ירמיהו פרק כ"ה 1-14
שם התלמיד/ה *
כיתה *
Required
צפו בקטע הבא שמתאר את חטאי העם וענו על השאלות
לפי הקטע , הנביא אומר שממלכת בבל שתעניש את העם היהודי נשלחה על ידי אלוהים , מדוע אלוהים יעניש את ממלכת בבל אם היא עשתה את מה שאלוהים ביקש ? *
"וְשָׁלַח יְהוָה אֲלֵיכֶם אֶת-כָּל-עֲבָדָיו הַנְּבִאִים, הַשְׁכֵּם וְשָׁלֹחַ--וְלֹא שְׁמַעְתֶּם; וְלֹא-הִטִּיתֶם אֶת-אָזְנְכֶם, לִשְׁמֹעַ. לֵאמֹר, שׁוּבוּ-נָא אִישׁ מִדַּרְכּוֹ הָרָעָה וּמֵרֹעַ מַעַלְלֵיכֶם, וּשְׁבוּ עַל-הָאֲדָמָה, אֲשֶׁר נָתַן יְהוָה לָכֶם וְלַאֲבוֹתֵיכֶם--לְמִן-עוֹלָם, וְעַד-עוֹלָם. וְאַל-תֵּלְכוּ, אַחֲרֵי אֱלֹהִים אֲחֵרִים, לְעָבְדָם, וּלְהִשְׁתַּחֲוֺת לָהֶם; וְלֹא-תַכְעִיסוּ אוֹתִי בְּמַעֲשֵׂה יְדֵיכֶם, וְלֹא אָרַע לָכֶם. ז וְלֹא-שְׁמַעְתֶּם אֵלַי, נְאֻם-יְהוָה, לְמַעַן הכעסוני (הַכְעִיסֵנִי) בְּמַעֲשֵׂה יְדֵיכֶם, לְרַע לָכֶם. " - מה מתאר הנביא בפסוקים האלה ? *
הנביא מתאר חוזה "על תנאי" בין אלוהים לבין העם היהודי . מה על העם לעשות על מנת להשאר בארץ ישראל ? *
צפו בקטע הבא שמתאר את העונשים שיפלו על העם וענו על השאלות
ירמיהו הנביא מתאר את העונש שיגיע על העם היהודי. מה יהיה העונש לפי הפסוק הבא :"וְהַחֲרַמְתִּים--וְשַׂמְתִּים לְשַׁמָּה וְלִשְׁרֵקָה, וּלְחָרְבוֹת עוֹלָם"
מלך בבל הוא שליחו של אלוהים . לאיזו תפיסת אלוהות זה מתאים ?
Clear selection
בפסוק 10 מתאר הנביא 3 דברים שייעלמו מהחיים : "וְהַאֲבַדְתִּי מֵהֶם, קוֹל שָׂשׂוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה, קוֹל חָתָן, וְקוֹל כַּלָּה--קוֹל רֵחַיִם, וְאוֹר נֵר," . מהם שלושת הדברים ?
Captionless Image
"וְהָיְתָה כָּל-הָאָרֶץ הַזֹּאת, לְחָרְבָּה לְשַׁמָּה; וְעָבְדוּ הַגּוֹיִם הָאֵלֶּה, אֶת-מֶלֶךְ בָּבֶל--שִׁבְעִים שָׁנָה" . הסבירו במילים שלכם .
צפה בקטע הבא שמתאר מה יהיה העונש של ממלכת בבל שהענישה את היהודים וענו על השאלות .
מה יהיה העונש של ממלכת בבל אחרי שבעים שנה ?
העונש של ממלכת בבל יהיה חורבן כמו החורבן שגרמה לממלכת יהודה ולירושלים . זהו עקרון של מידה כנגד מידה . חפשו מידה כנגד מידה בגוגל והסבירו בכמה מילים .
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy