hakları aktivisti) ve Şeyma Büyükurvay (Psikolojik danışman, engelli hakları aktivisti)
• Kariyer Danışması Sürecinde Engelli Öğrenciyi Tanıma: Hilal Döner (Uzman psikolojik danışman)
• Kariyer Danışması Sürecinde Engelli Öğrencinin Velisiyle Görüşme: Prof. Dr. Tuncay Ergene (Hacettepe Üniversitesi/Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı Başkanı)

Adınız / Soyadınız: *
Your answer
Cinsiyetiniz? *
E-posta adresiniz: *
Your answer
Telefon numaranız: *
Your answer
Doğum tarihiniz? *
Your answer
Etkinliğe hangi ilden katılım sağlayacaksınız? *
Your answer
Mezun olduğunuz / okuduğunuz üniversite / bölüm? *
Your answer
Lisansüstü öğrenimi görüyorsanız çalıştığınız alan: *
Your answer
Çalışıyorsanız kurumunuz ve unvanınız: *
Your answer
Varsa engel durumunuz:
Your answer
Engel oranınız:
Your answer
Hak temelli yaklaşım hakkında ne düşünüyorsunuz? *
Your answer
Sizce engellilik nedir? *
Your answer
Sizce engelli bir danışan, kariyer danışması sürecinde psikolojik danışmandan ne bekler? *
Your answer
Bu eğitimden ne bekliyorsunuz? *
Your answer
Şehirler arası ulaşım tercihiniz: (Yolculuğun mesafesi ve bütçeye göre değiştirilebilir) *
Eğitim sürecindeki yazılı dokümanlara ilişkin özel bir tercihiniz var mı? *
Sigara kullanıyor musunuz? (Oda tercihi için gereklidir) *
Beslenme için özel bir ihtiyacınız varsa belirtiniz: (vegan, vejeteryan vs.) *
Your answer
Kronik rahatsızlığınız ya da sürekli kullandığınız ilaç/lar varsa belirtiniz: *
Your answer
Sivil toplum deneyiminizden kısaca bahsediniz.
Your answer
ÖN KABUL VE TAAHHÜT BEYANI: İşbu başvuru formunda vermiş olduğum bilgilerin doğruluğunu, başvurum sonrası katılımcı olarak seçilmem ve belirlenecek olan iletişim kanalı ile etkinliğe katılacağımı onaylamam halinde, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında mücbir sebep olarak kabul edilmeyecek olan mazeretlerle etkinliğin bir bölümü ya da tamamına katılım sağlamadığım taktirde şahsım adına yapılacak olan tüm ulaşım, konaklama, yemek ve ikram giderlerini ve şahsım adına veya hesabıma yatırılacak olan günlük harcama desteği ödemesini 7 gün içinde Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Teknik Destek Ekibi tarafından belirtilecek olan banka hesabına yatıracağımı; *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service