Pētījums "Demokrātiskās vērtības un pilsoniskā līdzdalība no jauniešu perspektīvas Latvijā".
Jauniete/-i, ja esi vecumā no 18 līdz 30 gadiem (tai skaitā, ja pārstāvi kādu mazākumtautību) un vēlies sniegt savu ieguldījumu pētījumā, lai stiprinātu demokrātisku sabiedrību un pilsonisko līdzdalību, aicinu Tevi reģistrēties tiešsaistes fokusa grupu diskusijām, kuras notiks 2020.gada oktobrī.

Fokusa grupu (turpmāk FGD) mērķis ir ievākt datus par to, kā jaunieši izprot demokrātiju, demokrātisku sabiedrību un tās vērtības kopumā, kādas ir šo vērtību praktiskās izpausmes katra dalībnieka personiskajā pieredzē. Tava individuālā un subjektīvā pieredze ir mūsu pētījuma galvenā vērtība!

Kā tiks organizētas FGD?
Diskusija notiks Webex tiešsaistes platformā, uz dalībnieka norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta uzaicinājuma saite. Diskusijā būs iespējams piedalīties no datora vai viedtālruņa, kameras lietošana nebūs obligāta. Diskusijas norise tiks ierakstīta.
Vienā diskusijā piedalīsies 5-10 jaunieši.
Diskusiju vada pētnieks/moderators pēc iepriekš izstrādātas instruktāžas.
Diskusijas valoda - latviešu.

Kad un cik ilgi notiks FGD?
Pētījuma ietvaros plānots organizēt 5 FGD. Ja piekritīsi piedalīties diskusijā, tālāk aptaujā Tev būs jāizvēlas viens no šiem datumiem, kā arī jānorāda iespējamie laiki, kad piedalīties Tev varētu būt visērtāk.
FGD norises ilgums orientējoši 1-1,5 h.

Kas tiks darīts ar iegūtajiem datiem?
Dalība pētījumā ir brīvprātīga un to  jebkurā brīdī varēs pārtraukt. Aprakstot pētījuma rezultātus, iepazīstinot ar tiem plašāku publiku un uzglabājot pētījuma datus, mēs nodrošināsim konfidencialitāti. Iegūtā informācija tiks kodēta un izmantota tikai apkopotā veidā. Diskusijas laikā veiktais ieraksts, lai ievāktu datus, pēc datu apkopošanas un analīzes tiks dzēsts.

Ja vēlies būt daļa no pētījuma un palīdzēt stiprināt demokrātiskos procesus Latvijā, piedalies ar savu viedokli un pieredzi, aizpildi zemāk esošos laukus, lai es varu ar Tevi sazināties! Priecāšos par Tavu atsaucību dalībai pētījumā un īpaši aicinu pieteikties mazākumtautību jauniešus!

Uz tikšanos,
Marita Mūze
Vidzemes Augstskolas maģistra programmas "Mediju un informācijas pratība" 2.kursa studente.

Veicu šo pētījumu savam maģistra darbam, kas tiek īstenots Vidzemes Augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes projektā “Vērtības darbībā: atbildīgas, drošas un izglītojošas pilsoniskās sabiedrības attīstība ar pētniecību un rīcības modeļu izstrādes palīdzību”.

Papildu informācijai un saziņai: marita.muze@va.lv 

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Kurā datumā Tu vēlētos piedalīties? *
Required
Kāds ir ērtākais norises laiks? *
Required
Sociāldemogrāfiskie dati par dalībnieku
Ievāktie dati tiks izmantoti, lai komplektētu fokusa grupas un sagatavotu uzaicinājumu.
Dzimums *
Vecums *
Kāda ir Tava tautība? *
Iegūtā izglītība *
Nodarbošanās *
Required
Dzīvesvieta (Lūdzu norādi savu pilsētu vai novadu) *
Tavs vārds *
Tavs e-pasts *
Kontakttālrunis *
Paldies par Tavu dalību un uz tikšanos!
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy