Анкета учасника конкурсного відбору для участі в тренінгу "Абсолютна заборона катування: національний вимір"
Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає відбір учасників тренінгу «Абсолютна заборона катування: національний вимір». Тренінг впроваджуватиметься в рамках Програми USAID Ukraine - USAID Україна «Права людини в дії».

Тренінг  розрахований на суддів (слідчі судді, судді кримінальної палати), адвокатів (кримінальної практики), прокурорів (процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення), які  мають базові знання з практики застосування Європейським судом  статтей 3 та  зацікавлені в аналізі факторів, які впливають на реалізацію вказаних стандартів на  національному рівні.  До проходження навчання цього року будуть запрошені до 22 учасників.

Програма тренінгу включає питання застосуванню статтей 3  на національному рівні із врахуванням практики їх застосування ЄСПЛ. 

Формат тренінгу - очний. Місто проведення - м. Київ. Дата проведення - 27 травня 2023р. (з 9.00 до 18.00)
Участь в тренінгу можуть взяти учасники зі всіх регіонів України. Учасники будуть забезпечення роздатковими матеріалами та харчуванням. Витрати на  проїзд організаторами тренінгу НЕ відшкодовуються.

Кінцевий строк заповнення онлайн-заявки: 03 травня 2023 року о 23.59.

Результати конкурсу учасникам будуть повідомлені не пізніше 06 травня 2023 року.

Відібраним учасникам на електрону пошту будуть надіслані матеріали, з якими вони мають ОБОВ'ЯЗКОВО ознайомитися до  тренінгу задля ефективного навчання. Учасники мають оцінити своє навантаження та розраховувати, що в середньому для підготовки до тренінгу їм необхідно буде приділити не менше 5-8 годин.

З усіх додаткових питань просимо звертатися до координатора навчального курсу - Ольга Семенюк, ел. пошта o.semenuk@helsinki.org.ua, тел. +38050-965-31-47.

З повагою,
Організатори навчального курсу

* відправляючи дану форму Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
1. Прізвище, ім'я, по-батькові *
2. Номер мобільного телефону *
3. Електронна пошта *
4. Місто та область здійснення професійної діяльності *
5. Ваш статус *
6. Назва суду /прокуратури та посада, яку Ви займаєте (ДЛЯ СУДДІВ ТА ПРОКУРОРІВ). Номер та дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю (ДЛЯ АДВОКАТІВ). Для інших правників - місце роботи. *
7. Спеціалізація/статус в адвокатському об'єднанні (ДЛЯ АДВОКАТІВ); категорія справ, які переважно розглядаєте (ДЛЯ СУДДІВ); категорія справ, в яких переважно здійснюєте нагляд та/чи підтримуєте публічне обвинувачення (ДЛЯ ПРОКУРОРІВ); напрями діяльності (ДЛЯ ПРАВНИКІВ)
8. Якою є заборона тортур: *
9. Поясніть свою відповідь (3-4 речення) *
10.  Чому ви вважаєте права людини важливими? (2-3 речення) *
11. Прочитайте кейс та  надайте відповідь на два питання.

Після деокупації Харківської області під час проведення стабілізаційних заходів у населеному пункті виявлено труп чоловіка, вдягнений у військову форму російських окупаційних військ (РОВ) із пластиковими «кайданками» на руках, які були заведені за спину, та тілесними ушкодженнями. Під час огляду тіла було знайдено документи на ім’я офіцера О., срібні жіночі сережки (2 штуки), паспорт громадянина РФ, військовий квиток офіцера ЗС РФ, сім карту мобільного оператора РФ.

 З метою розслідування обставин загибелі виявленої особи був встановлений підрозділ, який брав участь у звільненні населеного пункту, та отримані матеріали подобового бойового донесення на ім’я командування. У донесенні повідомлялось, що лейтенант Л. є командиром загону ЗСУ і здійснював безпосереднє керівництво та приймав рішення в ході штурму силами особового складу загону позицій РОВ. Під час наступу на позиції РОВ сили підрозділу вдало подолали протидію противника та зайняли фортифікації ворога.

Безпосередньо лейтенант Л. та три підлеглі солдати захопили командний пункт противника і взяли у полон із застосуванням пластикових  «кайданків» до військовослужбовця РОВ (офіцера О.). Підрозділ розосередився по укріплених позиціях противника. Особовий склад підрозділу знаходився під обстрілом стрілецькою зброєю та артилерією противника. Під час допиту військовослужбовця РОВ офіцера О. той повідомив, що сили його підрозділу покинули позиції та втекли без його наказу. Це також підтвердили інші захоплені в полон, допит яких відбувався без участі лейтенанта Л.

В процесі допиту полоненого російського офіцера О. його вивели з укриття і в кайданках повели до командно-штабної машини сил РОВ. В цей момент особовий склад загону ЗСУ був обстріляний силами РОВ, які раптово прибули на позиції. Під час подальшого інтенсивного наступу сил РОВ лейтенант Л.  вистрелив у полоненого російського офіцера О. В подальшому в ході боя атаку було відбито, сили РОВ відступили. Російський офіцер О. від отриманих поранень помер на місці. В подальшому свої дії лейтенант Л. пояснив спробою офіцера О. втекти з полону.

Після цього командир підрозділу склав подобове бойове донесення на ім’я командування, в якому, серед іншого доповів про епізод з лейтенатом Л. та застреленим ним російським офіцером О. За результатами розгляду донесення командування військової частини призначило службове розслідування на підставі подання командування ВЧ.

ПИТАННЯ: Проаналізуйте ситуацію з перспективи подачі заяви в ЄСПЛ.

 (1) Хто може звернутися до ЄСПЛ з відповідною скаргою?

(2) 2.1. Надайте короткий виклад можливих аргументів на підтримання позиції заявника.

2.2. Надайте короткий виклад можливих аргументів на підтримку позиції Держави.

*
12. У яких навчальних заходах з теми заборони катування та презумпції свободи Ви брали участь? *
13. Чому ви хочете взяти участь у навчальній програмі? *
14. Чи хотіли б ви повідомити ще щось важливе про себе, що може вплинути на рішення про відбір для участі у курсі?
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy