تردد خودروها با ماشین‌نوشته‌های ضدزن و توهین‌آمیز را متوقف کنید.
بسمه تعالی

فرماندهى محترم نيروى انتظامى جمهورى اسلامى ايران، سرداراشترى
با سلام و احترام

رفتاری ضد ارزشی و غیر اخلاقی این روزها در میان برخی مردم شهرهای کشور به صورت ماشین نوشته‌های توهین آمیز به زنان دیده می‌شود. ماشین نوشته‌هایی که تصاویرشان کمابیش در شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها پخش می‌شوند و نشان از تردد آزاد خودروهایی مزین به این مضامین تحقیرآمیز نسبت به زنان در شهرهای بزرگ و کوچک کشور دارد.
ماشین‌نوشته‌ها بخشی از جلوه بصری شهر هستند و زمانی که مضامین توهین آمیز علیه زنان پیدا کنند، عملی ضدفرهنگی و به دور از شأن و منزلت انسانی و عامل اشاعه خشونت به زنان محسوب می‌شوند. گسترش روز افزون این اقدام نشان از رواج خشونت اجتماعی به نیمی از جامعه توسط نیمی دیگر است.
این عمل که مصداق مسلم توهین به زنان است، طبق ماده ۲۰۷ قانون راهنمایی و رانندگی جرم محسوب می‌شود، چنانچه در شرح این قانون می‌خوانیم: «ماده ۲۰۷- نصب هر نوع علایم و پلاكهای متفرقه وهمچنین الصاق یا نصب یا نقش هـر نوع آگهی، نوشته، عکس و نوشتن عبارات و ترسیم نقوش روی شیشه‌ها یا بدنه درونی یـا بیرونی وسایل نقلیه به منظورتجارت، تبلیغ، نمایش و مانند آن ممنوع است مگر براسـاس ضوابطی که به پیشنهاد شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کـشور بـه تـصویب وزیر کشور خواهد رسید.»
توهین آشکارا به زنان جامعه موجب اشاعه خشونت بر زنان در جامعه و خانواده می‌شود و قطعاً با رویکرد «جامعه‌محوری» نیروی انتظامی در تضاد است. با این وجود برخوردهای قانونی مناسب با افراد خاطی توسط نیروی انتظامی بسیار محدود بوده است و این بی‌تفاوتی مراجع قضایی و مجریان قانون جسارت خاطیان را در گسترش و تنوع نوشته‌های ضدزن در جامعه، افزایش داده است.
شایسته و بایسته است که نیروی محترم انتظامی کشور نسبت به گسترش رفتارهای توهین آمیز به زنان،حساس بوده و با آموزش و افزایش سطح اطلاعات کادرهای اجرایی خود، بر دقت در برخورد با این پدیده ناهنجار بیفزاید.
از این رو ما امضا کنندگان این تومار راز نیروی محترم انتظامی کشور درخواست می‌کنیم به عنوان حافظ ارزش ها و ضامن آرامش مردم ایران، از تردد خودروهای دارای ماشین نوشته‌های توهین‌آمیز علیه زنان در سطح شهر ممانعت به عمل آورده و با رانندگان خاطی و توهین کننده طبق قانون برخورد قاطعانه نمایند.

رونوشت به معاونت اجتماعى نيروى انتظامى و فرماندهى محترم پليس راهور جمهوری اسلامی ایران

لطفاً نام و نام خانوادگی خود را با حروف فارسی وارد کنید. در غیراینصورت امضای شما در تومار حذف خواهد شد.

نام خانوادگی *
لطفاً نام و نام خانوادگی خود را با حروف فارسی وارد کنید. در غیراینصورت امضای شما در تومار حذف خواهد شد.
Your answer
نام *
لطفاً نام و نام خانوادگی خود را با حروف فارسی وارد کنید. در غیراینصورت امضای شما در تومار حذف خواهد شد.
Your answer
برای اطلاع از به‌روزرسانی‌های آتی درمورد این تومار ایمیل خود را وارد کنید
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service