Vägivalla vähendamise Teomeeter
Teomeeter tegeleb kirjutamata reeglitega, mis kõigi meie käitumist mõjutavad ja mida saame ise muuta. Teomeeter annab igale inimesele võimaluse panna õlg alla suurtele ja väga vajalikele muutustele Eestis. Teomeeter pakub selleks kõigile jõukohaseid tegusid, mille tegemine tõepoolest maailma muudab. Neid tegusid aitavad valida ja välja töötada oma ala asjatundjad. Sina saad teomeeter.ee rakenduses anda märku, milliseid neist tegudest enda peale võtad. Teomeetrist lähemalt siin: https://teomeeter.ee/app/pages/about?lang=et.

Kuidas saad sina osaleda vägivalla vähendamise Teomeetris?

Selle küsitlusega palume sinu ausat, isiklikku (ja anonüümset) hinnangut meie esialgsele tegude nimekirjale ja uute tegude soovitusi, et selgitada ühisel jõul välja need kõige tähtsamad teod. Selleks palume sul kõigepealt anda hinnang igale teole meie esialgses tegude valikus, lähtudes küsimusest: „Kas see tegu on Sinu arvates Eestis juba kindel reegel?”.

1 - ei
2 - pigem ei
3 - mingil määral
4 - pigem jah
5 - jah

Õigeid ega valesid vastuseid ei ole. Usalda hinnangute andmisel julgelt oma isiklikku kogemust ja tunnetust, see meid huvitabki! Kui sa ei oska vastust öelda, siis võid jätta küsimusele vastamata ja minna järgmise juurde.

Lisaks julgustame sind kirjutama iga teo juures olevasse välja vabas vormis kommentaari selle teo kohta. Näiteks võid pakkuda paremat sõnastust või avaldada arvamust teo sisu kohta.

Viimaks on küsimustiku lõpus koht, kuhu võid julgelt lisada tegusid, mis sinu meelest nimekirjast veel puudu on.

Vägivallast
Kui mõtleme vägivallast, tuleb esimesena silme ette ilmselt füüsiline vägivald ja avalik ruum – purjus mehed tänaval kaklemas või terrorirünnakud kusagil kaugel maal. Tegelikult on vägivalda veel mitut eri tüüpi: peale nähtava füüsilise vägivalla on ka näiteks emotsionaalne, majanduslik ja seksuaalne vägivald. Vägivald pole alati konkreetne juhtum, vaid võib olla hoopis pikaajaline kogum väikeseid peaaegu nähtamatuid vägivaldseid tegusid või vihjeid. Ka kohti, kus vägivalda esineb, on mitmeid: näiteks kodu, lähisuhe, töökoht, kool, baar, tänav, internet.

Vägivald võib tunduda kui inimkonna igivana paratamatus, aga tegelikult saame koos asju läbi mõeldes ja rääkides luua Eesti, kus vägivalda on palju vähem. Või ei ole üldse.

Aga kuidas vägivalda ära tunda? Kas oskame näha vägivalda ja kurjust iseendas? Kas märkame seda oma lähedaste käitumises? Vägivallatu ühiskonna poole liikumine ei nõua ainult seda, et me ise kedagi ei löö, mõnita ega survesta. Vägivallatuma ühiskonna loomine nõuab ka vastastikust märkamist, üksteise toetamist ja sekkumist (mõnikord ebamugavates olukordades).

Vägivalla vähendamise Teomeetril ongi seepärast kaks eesmärki:
- Vähendada vägivaldset käitumist täiskasvanute ja laste vastu.
- Laiendada märkamist, sekkumist ja toetamist.


Küsitluse täitmiseks klikka "JÄRGMINE" nupul.

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Additional Terms