Sztuka szycia - międzykulturowe spotkania artystyczne - zapisy na warsztaty
Sztuka Szycia- międzykulturowe spotkania artystyczne

Sztuka szycia” to projekt edukacyjno-artystyczny oparty na dziedzictwie kulturowym Polski i Ukrainy, kierowany do studentów i seniorów z dzielnicy Ochota w Warszawie. Od września do pażdziernika 2023 r. mieszkańcy wezmą udział w warsztatach z różnych technik tworzenia i zdobienia ubrań, spotkaniach w ochockich pracowniach artystycznych oraz wydarzeniach popularyzatorsko-edukacyjnych. Ideą łączącą wszystkie wymienione działania jest wspólna tradycja rękodzieła i zdobienia strojów ludowych, która rozwijała się niezależnie w Polsce i Ukrainie. Haft czy wyszywanka są motywem powszechnym w kulturach obu tych krajów, jednak ich wygląd, symbolika i kolorystyka różnią się od siebie. Również współczesne zastosowanie motywów ludowych w modzie i dizajnie jest zdecydowanie odmienne. Podczas warsztatów realizowanych w ramach projektu istotna będzie integracja i tworzenie przyjaznej atmosfery wśród osób o różnym wieku i narodowości. Dzięki temu uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi poglądami i przemyśleniami na temat nowej interpretacji dziedzictwa narodowego. Ponadto działania w ramach projektu pozwolą na przywrócenie rangi ornamentu ludowego i poznanie sąsiednich kultur. W ramach finału działań uczestnicy stworzą wspólną wystawę prac.


Warsztaty odbywają się w październiku 2023 w MAL Grójecka 109.
Udział w warsztatach jest bezpłatny,  liczba miejsc ograniczona.Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach  Programu Narodowego  Centrum Kultury  Kultura - Interwencje Edycja 2023
Email *
imię i nazwisko  *
Wydarzenia realizowane w ramach projektu Sztuka Szycia- międzykulturowe spotkania artystyczne *
Required

·   Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu jest Ośrodek Kultury Ochoty z siedzibą w Warszawie (02-094) przy ulicy Grójeckiej 75, zwany dalej OKO.

·   Kontakt do wyznaczonego przez OKO Inspektora Ochrony Danych jest pod adresem e-mail  iod@oko.com.pl lub pod adresem siedziby Administratora. 

·   Podane dane będą przetwarzane w celu zapisu się na cykl warsztatów organizowanych w ramach projektu Sztuka szycia- międzykulturowe spotkania artystyczne odbywające się w październiku 2023 r. realizowane w ramach Programu Kultura Interwencje- Edycja 2023

·   Podane dane osobowe  przetwarzane będą zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO), art. 6 ust 1. lit b) udziałem w zajęciach, które odbędą się w MAL Grójecka 109 Ośrodka Kultury Ochoty październiku Podane dane  będą przechowywane przez okres trwania wydarzenia, a po jego zakończeniu przez okres nie dłuższy niż 30 dni  a następnie zostaną usunięte.

·   Dane uczestnika wydarzenia biorącego udział w spektaklu (e-mail, imię i nazwisko), nie będą przekazywane innym administratorom. Niemniej, osoba która ma zamiar podać swoje dane w tym formularzu powinna wiedzieć, że jest on umiejscowiony na serwerach Firmy Google LLC z którą OKO ma podpisane umowy. Google LLC zapewnienia, że przetwarzanie danych odbywa się w Europejskim Obszarze Gospodarczym przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa przetwarzania danych.  

·   Uczestnik wydarzenia, który podał swoje dane, posiada następujące prawa w związku z przetwarzaniem danych osobowych: prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

·   Posiada również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych na niezgodne z prawem przetwarzanie jego danych osobowych.

·   Podanie danych osobowych w formularzu jest dobrowolne, lecz niezbędne do udziału w zajęć  organizowanych w  MAL Grójecka 109 Ośrodka Kultury Ochoty w październiku 2023 w ramach projektu Sztuka Szycia. W przypadku niepodania danych w formularzu udział w wydarzeniu będzie utrudniony lub niemożliwy. 

·   Osoba, która nie chce podać danych w formularzu może wysłać swoje zgłoszenie  na adres e- mail oko@oko.com.pl w tytule wpisując „sztuka szycia. Przy wybraniu takiej formy zgłoszenia swojego udziału należy wziąć pod uwagę ryzyko, że dane te zostaną przetworzone w sposób analogowy z opóźnieniem co może skutkować na przykład brakiem wolnych miejsc.

 

*
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Ośrodek Kultury Ochoty. Report Abuse