ОПИТУВАННЯ «ПОТРЕБИ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ»
Ми, Правозахисна Група «СІЧ», активно захищаємо права постраждалих внаслідок конфлікту на сході України, зокрема, дітей, які за нормами міжнародного гуманітарного права повинні мати систему гарантій від держави.

На сьогодні понад 43 тисячі дітей в Україні отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. За даними дослідження ГХ «Група впливу», 99.7% з них зазнали психологічного насильства, а близько 100 - дістали поранення. Переважна більшість дітей продовжує мешкати у зоні конфлікту та зазнавати його наслідків. За таких умов їхні права істотно обмежені, а окремі з них –недоступні. Також діти не отримують соціального захисту з боку держави, а офіційний статус носить суто формальний характер, адже не передбачає реальних механізмів допомоги. Не існує і державної програми реабілітації та ресоціалізації таких дітей.

Чому це важливо? Статус дається дітям, які отримали поранення, контузію, каліцтво, зазнали фізичного, сексуального, психологічного насилля; були викрадені або незаконно вивезені за межі України, залучалися до участі у збройних формуваннях, незаконно утримувалися. Це діти, які проживають на лінії зіткнення, у тому числі ВПО; діти військовослужбовців, які загинули в АТО, або батьки яких померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва. Також - це діти, які проживають на непідконтрольних територіях (в разі їх переїзду на підконтрольну територію).

Тобто, це діти, які реально постраждали від війни та потребують захисту держави. Як юристи-правозахисники, ми хочемо детально вивчити потреби родин, в яких перебувають діти, які постраждали внаслідок воєнних дій, і просимо Вас заповнити цю анкету.

Усі Ваші відповіді залишаться анонімними. Вони допоможуть нам сформувати пакет рекомендацій та ініціатив для створення дієвих механізмів захисту прав дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій, зокрема, оздоровлення, медичного забезпечення, медичної та психологічної реабілітації, забезпечення житлом, тощо.

Будь ласка, надайте відповіді на наступні питання.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Ім'я та Прізвище (по бажанню)
1. Як давно Ви та Ваша дитина переїхали у м. Дніпро?
Clear selection
2. Скільки років Вашій дитині?
Clear selection
3. Чи маєте ви власне житло у м. Дніпро?
Clear selection
4. Чи отримує Ваша дитина матеріальну допомогу від держави (приміром, одноразова грошова допомога за поранення, травму; щомісячні виплати, повязані з пораненням, травмою тощо)?
Clear selection
5. Яку саме матеріальну допомогу від держави отримує Ваша дитина?
6. Чи отримує Ваша дитина соціальну допомогу від держави (приміром, безкоштовне харчування у садочку чи школі; безкоштовний проїзд громадським транспортом тощо)?
Clear selection
7. Яку саме соціальну допомогу від держави отримує Ваша дитина?
8. Чи отримувала Ваша дитина психологічні травми через проведення бойових дій на Сході України?
Clear selection
9. Чи потребує Ваша дитина психологічної допомоги?
Clear selection
10. Чи отримувала Ваша дитина травми/ушкодження здоров’я через проведення бойових дій?
Clear selection
11. Чи отримувала Ваша дитина медичну допомогу після переїзду у м. Дніпро?
Clear selection
12. Чи потребує Ваша дитина медичної допомоги наразі?
Clear selection
13. Чи проходила Ваша дитина реабілітацію (комплекс медичних, психологічних та соціальних заходів, спрямованих на відновлення здоров'я після перенесених травм та захворювань)?
Clear selection
14. Яку саме реабілітацію проходила дитина або якої реабілітації потребує:
15. Чи достатньо, на вашу думку, врегульоване питання допомоги таким дітям на державному рівні? Які потреби мають бути враховані та що допоможе дитині швидше ресоціалізуватися?
16. Чи потребує ваша дитина допомоги в організації позашкільного дозвілля?
Clear selection
17. Якої саме допомоги в організації позашкільного дозвілля потребує Ваша дитина?
18. Якщо Ви маєте ще власні побажання, які стосуються потреб дітей, постраждалих від збройного конфлікту, вкажіть їх тут:
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy