BURSA GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI ANKETİ
Değerli Katılımcı,
Bu çalışmanın amacı, vatandaşın Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca hazırlanan Gürültü Eylem Planlarına çalışmaları ile ilgili görüş ve düşüncelerini ortaya koymaktır.

Kişisel bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Ülkemizde çevresel gürültü konusunda çalışmalar AB Çevresel Gürültü Direktifine de tam uyumlu olarak hazırlanmış “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği” kapsamında yürütülmektedir.

İlimizde çevresel gürültünün azaltılarak halkın yaşam konforunun arttırılması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda, Büyükşehir Belediyemiz Avrupa Birliği Destekli “Çevresel Gürültü Direktifinin Uygulama Kapasitesi için Teknik Yardım Projesi” kapsamında karayolu ve endüstri kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla “Bursa Stratejik Gürültü Haritaları” hazırlanmış olup gürültü eylem planlarının hazırlanması aşamasına gelinmiştir.

Özellikle karayolu kaynaklı gürültünün önlenmesi ya da azaltılarak yönetmelik sınır değerlerine indirgenmesi için Eylem Planları hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına sunulacaktır.

Halkımızın katılımı ve bilinçlendirilmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden “Bursa Gürültü Eylem Planı Anketi” oluşturulmuş olup elde edilen kamuoyu yoklaması sonuçları eylem planı çalışmalarımıza dahil edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulacaktır.

Bu anket iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm kişisel bilgilerin elde edilmesi amacıyla hazırlanan sorulardan; ikinci bölüm ise Gürültü Eylem Planları çalışmaları ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi belirleme amacıyla hazırlanan sorulardan meydana gelmektedir.
Anket sonuçlarının sağlıklı olabilmesi için soruları samimi ve doğru olarak yanıtlamanız gerekmektedir. Lütfen anketlerin üzerine isim belirtmeyiniz.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için hazırladığımız ankete katılımınız, desteğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı

1. BÖLÜM

1-Yaşınız?
2-Bu şehirde kaç yıldır yaşıyorsunuz?
3-Mezuniyet durumunuz?
4-Çevre ile İlgili eğitim aldınız mı?
5-Kentin hangi ilçesinde ikamet ediyorsunuz?
Your answer
6-Evinizin bulunduğu mahalle
Your answer
7-Eviniz gürültülü bir bölgede midir?
8-İşyerinizin bulunduğu mahalle
Your answer
9-İşyeriniz gürültülü bir bölgede midir?
10-Bulunduğunuz yerlerdeki en önemli gürültü kaynağı-kaynaklarını işaretleyiniz.
11-Bulunduğunuz yerlerdeki gürültü kaynağı-kaynaklarından en çok hangi zaman dilim(ler)inde rahatsız oluyorsunuz?
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms