SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE CPK GDAŃSK Z DYSKUSJĄ POLKA OBYWATELKA
Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na Spotkanie Mikołajkowe połączone z dyskusją o aktywności obywatelskiej i politycznej kobiet w dzisiejszej Polsce. Przy mikołajkowym poczęstunku porozmawiamy z wspaniałymi gościniami – Elżbietą Hołoweńko – malarką i społeczniczką, Elżbietą Jachlewską – polityczką, ekonomistką i aktywistką, Urszulą Nowakowską – założycielką i szefową Fundacji Centrum Praw Kobiet – o ich drodze życiowej, działalności społecznej, obywatelskiej i politycznej, a także o tym, kim jest dzisiaj Polka Obywatelka. Rozmowę oprowadzi Barbara Kijewska – doktora nauk politycznych.

Kiedy: sobota, 8 grudnia, godz.: 17:00-19:00.
Miejsce: Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).
Prowadzenie: dr Barbara Kijewska
Liczba miejsc: 25*
Udział bezpłatny.
Obowiązują zapisy! Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia 2018 do końca dnia.

Mówczynie:

Elżbieta Jachlewska - Ekonomistka, magistra europeistyki, specjalistka od prawa pracy, przedsiębiorczyni, aktywistka społeczna i feministyczna.
Jedna z Liderek Inicjatywy Feministycznej (do 08.2016 roku Partia Kobiet), Wiceprezeska Stowarzyszenia WAGA działającego na rzecz równości kobiet i mężczyzn, praw kobiet oraz zrównoważonego rozwoju, członkini nieformalnej grupy TAK – Trójmiejska Akcja Kobieca, członkini porozumienia Kobiety dla Pomorza, koordynatorka ds. kontaktów z partiami feministycznymi w Europie z ramienia Polski, współtwórczyni obywatelskich komitetów wyborczych w 2010 roku – Bezpartyjne Forum Społeczne, 2014 – Gdańsk Obywatelski. Redaktorka Naczelna „Obywatelki” – rocznika na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Urszula Nowakowska - Prawniczka i feministka, z zamiłowania i pasji działaczka społeczna – założycielka fundacji Centrum Praw Kobiet.
Z powodu zaangażowania w działalność opozycyjną zwolniona z pierwszej pracy w Instytucie Problematyki Przestępczości. Od połowy lat 80. zaangażowana w tworzący się w Polsce niezależny ruch wolnościowy, pokojowy i feministyczny. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Feministycznego (1989). W pierwszej połowie lat 90. odbywała staże w USA: w Kongresie Stanów Zjednoczonych, Women’s Global Leadership Institute oraz w Center for Reproductive Law and Policy. Po powrocie do kraju w 1994 roku powołała do życia fundację Centrum Praw Kobiet. Była także współzałożycielką Europejskiej Organizacji Kobiet przeciwko Przemocy (WAVE).

Elżbieta Hołowieńko -malarka i aktywistka. Stworzyła m.in. cykl obrazów poświęconych przemocy wobec kobiet. W latach 2010-2013 był przewodniczącą koła warszawskiego Partii Zieloni. Twórczyni cyklu obrazów na betonie dotyczących przemocy pt. „WSPÓŁUZALEŻNIONA MIŁOŚĆ – obrazy na betonie”. Poza tym – społeczniczka, seniorka aktywistka, związana ze środowiskami feministycznymi. Niezgoda na patriarchat, przemoc, dyskryminację, biedę i ubóstwo dzieci, wykluczenie i niesprawiedliwość społeczną, wyzysk i dewastację środowiska


Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztat. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową - w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają najpóźniej do dnia 7 grudnia 2018 roku.

Pytania organizacyjne można kierować do biura Centrum Praw Kobiet w Gdańsku na adres: anna.januszak@cpk.org.pl

Imię i nazwisko *
Your answer
Adres e-mail *
Your answer
Numer telefonu: *
Your answer
Miejsce zamieszkania (Miasto): *
Your answer
Jakie są Twoje oczekiwania/potrzeby względem panelu? *
Your answer
Skąd dowiedziałeś/aś się o panelu? *
Potwierdzam, iż zostałam(em) poinformowana(y), iż w trakcie trwania panelu zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna (tylko na potrzeby dokumentacji wewnętrznej). *
Wyrażam zgodę na utrwalenie, wykorzystanie i rozpowszechnianie mojego wizerunku przez Fundację Centrum Praw Kobiet - organizatora panelu - dla celów promocyjnych i marketingowych związanych z organizacją i przeprowadzeniem wydarzenia. *
Oświadczam, że przyjmuję do wiadomości, że administratorem danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym na panel dyskusyjny jest Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku, a dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu zrealizowania panelu oraz że mam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, jak również że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak jest warunkiem uczestnictwa w panelu. *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service