Warsztaty "Komunikacja w Orkiestrze Dętej"
Zapraszamy do zgłaszania się chętnych przedstawicieli kadr strażackich orkiestr dętych do uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez Związek OSP RP w ramach projektu "Pracownia Orkiestry Strażackiej" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Warsztaty odbędą się w Warszawie w dn. 29 lutego - 1 marca 2020 roku w trzech częściach związanych z panelem zarządzania w Orkiestrach:
1. Komunikacja orkiestry dętej /m.in. wizerunek, wewnętrzny PR, współpraca z rodzicami/
trener Roman Głowacki.
2. Crowdfunding - finansowanie społecznościowe w orkiestrze dętej; trener Roman Głowacki
3. Formalne aspekty działalności orkiestr OSP - współpraca z samorządem, zapisy statutów, materiały i wyposażenie w Orkiestrach; trenerki: Katarzyna Standerska i Małgorzata Bugaj.

Warsztaty skierowane są do kadr zarządzających orkiestr OSP, które zajmują się komunikacją wewnętrzną w zespole (na linii kadra - muzycy) oraz komunikacją zewnętrzną (promocja, kontakt ze sponsorami, władzami, rodzicami itp.). Rezygnacji z udziału w warsztatach można dokonać najpóźniej na 7 dni przed terminem warsztatów. Późniejsze rezygnacje umieszczają zgłoszonego na końcu listy rezerwowej kolejnych warsztatów organizowanych w ramach projektu. W przypadku zmiany osoby uczestniczącej w warsztatach z danej orkiestry po terminie naboru, również umieszczona jest na końcu listy rezerwowej.

Zgłoszenia, w formie wypełnienia niniejszego formularza, przyjmowane są do dnia 3 lutego 2020 roku. Do tego dnia można modyfikować swoje zgłoszenia. Planowana maksymalna liczba osób: 25, po jednej z każdej orkiestry. W przypadku wolnych miejsc akceptowane będą zgłoszenia dwóch osób z jednej orkiestry. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą zgłoszenia z orkiestr, których przedstawiciele nie brali udziału w warsztatach projektu w 2019 roku.

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej Biura Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie przy ul. Oboźnej 1.

Początek zajęć w sobotę 29 lutego o godz. 10:00. Zakończenie w niedzielę 1 marca wspólnym obiadem o godz. 14:00.

Dojazd uczestników we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają ze środków projektu nocleg z soboty na niedzielę, pełne wyżywienie, trenerów.

Prowadzący:
1. Roman Głowacki - wiceprezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SIK "Wieniawa" z Raciborowic
2. Katarzyna Standerska i Małgorzata Bugaj - założycielki Fundacji CEdR, realizatorki w latach 2018-2019 projektu "Centrum Aktywności Lokalnej", pracujące w latach 2013-2016 w projekcie LOWES, stale edukujące i wspierające m.in. Ochotnicze Straże Pożarne w zakresie formalno-prawnym, księgowym, a także pozostałych aspektach zarządzania organizacjami pozarządowymi.

W razie pytań prosimy o kontakt z kadrą projektu ze Związku OSP RP:
1. Koordynator – Monika Kajzer (m.in. sprawy organizacyjne i formalne projektu oraz organizacja logistyczna warsztatów), tel. 512 577 181 e-mail ps@zosprp.org.pl
2. Kierownik merytoryczny – Bartłomiej Robak (sprawy doboru prowadzących, materiałów szkoleniowych, konsultacje treści warsztatów), tel. 608 579 796, e-mail: orkiestryosp@gmail.com
Email *
"Pracownia Orkiestry Strażackiej" - Projekt Związku OSP RP
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy