Başvuru Formu
Phoenix Design Studio, tasarımla ilgilenen ve bu konuda bir gelecek planı olan 16-30 yaş aralığındaki gençleri kapsayan bir tasarım kampıdır. Faydalı atölye çalışmalarından workshop çalışmalarına kadar uzanan bir program içeriğine sahiptir.

Oluşumun amacı, gençlere birlikte bir iş üretebilmenin deneyimini yaşatmak, bireysel değil toplumsal olarak hareket etmelerine zemin hazırlamak, kendilerini geliştirmelerine ve üretmelerine yardımcı olabilecek alternatif bir ortam hazırlamaktır.

İşbu form, 19 ocak - 21 ocak tarihleri arasında seferihisarda gerçekleşecek ilk etkinlik olan tasarım kampının başvuru formudur.
Poster
Adın ve soyadın, *
Okulun, *
Bölümün, *
Sınıfın, *
Mail adresin, *
Telefon numaran,
Daha önce bu tipte başka etkinliklere katıldım mı? Velev ki katıldıysan, isimleri neler? *
Bu etkinliğe katılma konusunda seni motive eden nedir? *
Etkinliği nereden duydun da buralara geldin? *
Kamp, çadır fikrini duyunca ilk verdiğin tepki neydi? *
Antarktikayı düşündüğünde aklına ne geliyor? *
Neler yersin? *
Çadırda başka biriyle kalman gerektiğinde o insan evladını ne kadar rahatsız etme ihtimalin var? *
Koşullar
Bu okuyacağın yazı, kışın ortasında tam bir çılgın olarak 4 gün süresince katılacağın “tasarım kampı”nın yazısıdır. Bu yazıda sana nelerle karşılaşacağından bahsedeceğiz. Korkarsan sakin ol ve sayfayı yavaşça kapat.

-Tarihlerimizi 19-21 Ocak diye belirledik ama atölye çalışmalarımız kaynamasın, hepimiz verimli zaman geçirelim, bunu yaparken de herkes birbirini çoktan tanımış olsun istedik. Bundan mütevellit sizi 18 Ocak Perşembe günü hava kararmadan güzel kamp alanımızda bekliyor olacağız. Çadırlarımızı kuralım, tanışalım, kaynaşalım, ateş falan yakalım.

-Ateş demişken, ateş yakmak mühim. Üşüyeceğiz çünkü. Hem kamp yapıyoruz, hem kışın ortasında yapıyoruz, hem de Seferihisar’da yapıyoruz! İlahi biz. Fakat korkmayalım, korkalım da az korkalım. Yağmura çamura dayanıklı çadırlarımız var sonuçta, uyku tulumu falan da var. Bunların hepsini veriyoruz size. Ama sen yine de gelirken yanında üstüne örtünmelik bir şey getir istersen.

-“Ee madem bu kadar soğuk olacak atölyeleri nasıl yapacağız?” dediğini duyar gibiyiz. Onu da hallettik biz. Akarca’da büyük bir çadır kafe var. Konsepte uygun olsun dedik kafeyi bile çadır seçtik. Atölye çalışmalarımızı o kafede yapacağız, hatta çadırlarımızı da çevresine kuracağız. Kafe 4 gün boyunca sadece bize açık olacak. Yani canımız isterse alır uyku tulumlarını kafede yatarız canım. Ey soğuk, sen kimsin ya?

-Güzel midelerimizi de aç bırakmayacağız, 3 öğün yemek yapacağız size. Ha yapacağız demişken hep birlikte yani. 18’inde bunların hepsini güzelce liste yapacağız, tüm katılımcılarımız en az 1 kez mutfağımızın havasını koklamış bulunacak. Bulaşık mulaşık bahsetmeye gerek bile duymadım.

-Yemek mutfak demişken vegan / vejeteryan arkadaşlarımız bize 12 Ocağa kadar haber verdiği taktirde onların güzel midelerini de aç bırakmayacağız.

-Bu arada tuvaletimiz var, ama duşumuz yok. Çok isterseniz arka tarafta üzerinize hortum tutarız.

-Biraz yürütücülerden bahsetmek gerekirse, her bir yürütücü birbirinden tatlı. Bazısı mezun bazısı senin gibi öğrenci. Atölyeleri yaparken bizde senin gibi çalışmalara katılacak, yeni şeyler öğreneceğiz. Yürütücü dedik ama ismi havalı diye.

-Senden gelirken sadece yanında bilgisayar getirmeni istiyoruz ha tabi diş fırçasıydı, yastıktı falan onları sen düşünsen iyi olur, onun haricinde kamp malzemelerini (uyku tulumu, çadır, mat, kamp lambası), perşembeden pazara 3 öğün yemek, bazen tatlı ekstraları ve atölye malzemelerini, kalemini, defterini her şeyi biz karşılıyoruz. Ne güzel dimi? Hayatta karşılıksız hiçbir şey yok bildiğin üzere, tüm bunların da bedeli 300 TL’cik. İki taksit falan yapalım dedik vazgeçtik sonra, onun yerine son bir tarih belirledik. Biz iki taksitle alacağımıza sen o parayı bizim için biriktir, bize en geç 8 Ocakta yatır.

-Kesin gelip gelmeyeceğin ne zaman belli olacak da ben 8 Ocakta para yatıracağım diyorsun değil mi? Sana güzel sürprizler yapıp 1 Ocak 2018’de açıklayacağız. Bu da bizden yeni yıl hediyesi olacak.

-Başvurularımız için de son tarih 28 Aralık 2017.

Ekip olarak yukardaki maddeleri tek tek okuyup anlamış olma ihtimalinizden dolayı memnuniyet duyuyoruz. Velev ki hatalar iştirak etti, mümkün mertebe af olmayacaktır. Bu cümleyi anladıysanız zaten hata yoktur.
Yukarda bulunan koşulları okuyor, anlıyor ve kabul ediyor musun? *
Bak emin misin? Bir daha sormayız? *
Tebrikler.
Dünyanın en basit sorularından oluşan formu doldurmayı başardın. Tek yapman gereken aşağıdaki "submit" butonuna basacak kadar ATP'yi parmak kaslarında biriktirebilmiş olmak.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy