Çevrimiçi Öğrenme Ortamlarında Öğrenen Katılımını Etkileyen Etmenler
Sayın katılımcı,

Bu çalışma, “Çevrimiçi öğrenme ortamlarında öğrenen katılımını etkileyen etmenler” başlıklı bir araştırma çalışması olup çevrimiçi öğrenme ortamlarında derse devam / dersi bırakma nedenlerini belirleme amacını taşımaktadır. Çalışma, Yasemin Kurtoğlu tarafından yürütülmekte olup, katılım etmenleri, sistemlerin öğretim tasarımına ve katılımcılara desteklerin belirlenmesine ışık tutacaktır. Bu veri toplama aracı kişisel bilgi formu, 24 soru içeren Öğretim Materyalleri Motivasyon Anketi (ÖMMA), 13 soru içeren Eylem Yeterliği Ölçeği (bu kısmı doldurma süresi yaklaşık 7 dakikadır) ve sekiz açık uçlu sorudan oluşmaktadır. Sizden, soruları içtenlikle ve samimi bir şekilde cevaplamanız beklenmektedir.

Bu çalışmaya katılımınız gönüllülük esasına dayanmaktadır. Çalışmanın amacı doğrultusunda, demografik bilgi formu, anket, ölçek ve sorular ile sizden veriler toplanacaktır. Kimliğinizi açığa çıkaracak bir bilgi vermek zorunda değilsiniz. Araştırma kapsamında toplanan veriler, sadece bilimsel amaçlar doğrultusunda kullanılacak, araştırmanın amacı dışında ya da bir başka araştırmada kullanılmayacaktır. İstemeniz halinde sizden toplanan verileri inceleme hakkınız bulunmaktadır. Veri toplama sürecinde/süreçlerinde size rahatsızlık verebilecek herhangi bir soru/talep olmayacaktır. Yine de katılımınız sırasında herhangi bir sebepten rahatsızlık hissederseniz çalışmadan istediğiniz zamanda ayrılabileceksiniz. Çalışmadan ayrılmanız durumunda sizden toplanan veriler çalışmadan çıkarılacak ve imha edilecektir.

Gönüllü katılım formunu okumak ve değerlendirmek üzere ayırdığınız zaman için teşekkür ederim. Çalışma hakkındaki sorularınızı Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünden Doç.Dr. Özcan Özgür Dursun’a ya da Yasemin Kurtoğlu’na yöneltebilirsiniz.


Doç. Dr. Özcan Özgür Dursun
oodursun@anadolu.edu.tr

Yasemin Kurtoğlu
yasemin_kurtoglu@anadolu.edu.tr

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy