Kryteria wyboru szkoły/przedszkola

Szanowni Rodzice,

Zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie załączonej anonimowej ankiety, która pozwoli poznać powody, dla których wybierają Państwo przedszkole lub szkołę inną, aniżeli gminna.

Pragnę przypomnieć, że każde dziecko zamieszkujące w obwodzie danej szkoły ma w niej zagwarantowane miejsce realizacji kształcenia. Skorzystanie z tego miejsca jest prawem rodzica, a nie obowiązkiem. W przypadku wyboru przez rodzica szkoły innej aniżeli obwodowa, uczeń bierze udział w postępowaniu rekrutacyjnym odpowiednio do oddziału przedszkolnego lub klasy I.

Wybór szkoły jest zatem związany z refleksją osób zainteresowanych - rodziców, czy szkoła rejonowa jest odpowiednim miejscem rozpoczęcia lub kontynuowania edukacji ich dziecka. Powody, dla których szkoła jest odpowiednia lub nie, mogą być bardzo różne, często niezwiązane z samym procesem kształcenia.

Dlatego przesyłamy Państwu ankietę skierowaną do rodziców dzieci z roczników 2015 i 2016, czyli potencjalnych kandydatów do klasy I i tzw. „zerówki” w przyszłym roku szkolnym 2022/2023.
Państwa odpowiedzi pozwolą na lepsze dostosowanie oferty szkół gminnych do oczekiwań uczniów i rodziców, a także zrozumienie motywów wyboru przedszkola/szkoły zlokalizowanych poza Gminą Elbląg.

Pozyskanie niniejszych informacji posłuży do wypracowania konkretnych działań prowadzących do pozytywnych zmian w polityce oświatowej Gminy Elbląg i podniesienia jakości oferty edukacyjnej, a tym samym pozyskania coraz większej rzeszy uczniów w gminnych szkołach.

Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Ponadto zapraszam do zapoznania z załączoną ofertą edukacyjną szkół prowadzonych przez Gminę Elbląg:
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym - https://drive.google.com/file/d/1KoglW6oZNIkynrUXo0gzhJXFvmZ9SV_W/view?usp=sharing

- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Państwowej Staży Pożarnej w Nowakowie - https://drive.google.com/file/d/1kVuoIeVAp2V0i1pIJVF-0z9wvGVT3lP0/view?usp=sharing

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilonie - https://drive.google.com/file/d/1HM26IsMFaEtr9A249v3NcwoG_Wt19Jvj/view?usp=sharing

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Węzinie - https://drive.google.com/file/d/1EVBCMo6a2mNherjjcHB-a9hsG1tR_Jlt/view?usp=sharing

Nasze szkoły czekają na Państwa dzieci.
Zapraszamy do udziału w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, która planowana jest w miesiącach marzec – maj 2022 roku.

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Elbląg
Zygmunt Tucholski
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Jakie czynniki i źródła informacji zdecydowały o wyborze przedszkola/szkoły, do którego/której uczęszcza obecnie Państwa dziecko? (proszę zaznaczyć odpowiednio X jedną lub kilka odpowiedzi)
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Publiczna Szkoła Podstawowa im. Państwowej Straży Pożarnej w Nowakowie. Report Abuse