З лютого 2022 року у зв’язку із російським повномасштабним вторгненням в Україну розпочалась нова хвиля розвитку громадянського суспільства. З’явились нові волонтерські ініціативи, громадські організації, благодійні фонди. Попри позитивну роль громадянського суспільства у забезпеченні захисту прав людини в умовах війни, виникає чимало проблем пов’язаних з їх інституційним розвитком, системністю операційної діяльності, баченнями подальших перспектив розвитку.
Схожі виклики постають і перед організаціями та ініціативами, які створені до повномасштабного вторгнення в Україну. Відсутність сталого фінансування на інституційну діяльність, відтік кадрів за кордон, відсутність бачень подальшого розвитку можуть спричинити зниження ефективності діяльності організацій та ініціатив та, як наслідок, зменшення їх ролі у формуванні та реалізації місцевої та державної політики.
Для здійснення аналізу потреб та оцінки стану розвитку ОГС, благодійних фондів, волонтерських груп, які діють станом на листопад 2022 року, проводиться це дослідження.
Мета дослідження: з’ясувати та структурувати (мапувати) нагальні потреби і проблеми ІГС та волонтерських груп 10-ти областей в умовах російської збройної агресії задля подальшого вироблення рекомендацій та впровадження заходів для адекватних відповідей на існуючі виклики.
Цільові групи дослідження: офіційно зареєстровані та неформальні громадські рухи, волонтерські ініціативи, а також представники інститутів громадянського суспільства, що здійснюють свою діяльність у 10-ти регіонах України.
Географія дослідження: Івано-Франківська, Волинська, Закарпатська, Полтавська, Львівська, Дніпропетровська, Житомирська, Кіровоградська, Хмельницька, Миколаївська області.
Опитування проводиться Громадською спілкою “Мережа хабів громадянського суспільства України” у рамках проєкту ПРООН “ЄС за діалог: зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни” за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).