ÇOCUK HAKLARI ALANINDA SORUMLULUK PAYLAŞIMI İÇİN AĞ KURMA TOPLANTISI
ÇOCUK HAKLARI ALANINDA
SORUMLULUK PAYLAŞIMI İÇİN AĞ KURMA TOPLANTISI
22-24 Şubat 2019 /İstanbul
KATILIMCI ÇAĞRISI

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle Genç Gönüllüler Derneği tarafından İstanbul’da 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında 2 gece 3 günlük bir program gerçekleştirilecektir. Katılımcıların çocuk hakları alanında iyi uygulama örneklerini paylaşması ve birbirlerinden farklı teknikler öğrenmelerine olanak sağlanması amacıyla bir dizi aktivite gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda güncel çocuk konuları ihmal, istismar, akran zorbalığı, mahremiyet, birlikte çalışma ve uluslararası faaliyetler yürütme konularında eğitim, atölye çalışması ve paneller gerçekleştirilecektir. Tüm etkinlikleri uzman kişiler ve sizlerle gerçekleştireceğiz. Bu süreçte katılımcıların birbirlerini ve kuruluşlarını daha yakından tanıma fırsatı da bulacağız. Kamu-sivil toplum ekseninde yapılabilecek işbirliği faaliyetleri çerçevesinde yapılan veya yapılması planlanmış hak temelli çocuk çalışmalarının görünürlüğünü sağlamak amacıyla kamu kurumlarından da katılımcılar yer alacaktır.
Seçilen kişilerin konaklama, yemek ve ulaşım maliyetleri karşılanmaktadır. Sivil Düşün AB Programı 25-30 kadar kişinin maliyetlerini karşılamaktadır. Derneğimiz daha fazla katılımcının programdan yararlandırılmasını sağlamak adına kendi imkânlarıyla da katılabilecek kişileri tespit etmek üzere bir başvuru formu hazırlamıştır. Lütfen bu başvuru formunu özenle doldurunuz ve gerçekleştirmiş olduğunuz çocuk hakları alanındaki çalışmalarınızdan söz ediniz. Bu çalışma, çocuk hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında kapasite artırımına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak daha önce çocuk hakları alanında çalışmamış katılımcılara fırsat verilmesi planlanmıştır. Faaliyet programının içeriği seçilen katılımcılara gönderilecektir. Program esnasında katılımcılara çocuk hakları alanında geliştirilmiş çok sayıda materyal verilecektir. Çalışmanın sonunda bir ağ kurulması planlanmıştır. Bu ağın bir parçası olacak kuruluşlarla dünyanın farklı bölgelerinden sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasına yönelik stratejik çalışmaların oluşmasına katkıda bulunacağız. Başvuru formunu doldururken lütfen iyi uygulama örneklerinizi, metotlarınızı vb. referans çalışmalarınızı belirtmeyi unutmayınız.
Çocuk hakları alanında iyi uygulama örnekleri olan sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, yerel yönetimler, barolar ve aktivistler Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilir. Çocuk hakları alanında kendisini sorumlu hisseden ve bu alanda çalışmaları olanlar önceliklidir. Tüzüğünde çocuk hakları, hak temelli çalışmalara atıfta bulunmuş olan kuruluşlar, bireysel başvurular da dikkate alınacaktır. Ancak ulaşım ve konaklama imkânından yararlanamazlar.

Son Başvuru Tarihi
Başvuru formunuzu 01 Şubat 2019 Saat 17.00 tarihine kadar göndermenizi bekliyoruz. Sorularınız için bilgi@gencgonulluler.org.tr adresine mail atabilirsiniz. 0530 497 55 58 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Derneğimiz, gerekli sayıya ulaştığında başvuruyu kapatabilir. Bu sebeple son günü beklemeden başvuru yapmanız tavsiye edilir.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service