Sahne Projesi Medya ve Veri Bilimi Eğitimleri

Bu form, Türkiye Avrupa Vakfı’nın (TAV) yürütücülüğünde, Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen, SAHNE: Sahte Haberler ve Nefret Söylemi ile Mücadele Projesi kapsamında gerçekleşecek Seçim Haberciliği: Sosyal Medya Verisi ile Neler Yapılabilir Eğitimi'ne başvuru için açılmıştır.

Seçim Haberciliği: Sosyal Medya Verisi ile Neler Yapılabilir Eğitimi,  13 Mart tarihinde İstanbul/Şişli'de Türkiye Gazeteciler Sendikası Akademi adresinde gerçekleşecektir.

Bu eğitim programının temel amacı, gazetecilere, yerel ve ulusal seçim süreçlerinde sosyal medya verisinin habercilikte nasıl daha etkin ve bilinçli bir şekilde kullanabilecekleri ile ilgili bilgi kazandırmaktır. Bu program, seçim sürecinde karşılaşılabilecek zorluklara karşı hazırlıklı olmayı, nitelikli haber ve gündem takibi yapmayı, yanlış bilgi ve dezenformasyonla mücadele etmeyi, izleme faaliyetlerini etkili bir şekilde yürütmeyi ve veri görselleştirmeyi nasıl kullanabileceğini anlamayı amaçlamaktadır.

Başvurular 10 Mart 2024 tarihinde sona erecektir ve başvurusu onaylanan katılımcılar 10 Mart 2024 tarihine kadar e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirilecektir. Eğitim programının kontenjanı kısıtlı olduğundan katılımcıların kesin katılımlarını onaylamaları beklenmektedir.

Eğitimin detaylı programına ve rehbere buradaki linkten ulaşabilirsiniz. ⬇️ Lütfen başvuruya devam etmek için aşağıdaki SONRAKİ butonuna basınız. ⬇️

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Türkiye Avrupa Vakfı. Report Abuse