Kamuda Çalışan Dişhekimleri Meclisi Toplanıyor
22 Mart 2023 Çarşamba  | 19.00-22.00 | Yılmaz Manisalı Eğitim Merkezi
Sign in to Google to save your progress. Learn more
DİŞHEKİMLERİNE ÇAĞRIMIZDIR!

Değerli meslektaşlarımız,

 
Son yıllarda dişhekimlerinin çalışma koşullarının giderek ağırlaştığını görüyoruz. Plansız şekilde dişhekimliği fakültelerinin sayısının arttırılması, dişhekimi istihdam politikalarının yanlışlığı, koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin yeterli olmaması nedeniyle artan hasta sayıları, kamu sağlık kurumlarının ticarethane gibi yönetilmesi v.b. nedenler, dişhekimliği mesleğini bu noktaya getirmiştir. Çalıştığımız sağlık kurumlarının statüsüne ve şartlarına göre,  dişhekimlerinin sorunları, birbirinden farklı olabilmektedir.

Özel sağlık kuruluşlarında ücretli çalışan dişhekimleri, muayenehane ve klinik sahibi dişhekimleri, kamuda çalışan dişhekimleri ve zincir poliklinik, ADSM sahibi dişhekimleri olarak; dört ana grup oluşturarak, sistemli toplantılar yapacak ve tüm sorunlarımızı birlikte tartışacağız. Ortaya koyacağımız çözüm önerilerimiz doğrultusunda, diş hekimlerinin desteğini alarak, basın yayın organlarında sesimizi duyurmak, kamuoyu yaratmak için güçlü bir kampanya yürüteceğiz.

Toplumun ağız diş sağlığı hizmetlerine erişim hakkı ile dişhekimlerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi birlikte ele alınmalıdır. Sağlık hizmetlerinin kalitesinin artması, hekimin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ile mümkündür.

Sesimizi duyurmak ve taleplerimizi gerçekleştirmek için, her birimize sorumluluk düşmektedir. Dişhekimleri meclislerinde ve yürütülecek kampanyada, desteğiniz önemlidir.  

İlk toplantımızı, özel sağlık kuruluşlarında ücretli çalışan dişhekimi meslektaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. İkinci dişhekimi meclis toplantısını, 17 Ocak 2022 tarihinde, Oda merkezinde muayenehane ve klinik sahibi meslektaşlarımızla gerçekleştirildi.

Üçüncü dişhekimi meclisi toplantımızı kamu kurumlarında çalışan meslektaşlarımızla 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 19.00’da Oda merkezinde Yılmaz Manisalı Eğitim Merkezi'nde gerçekleştireceğiz. Kamuda çalışan meslektaşlarımızla özlük haklarımız, olumsuz çalışma koşulları, sağlıkta şiddet, performans uygulamaları vb. konularda görüş alış verişinde bulunmak ve tüm dişhekimlerinin yararına tutum almak için, sizleri birlikte çalışmaya davet ediyoruz.

Dişhekimi meclislerine katılalım, meslek Odamızı ve mesleğimizi birlikte güçlendirelim.

Ad Soyad *
E-posta *
Telefon numarası *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy