Oferta dla grup zorganizowanych | Afro Raiz w ramach Brave Kids Together | 15.10.2019 w Oratorium Marianum
Stowarzyszenie Kultury Teatralnej "Pieśń Kozła" oraz Pełnomocnik Rektora ds. Odpowiedzialności Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają młodzież w wieku licealnym na wyjątkowy pokaz spektaklu grupy teatralnej AFRO RAIZ z Amazonii w ramach projektu BRAVE KIDS TOGETHER "for Earth" oraz Culpeer4Change

z udziałem artystów i artystek z BRAZYLII

Oratorium Marianum
plac Uniwersytecki 1, 50-120 Wrocław
15 październik 2019, godz. 10:30
Wstęp wolny: obowiązują zapisy

Organizacja Rivers of Meeting (RoM) / Rzeki Spotkania powstała w nadrzecznej społeczności Cabelo Seco na styku rzek Itacaiúnas, Tocantins i Araguaia w Amazonii. Region jest dotkliwie zagrożony przez wydobycie żelaza, elektrownie wodne i agrobiznes. Dla zespołu Rivers of Meeting ochrona rzek, lasów i bioróżnorodności jest silnie połączona z ochroną i rekultywacją afro-rdzennej kultury Cabelo Seco.

RoM jest niezależną organizacją non-profit prowadzoną przez kolektyw „AfroRaiz”. Tworzą ją młodzi ludzie, zaczynający przed laty jako dzieci ze społeczności zagrożonej wykluczeniem, nie mający świadomoci, gdzie jest Afryka lub czym jest Amazonia. Dzisiaj są artystami, liderami warsztatów i menedżerami kultury, których działania doceniane są w lokalnej społeczności, mieście i regionie. Ich projekty mają na celu zabezpieczenie i ochronę środowiska sanitarnego, gospodarczego, kulturalnego i ekologicznego.
W tym celu wykorzystują różnorodne metody, przekraczając istniejące granice i spełniając potencjał tkwiący w człowieku. Oferują warsztaty muzyczne, taneczne, artystyczne, teatralne, literackie, filmowe, kulinarne i filmowe.

W 2018 r. prace kolektywu i AfroRaiz zostały uhonorowane przez UNICEF w Brazylii oraz przez British Council, który wyróżnił projekt własną stroną internetową w nowym „Atlasie przyszłości” (https://atlasofthefuture.org/brazils-rivers-of-creativity-futureleague-rios-de-encontro/?_sf_s=Rios+de+Encontro)


***

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie półtora tysiąca dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.

Projekt odbywa się pod patronatem MSZ oraz UNESCO. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.
Email address *
Nazwa instytucji *
Your answer
Ilość miejsc (wraz z ilością opiekunów) *
Your answer
Imiona i nazwiska opiekunów *
Your answer
Telefon kontaktowy *
Your answer
Adres mailowy *
Your answer
NIP
Your answer
Dodatkowe informacje
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy