Formularz zgłoszeniowy na cykl spotkań badawczych  "Las jest Nasz! Bagienne Skarby Lasu Miejskiego w Olsztynie

Fundacja Warsztat Zmiany we współpracy z Fundacją Nexus zapraszają  serdecznie przedstawicielki i przedstawicieli organizacji społecznych i grup nieformalnych działających w szeroko pojętej sferze działań ekologicznych na cykl spotkań badawczych "Las jest Nasz! Bagienne Skarby Lasu Miejskiego w Olsztynie".

W ramach cyklu odbędą się:

15.04.2023 (sobota), godz.: 11:00-13:00
Spotkanie informacyjno-edukacyjne.
Przedstawienie terenu badań i harmonogramu działań.
Przedstawienie czym jest Uproszczony Plan Urządzenia Lasu i jakie walory leśne możemy zgłaszać do projektu nowego Planu.
Dyskusja.

-Miejsce:
Biuro Dzielnicy Zatorze
Budynek: CEIK Olsztyn, ul. Parkowa 1, parter, sala nr 8.

29.04.2023 (sobota)  godz.: 11:00-13:00
Spacer inwentaryzacyjny I  
Zbiórka:
Pętla autobusowa obok dawnego Sanatorium, obecnie Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (ul. Jagiellońska 78).

6.05.2023 (sobota) godz. 11:00-13:00
Spacer inwentaryzacyjny II
Zbiórka:
Pętla autobusowa obok dawnego Sanatorium, obecnie Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (ul. Jagiellońska 78).

Inwentaryzacja drzew i grup biocenotycznych oraz innych elementów, które warto zgłosić
w uwagach do uwzględnienia w konstruowaniu nowego Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Lasu Miejskiego w Olsztynie na lata 2024-2033.
Inwentaryzacja odbyłaby się w oddziałach 5, 6, 13, 14 i 15.
Są to oddziały leśne Lasu Miejskiego w Olsztynie położone po dwóch stronach ul. Wrzosowej - teren pomiędzy ul. Jagiellońską a DK 51.
Inwentaryzacja nie obejmie całych oddziałów, ale wydzielenia w tych oddziałach, które znajdują się na terenie podmokłym oraz ewentualnie sąsiadujące z nimi

13.05.2023 (sobota) godz. 11:00-13:00
Przedstawienie wyników badań.
Prezentacja multimedialna ilustrująca najciekawsze znaleziska.
Inicjatywy oddolne na rzecz ochrony Lasu Miejskiego w Olsztynie – jak to zrobić?
Dyskusja.
Cykl badawczy zakończony zostanie przesłaniem do ZDZIT oraz BUL wyników przeprowadzonej inwentaryzacji.

Wydarzenie jest  realizowane w ramach projektu "Ekologiczny ogród społeczny w Olsztynie” realizowany przez Fundacja Warsztat Zmiany, dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021.Sign in to Google to save your progress. Learn more
Cykl spotkań badawczych odbędzie  się  w ramach projektu „Ekologiczny ogród społeczny w Olsztynie”, realizowanego przez Fundację Warsztat Zmiany, dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Report Abuse