Toplu Ulaşım Planlamasında Kadın Katılımı Araştırma Anketi - İstanbul'da Kadınların Toplu Ulaşımda Karşılaştıkları Sorunlar
Toplu Ulaşım Planlamasında Kadın Katılımı projesi İstanbul'da toplu ulaşımı kullanan kadınların karşılaştıkları sorunları ve problematik rotaları belirlemek amacıyla Kainak, EKA ve İTÜ İstanbulON işbirliğiyle tasarlanmıştır.
Bu anket, araştırma projesinin ilk aşamalarından biri olan sorun tespiti için İstanbul'da yaşayan ve toplu ulaşım kullanan bireylere yöneltilmiştir. Anket sonucu demografik bilgiler ve yaşam alanları ile ilişkili olarak karşılaşılan sorunlar tespit edilecek ve bu bilgiler araştırmanın ilerleyen süreçleri için altlık oluşturacaktır.

Erişilebilir Kent Atölyesi (EKA)'nin topluluk ayağını oluşturan EKA Collect, mekansal ve toplumsal fayda sağlayacak konularda proje fikrini geleceğe taşımak isteyen yaratıcı birey/topluluklara kolaylaştırıcılık ve yol göstericilik yaparak, kolektif bir çalışma/tartışma ortamı sağlamayı amaçlamaktadır.

IstanbulON, sürdürülebilir, kapsayıcı, çağı yakalayan, toplum odaklı hareketlilik çözümlerini toplumla birlikte üreten, üniversite, kamu ve özel sektörün farklı bileşenlerini sivil toplum ile buluşturan yaşayan bir laboratuvar olma özelliği taşımaktadır.

Kainak katılımcı planlama araştırmaları ve süreç tasarımları hazırlama üzerine geliştirilmiş bir projedir. Proje odağında toplumun her kesiminin projelere ve politika kararlarına katılımı, düşünce aktarımları ve ortak tasarım oluşturmaları vardır.

** Bu formla verilen bilgiler projenin geliştirilmesi amacıyla kullanılacak ve yayınlanacaktır.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Cinsiyetinizi nasıl tanımlarsınız? *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy