Анкета для представниць/ків громади щодо виконання Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 "Жінки, мир, безпека"
Шановна(ний) пані(не),
Конфлікт, що триває вже 6 років, по-різному впливає на життя чоловіків і жінок. Жінки та дівчата є особливо вразливою групою у збройних конфліктах внаслідок порушення верховенства права, погіршення соціальної структури, територіального переміщення та економічних наслідків конфлікту. Шкода, завдана конфліктом, є значною і довготривалою, маючи більш негативний вплив на жінок, ніж чоловіків. Конфлікт посилює ґендерне насильство, зокрема проти жінок та дівчат через наявну дискримінацію та дисбаланс розподілу влади у суспільстві.
Як захід реагування на кризу зумовлену конфліктом, уряд України затвердив Національний план дій щодо виконання Резолюції Ради Безпеки ООН (РРБ ООН) 1325 «Жінки, мир, безпека» на 2016-2020 рр. (далі НПД 1325). На початку 2020 року Міністерство соціальної політики розпочало процес підготовки  другого Національного плану дій щодо імплементації РРБО ООН 1325 "Жінки, мир та безпека" до 2025 року.
Процес розробки другого НПД 1325 включає проведення регіональних консультацій з питань реалізації НПД 1325  з метою визначення потреб жителів міст обласного значення, малих міст, селищ та сіл, у тому числі потреб вимушено-переміщених жінок і чоловіків, ветеранок(нів), членів родин полонених, вбитих або зниклих без вісти через збройний конфлікт, постраждалих від сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, ВІЛ-позитивних, а також жінок, що служать у добровольчих батальйонах, аби їхні потреби та проблеми були адресовані в новому НПД 1325, що нині розробляється. Тому жінки мають бути залучені до національних перемовин, впливу на прийняття рішень на усіх рівнях, а також і до міжнародних місій.
Слід також взяти до уваги, що заходи щодо забезпечення виконання Резолюції 1325 в контексті збройного конфлікту носять специфічний характер і мають відрізнятися від будь-яких інших гендерно-чутливих програм (чи то стосовно захисту від домашнього насильства, забезпечення рівних прав та можливостей, сприяння гендерної рівності, чи захисту від дискримінації).
Таким чином, структура ООН Жінки партнерстві із Запорізьким благодійним фондом «Єдність за майбутнє» проводять консультації з жінками та чоловіками з місцевого рівня, щоб забезпечити їх внесок у розробку нового НПД на наступний період. Такі ж консультації ООН Жінки проводитимуть і з іншими вразливими групами жінок на національному рівні. Через поширення COVID-19 та всеукраїнські карантинні заходи і обмеження консультації на національному та місцевому рівні проводитимуться у формі анкетування.
Просимо Вас взяти участь у Консультаціях, надавши відповіді на питання нижче.
Будь-ласка, будьте певні, що відповіді зберігатимуться в таємниці.
Дякуємо заздалегідь!

Sign in to Google to save your progress. Learn more
ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО РЕЗОЛЮЦІЇ РРБ ООН № 1325
Відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН №1325, лише рівна участь жінок може гарантувати сталість миру. Резолюція 1325 базується на чотирьох стовпах:
Участь - участь та представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень. Це означає не лише голосування та обрання, але й консультування та інформування, зокрема в діяльності з побудови миру, реінтеграції та примирення на місцевому рівні;
Захист - захист від різних форм насильства. В період тривалих конфліктів жінки та дівчатка можуть стати жертвами експлуатації, сексуального насильства, зґвалтування, катувань або торгівлі людьми.      
Попередження - запобігання насильству над жінками, у тому числі шляхом притягнення до відповідальності за порушення міжнародного права; зміцнення прав жінок відповідно до національного законодавства; та підтримка місцевих жіночих мирних ініціатив та процесів вирішення конфліктів.
Відновлення - Простими словами це означає, наприклад, якщо громада постраждала від наслідків конфлікту то дії по відновленню соціальної, адміністративної, культурної, транспортної та інш. інфраструктур необхідні, але з чого почати: з ремонту дороги або дитячого садочка чи школи. Які мають бути пріоритети та як приймати обґрунтовані рішення, залежить від аналізу, який влада цієї громади робитиме; скільки чоловіків та жінок у громаді, яких втрат зазнали, які є потреби, виклики, скарги, тощо

Чи знаєте Ви про Резолюцію Ради Безпеки ООН № 1325  "Жінки, мир, безпека"?
Clear selection
Q 2 . Ви особисто брали участь у будь-яких консультаціях (анкетуваннях, опитуваннях, фокус-групах), пов'язаних із:
Національного плану дій 1325
Регіонального плану 1325
Місцевого плану 1325
розробкою
моніторингом та оцінкою
БЛОК 1. УЧАСТЬ
А1 . Ви нещодавно брали участь у будь-яких консультаціях, діалогових зустрічах чи публічному обговоренні стратегії розвитку території, програми соціально-економічного розвитку чи прийняття бюджету на рік?
Clear selection
Якщо так, чи була Ваша думка врахована при вирішенні питання, пов'язаного з місцевим розвитком, послугами, питаннями відновлення та розбудови миру на Вашій території ?
Clear selection
А2 . Як Ви зазвичай дізнаєтесь про рішення, які приймаються в громаді:
А3. На Вашу думку, які головні перешкоди на шляху участі жителів (жінок та чоловіків) громади, особливо з вразливих груп, у прийнятті рішень на місцевому рівні?
А4. Чи берете Ви участь у роботі будь-якого з наступних регіональних чи місцевих дорадчих органів ?
A5. Чи хотіли б Ви, щоб Ваша думка була врахована під час розробки нового Національного плану дій 1325 на 2021-2025 роки ?
Clear selection
Якщо так, то чому? Будь ласка, поясніть свою відповідь.
Якщо ні, то чому? Будь ласка, поясніть свою відповідь.
Будь ласка, коротко поясніть також, якщо Ви не зацікавлені в результаті.
 А6. Чи берете Ви участь в будь-якій ініціативі, пов'язаній з миротворчістю  або розв’язанням конфліктів, проблем на місцевому рівні?
Clear selection
Якщо так, будь ласка, опишіть коротко, як саме Ви берете участь?
Якщо ні, будь ласка, опишіть коротко, чому Ви не берете участь?
А7. Чи хотіли б Ви бути кандидатом/кою на місцевих виборах у Вашій громаді (на посаду мера міста /або голови місцевої ради)?
Clear selection
Якщо так, то чому?
Якщо ні то, що з наведеного нижче списку на Вашу думку, що є основною перешкодою?
А8. Як Ви думаєте, якщо би на рівні прийняття рішень жінки брали би обґрунтовану та змістовну участь чи змінились би пріоритети влади щодо питань розвитку громади?
Clear selection
Якщо так, чому?
Якщо ні, чому?
А9. Чи хотіли б Ви бути кандидаткою для участі у мирних переговорах на вищому рівні?
Clear selection
БЛОК 2. ЗАХИСТ
Цей блок питань включає в себе такі аспекти , як захист від різних форм насильства жінок, що страждають в умовах конфліктів та питання безпеки (яка включає в себе безпеку здоров'я, екологічну безпеку, продуктову та харчову безпеку і т.д.) . Існуюча інфраструктура підтримки постраждалих від насильства є обмеженою і зосереджена лише на домашньому насильстві. Потреби тих, хто зазнав сексуального насильства в умовах конфлікту залишаються незадовільненими спеціальними службами та сервісами реабілітації та реінтеграції в громадах.
B1. Які небезпеки та загрози існують у Вашій громаді?
В2. Чи почуваєте Ви себе в безпеці вдома ?
Clear selection
Будь ласка, уточніть трохи свою відповідь: чому Ви так вважаєте ?
В3 . Чи вважаєте Ви, що жінки та дівчата з Вашої громади почувають себе в безпеці в таких місцях?
так
скоріше так
скоріше ні
ні
важко відповісти
В3.1. Вдома
В3.2. на роботі
В3.3. У громадських просторах у Вашій громаді (парки, вулиці, стадіони, культурні, соціальні чи освітні заклади)?
Clear selection
В4. Що потрібно зробити на рівні громади, щоб підвищити рівень безпеки?
В5. Вкажіть, будь-ласка, чи  доступні у Вашій громаді:
В6. Чи знаєте Ви які права людини порушуються у випадку гендерно-зумовленого  чи домашнього насильства?
Clear selection
В7. Чи можете Ви назвати установи чи служби, до яких можна звернутися у випадку насильства у Вашій громаді?
Clear selection
До яких?
В8. Чи знаєте Ви контактний номер телефону установи або служби, до яких можна звернутись у випадку насильства?
Clear selection
Якщо так, то який номер, вкажіть
В9. Чи існують у Вашій громаді конкретні ризики для безпеки, які прямо чи опосередковано пов'язані з конфліктом?
Clear selection
Якщо так, будь ласка, відмітьте у нижченаведеному переліку ризики, які наявні:
В10. На Вашу думку, чи відрізняються ризики безпеки, з якими стикаються жінки та чоловіки, включно з ризиками, пов’язаними з конфліктом, у громаді / регіоні, де Ви проживаєте?  
Clear selection
Якщо так, будь ласка, вкажіть, чому ви так вважаєте
В11. Які фактори вказують на те, що Ваша громада повинна передбачати заходи відповідно до Резолюції РБ ООН № 1325
В12. Яких послуг з підтримки більш за все потребують жінки та дівчата, чоловіки та хлопці Вашої громади, які постраждали від:
психологічні
матеріальні
медичні
юридичні
соціальна реабілітація
Соціальні виплати
забезпечення потреб у тимчасовому житлі
працевлаштування
правовий захист
Інші
Сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом
Торгівлі людьми
Гендерно-зумовлене насильство в публічних /приватних приміщеннях
Якщо інші - вкажіть які
БЛОК 3. ПОПЕРЕДЖЕННЯ
С 1. Як Ви вважаєте, чи Ваша громада є соціально згуртованою?
Clear selection
Якщо так, то що цьому сприяло?
Якщо ні, що заважає згуртованості громади?
C2 . Чи є у Вашій громаді програми/заходи щодо зміцнення соціальної згуртованості , запобігання будь-якого роду конфліктів, сприяння розвитку шанобливих стосунків?
Clear selection
Якщо так: чи беруть участь та чи мають жінки провідні ролі у цих заходах?
Clear selection
Якщо так, будь ласка, опишіть коротко, як саме жінки беруть участь?
Якщо ні, будь ласка, опишіть коротко, чому?
C2 . Чи знаєте Ви про програми реабілітації та реінтеграції   для людей, які постраждали від конфлікту чи сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом , які діють на території Вашої громади (району, регіону)?
Clear selection
C3 . Наскільки ефективні ці програми?
Clear selection
C4 . Чи знаєте Ви щось про захист держави та допомогу людям, що постраждали від конфлікту, в тому числі постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом?
Clear selection
C5. Які заходи, на Вашу думку, можуть запобігти проявам насильства, пов’язаного з конфліктом?
C6. Чи мають мешканці/ки у Вашій громаді доступ до правової допомоги ?
Clear selection
Якщо так: чи довіряють вони системі правосуддя?
Clear selection
С 7. Чи користувались Ви послугами центрів безоплатної вторинної правової допомоги?
Clear selection
C8. Якщо мешканці/ки у Вашій громаді постраждали від насильства, вони б повідомили будь-яку офіційну установу або службу в  своій  громаді?
Clear selection
Якщо так: вони швидше повідомляють у:
Clear selection
C8. Чи мають жінки і чоловіки у Вашій громаді доступ до фінансової допомоги ?
Clear selection
Якщо так: на скільки важко їм отримати кредит для здійснення, наприклад підприємницької діяльності, або придбання техніки чи нерухомості в банках?
Clear selection
БЛОК 4. ВІДНОВЛЕННЯ
D1. На Вашу думку, наскільки важливою є роль жінок у запобіганні та вирішенні конфліктів, мирних переговорах, підтримці миру та гуманітарному реагуванні та після конфліктої реконструкції.
Clear selection
Якщо дуже важливо або зовсім не важливо, вкажіть чому
D2. Чи потребує Ваша сім'я будь-якої соціально-економічної підтримки  в цей час?
Clear selection
D3. Яка допомога Вам чи Вашій родині зараз потрібна?
D4. Як Ви думаєте, чи є необхідність створювати групи самодопомоги , групи підтримки людей, що постраждали від конфліктів, особливо серед жінок та дівчаток у Вашій громаді?
Clear selection
Якщо дуже важливо або зовсім не важливо, вкажіть чому
D5. Які з перелічених нижче питань можуть допомагати вирішувати групи самодопомоги через діалог з місцевими органами влади на користь жінок та чоловіків, хлопців та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту?
D 6. Яким чином на Вашу думку можуть бути залучені чоловіки до реалізації порядку денного «Жінки, мир, безпека» взагалі та на території Вашої громади зокрема:
БЛОК 5. ПОРЯДОК ДЕННИЙ «ЖІНКИ. МИР. БЕЗПЕКА» В ЧАСИ COVID-19 .
E1. Як Ви вважаєте, чи впливає криза, викликана COVID-19, на миротворчі зусилля та управління справами у Вашій громаді?
Clear selection
Будь ласка, поясніть свою відповідь коротко
E2. Чи берете Ви участь у дискусіях, волонтерській діяльності  та прийнятті рішень щодо реагування на наслідки COVID-19 у Вашій громаді?
Clear selection
Якщо так, будь ласка, поясніть коротко, як саме Ви берете участь.
Якщо ні, будь ласка, поясніть коротко, чому Ви не берете участь.
СОЦІО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ БЛОК
S1. Ваша стать?
Clear selection
S2. Ваш вік?
Clear selection
S3. Ваша освіта?
Clear selection
S4. Тип Вашої зайнятості?
Clear selection
S5. Ваш сімейний стан?
Clear selection
S6. Ви чи Ваша дитина маєте статус інвалідності?
Clear selection
S7. Чи маєте Ви якийсь із нижченаведених соціальних статусів чи вразливості ?
S8. Ви є членом громадської організації?
Clear selection
Якщо так, то якої саме?
S9. Область, в якій Ви проживаєте
Clear selection
S10. Місто/селище/село
S12. Телефон
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy