Dotazník pre maloobchodných predajcov k informačnej kampani o nových energetických štítkoch EÚ
Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou pripravuje informačnú kampaň o nových energetických štítkoch EÚ. Predajcovia spotrebičov s energetickými štítkami majú podľa nariadenia EÚ zabezpečiť výmenu štítkov v predajniach, e-shopoch a na webových stránkach v určených termínoch v priebehu 14 pracovných dní.

V roku 2021 sa zmeny štítkov týkajú nasledujúcich výrobkov:
od 1.3.2021: chladničky, mrazničky, vinotéky, práčky, práčky so sušičkami, umývačky riadu, TV prijímače, monitory a displeje
od 1.5.2021: pneumatiky
od 1.9.2021: svetelné zdroje a svietidlá

Nové energetické štítky prinášajú niekoľko zásadných zmien. Zmení sa napríklad spôsob výpočtu priemernej spotreby energie a škála energetických tried na A až G. V dôsledku toho budú mať mnohé spotrebiče nové štítky s podstatne nižšími triedami ako doteraz. Jedným z cieľov kampane je pomôcť predajcom, aby mohli zákazníkov o zmenách informovať včas a zrozumiteľne.

Cieľom dotazníka je zistiť, aké informačné nástroje v tomto prípade uprednostňujete a aké formáty sú použiteľné vo vašich maloobchodných prevádzkach. Výsledky dotazníka budú zohľadnené pri výbere a príprave aktivít základnej informačnej kampane financovanej zo zdrojov štátneho rozpočtu. Termín na vyplnenie dotazníka je do 23.9.2020.

Základná informačná kampaň nezahŕňa nasadenie platených formátov v médiách. Jej hlavným účelom je poskytnúť predajniam podporu pri zmene štítkov a v spolupráci s predajcami a výrobcami zabezpečiť informovanie spotrebiteľov. Podrobnejšie informácie: https://www.siea.sk/energeticke-stitky-spotrebicov-caka-na-jar-zmena-predajcovia-mozu-vyuzit-spolocnu-informacnu-kampan/

Formy kampane:
INFORMAČNÉ AKTIVITY A MATERIÁLY PRE PREDAJCOV
INFORMAČNÉ MATERIÁLY DO PREDAJNÍ PRE SPOTREBITEĽOV

1. Akou formou plánujete školiť vašich predajcov o nových energetických štítkoch EÚ?
áno
Samovzdelávanie prostredníctvom informačných materiálov
Samovzdelávanie prostredníctvom videomateriálov
Interné školenie
Externé školenie
2. Máte záujem o bezplatnú účasť na konferencii pre predajcov, na ktorej budú prezentované praktické informácie o rozdieloch v štítkoch a o povinnostiach predajní v prechodnom období? Predbežný termín a miesto konania: 21.1.2021, Bratislava, prípadne okolie.
Clear selection
3. Ak by bola možnosť, aby sa konferencie zúčastnili viacerí zástupcovia, koľko osôb z vašej spoločnosti by malo záujem o účasť?
4. Z konferencie budú k dispozícii školiace prezentácie a videozáznamy pre predajcov. Označte formáty, ktoré máte záujem využiť.
5. Pre predajne plánujeme pripraviť nasledujúce informačné materiály určené pre spotrebiteľov. Označte formáty, ktoré máte záujem využiť.
áno
Letáky A4, zložené na A5, samostatné pre jednotlivé druhy štítkov
Letáky DL, (3 x 99 mm) x 210 mm, samostatné pre jednotlivé druhy štítkov
Obojstranné plagáty A4, samostatne pre jednotlivé druhy štítkov
Leták DL, (4 x 99 mm) x 210 mm, spoločný pre rôzne štítky
Brožúra A5, 16 strán, spoločná pre rôzne štítky
6. O akú formu informačných materiálov určených pre zákazníkov máte záujem? Môžete označiť viac možností.
áno
v elektronickej forme na priame zverejnenie v elektronických médiách
v elektronickej forme v kvalite na tlač, tlač si zabezpečíme
v elektronickej forme - otvorené dáta na ďalšiu úpravu vo vlastnom dizajne
v tlačenej forme, vzorky si vyzdvihneme osobne
7. V rámci kampane budú k dispozícii vzorky tlačených materiálov, bude možné si ich prevziať osobne počas konferencie na mieste konania alebo neskôr v sídle SIEA v Bratislave. Ak máte o vzorky záujem, aký počet výtlačkov by ste preferovali? Vyberte jednu možnosť v každom riadku.
do 10
10 - 50
50 -100
viac
Letáky A4, zložené na A5, samostatné pre jednotlivé druhy štítkov
Leták DL, 3 x DL, samostatné pre jednotlivé druhy štítkov
Obojstranný plagát A4, samostatné pre jednotlivé druhy štítkov
Leták DL, 4 x DL, spoločný pre rôzne štítky
Brožúra, A5, 16 strán, spoločná pre rôzne štítky
Clear selection
8. Nižšie sú uvedené ďalšie formáty informačných materiálov, ktoré by mohli byť v rámci kampane pripravené. Označte, o ktoré by ste mali záujem.
áno
Krátke animované grafické videá pre použitie na predajniach a online
Koncept pre krátke animované grafické videá
Zvukový spot pre predajne
Scenár zvukového spotu pre predajne
Užitočný obsah vrátane infografík pre online a predajné magazíny
Bannery pre online
9. Či zastupujete veľkú predajnú sieť, malú predajňu alebo e-shop, Váš názor nás zaujíma. Navrhnite ďalšie vhodné formáty a uveďte odporúčania k informačnej kampani.
10. Uveďte názov predajne, respektíve organizácie, ktorú zastupujete.
Ďakujeme za vyplnenie dotazníka. Budeme radi, ak link na dotazník a informáciu o pripravovanej kampani prepošlete ďalším predajcom, ktorým by mohla kampaň pomôcť. Ak máte záujem o zaslanie informácií o príprave kampane, vrátane pozvánky na konferenciu, napíšte e-mail na adresu energetickestitky@siea.gov.sk alebo sa prihláste sa na odber noviniek zo stránky SIEA v časti Podporné programy. https://www.siea.sk/newsletter/
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy