Století architektury
Vážený pane / Vážená paní

obracíme se na Vás jménem Kotěrova centra architektury s prosbou o vyplnění ankety, která má za cíl určit nejlepší stavby vzniklé na území České republiky od založení Československa po dnešek, tedy mezi léty 1918–2017. Tato anketa, připravovaná ve spolupráci s časopisem Architekt+ a s Národním památkovým ústavem je součástí projektu nazvaného 100 let architektury nové republiky, který má za cíl připomenout významné architektonické hodnoty naší republiky. Jedná se o anketu odbornou, zacílenou na autority z řad historiků umění, památkářů a architektů, a proto se s prosbou o její vyplnění obracíme i na Vás.

Samotná anketa je třístupňová. V první části Vás prosíme o uvedení Vašeho osobního odborného výběru deseti nejlepších staveb, které na území Čech, Moravy a Českého Slezska vznikly od roku 1918 až po současnost.
V druhé části Vás žádáme o vyplnění jedné až tří vynikajících staveb v různých typologických kategoriích. Rádi bychom totiž, aby nebyl pominut žádný aspekt architektury a stavitelství, který v posledních sto letech obohatil naše města a krajinu.
Ve třetím stupni ankety Vás prosíme o vyplnění deseti nejlepších staveb, které za posledních sto let vznikly ve Vašem rodném kraji (ve smyslu současného územně správního rozdělení ČR). Stojíme totiž také o zhodnocení architektury v regionech a je nám jasné, že většina děl v první části ankety bude spíše z center.

Děkujeme za vyplnění ankety,

S pozdravem

Cumulus 4 (realizátor sociologických výzkumů)
Kotěrovo centrum architektury o.p.s.

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms