LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA 30.04.2024.
Kiberdrošība un šo risku vadība

Notiek:
30. aprīlī no plkst. 10:00-11:30

Mērķa auditorija: 
uzņēmēji, uzņēmumu vadītāji.

Daži teikumi par tēmas aktualitāti:
Katram uzņēmumam būtu svarīgi zināt par kiberdrošību, lai pēc iespējas pasargātu uzņēmumu no dažādiem iekšējiem un ārējiem riskiem. Katru gadu uzbrukumu skaits palielinās, un ļaundari izstrādā aizvien jaunas metodes, lai kaitētu Jūsu uzņēmumam.
Svarīgi ir zināt arī savus pienākumus, uzglabājot un apstrādājot gan sava uzņēmuma, gan trešās personas datus.

Mēs pastāstīsim: 
Kādi riski šobrīd jāapzina un kā tos vadīt, ierobežot? Kādēļ tieši kiberdrošība šobrīd uzņēmumiem ir ļoti svarīgs jautājums?

Runāsim par:
1. Kas katram uzņēmumam būtu jāzina par kiberdrošību?
2. Kas ir uzņēmumiem jāzina par kiberincidentiem no juridiskā skatu punkta?
3. Kādas ir normatīvo aktu prasības attiecībā uz datu incidentu un kiberincidentu ziņošanu, termiņiem un ziņojumu saturu?
4. Kā juridiski korekti rīkoties ar apdrošināšanas atlīdzību administrēšanu gadījumā?
5. Kādām juridiskām niansēm pievērst uzmanību, slēdzot kiberapdrošināšanas līgumu un sniedzot informāciju apdrošinātājam pirms līguma noslēgšanas un līguma darbības laikā?
6. Kādus riskus var apdrošināt un kādu aizsardzību var sniegt apdrošināšana?
7. Kādi ir galvenie apdrošināšanas līgumu izņēmumi, t.i., kad apdrošināšana nesniedz aizsardzību?
8. Gadījumu piemēri.

Dalībnieku ieguvumi: 
Kiberdrošības risku apzināšana un risku vadības iespējas.

Vebināru vadīs:
Kirils Solovjovs ir specializēta augstākās klases kiberdrošības pakalpojumu uzņēmuma “Possible Security” dibinātājs un galvenais pētnieks, ievainojamību meklētājs un visredzamākais “labais hakeris” Latvijā. Kirils ieguvis datorzinātņu maģistra grādu un dabaszinātņu maģistra grādu fizikā Latvijas Universitātē. Viņa profesionālo pieredzi papildina stažēšanās NATO kiberaizsardzības izcilības centrā, atbalstot sarkano komandu mācības “Crossed Swords”.
Ikdienā viņš rūpējas par klientu informācijas drošību, konsultējot un apmācot tos sargāt savu informāciju tā, lai tā nenonāktu svešās rokās, tomēr būtu pieejama tiem, kam ar šiem datiem jāstrādā.
Kirils kopā ar komandu izveidojis e-Saeimu, palīdzot Saeimai kļūt par pirmo parlamentu pasaulē, kas ir gatavs pilnībā attālinātam likumdošanas procesam. Kirils ir arī CERT.LV Drošības ekspertu grupas dibinātājs.

Krišjānis Cercens, Sorainen jurists un sertificēts datu aizsardzības speciālists, Krišjānis jau vairāk nekā piecus gadus sniedz palīdzību plaša spektra klientiem datu aizsardzības jautājumos, tajā skaitā arī apdrošināšanas sabiedrībām. Krišjāņa ikdienas darba pienākumi ir saistīti ar uzņēmumu veiktās personas datu apstrādes atbilstības nodrošināšanu Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām, kas ietver arī kiberdrošību un uzņēmumu datu incidentu pārvaldību. Krišjānis dalīsies ar praktiskām zināšanām par to, kā risināt kiberincidentu no ziņošanas viedokļa, t.i., kādi aspekti ir jādokumentē un kurām valsts iestādēm par to jāziņo, kādi ir attiecīgie termiņi un informācija, kas jāiekļauj attiecīgajos ziņojumos.

Santa Rubīna, Sorainen vadošā speciāliste, zvērināta advokāte. Santa strādā ar apdrošināšanas tiesību jautājumiem kopš 2008. gada, un savas karjeras laikā Santa ir konsultējusi apdrošinātājus par dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas līgumu jautājumiem, ieskaitot patērētāju aizsardzības jautājumus apdrošināšanas produktu izstrādes gaitā. Būtiska daļa no Santas ikdienas darba ir palīdzēšana apdrošinātājiem zaudējumu iestāšanās gadījumā, veicot zaudējumu regulēšanu, citiem vārdiem, Santa ir redzējusi kādas praktiskās problēmas rodas, kad noticis kiberincidents, un var pastāstīt par iespējamām problēmām, kuras var priekšlaicīgi novērst.

Līga Dimante, Colemont FKB Latvia pārdošanas direktore. Pieredze apdrošināšanas tirgū ir kopš 2005.gada, un šobrīd Līga ir viena no vadošās apdrošināšanas brokeru sabiedrības Colemont FKB Latvia līdzīpašniece, pārdošanas direktore. Lai gan Līgai ir strādājusi ar visiem apdrošināšanas veidiem gan dzīvības, gan nedzīvības, tomēr ikdienas specializācija ir saistīta ar specifisku risku apdrošināšanu, kā Kiberrisku apdrošināšana (Cyber insurance), debitoru apdrošināšanu, jo īpaši valdes locekļu un vadošo darbinieku apdrošināšanu. Liela pieredze ir gan iepirkumu organizēšanā un klientu konsultēšanā, gan arī sarežģītu apdrošināšanas gadījumu regulēšanā.
 
Vebinārs pieejams tikai LTRK biedriem
Pirms vebināra saņemsiet informāciju par pieslēgšanos

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Vārds, uzvārds *
Pārstāvētais uzņēmums, organizācija *
Amats *
E-pasts *
Tālruņa numurs *
Pārstāvētais uzņēmums, organizācija ir: *
Kādas tēmas Jūs vēlētos dzirdēt  nākamajos "LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA" semināros?
Kādi ir Jūsu jautājumi ekspertam par šo tēmu?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy