“ANTALYA DENİZ GÖNÜLLÜLERİ” BAŞVURU FORMU
Merhaba,

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı’na bağlı Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi tarafından oluşturulacak olan “Antalya Deniz Gönüllüleri”ne katılmak ister misiniz?

Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi, Türkiye denizlerinde yaşayan yaklaşık 500 tür deniz canlısının sergilendiği Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi olarak Antalya Yat Limanı’nda 16 Ocak 2014 tarihinde ziyarete açıldı. Müzemiz deniz kültürünün benimsenmesini ve bu sayede doğal mirasımız olan denizel biyoçeşitliliğimizin korunmasını amaçlamaktadır. Müze faaliyetlerimizle düşünen, araştıran ve eleştiren bireyler olarak çocukların ve gençlerin deniz ve doğa alanlarında daha fazla çalışma içinde yer almasını ve daha geniş kitlelere ulaşabilmeyi hedefliyoruz.

Mevcut faaliyet ve projelerimiz arasında sergiler, söyleşiler, çalıştay ve paneller, çocuk atölyeleri, AB destekli bir projemiz var ve ileride Antalya Deniz Bilimleri Şenliği, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kutlamaları, resim ve fotoğraf yarışmaları, yaratıcı drama etkinlikleri, özel gün ve hafta kutlamaları ve konferanslar yapmayı planlıyoruz. Denizlerimiz, deniz kirliliği, nesli koruma altında olan deniz canlıları ve koruma statüleri, koruma alanları, sürdürülebilir balıkçılık, denizlerimizdeki yabancı ve istilacı türler, iklim değişikliği, ekolojik ve ekonomik etkileri ve kutuplar konularında rehber ve eğitici kitaplar, poster ve broşürler hazırlayarak etkinliklerimizde ve müzemizde dağıtmayı hedefliyoruz.

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) ortaklığında yürütmekte olduğumuz “Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değişikliğine Adaptasyonu” AB Projesi; Antalya’nın iklim değişikliğine karşı risk yönetimi stratejisinin hazırlanması ve halkın bu konuda bilinçlendirilmesini sağlayacak; turizm, balıkçılık, biyolojik çeşitlilik, tarihi ve doğal mirası korumak için alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla yürütülmektedir. Projemiz ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen sayfamızı ziyaret edin; http://antalyadeniziklim.org

Her yaştan insanın deniz ve denizel yaşam hakkında interaktif olarak bilgi edinmesi sağlayacağı etkinliklerimiz kapsamında siz gönüllülerimizle birlikte çalışmak istiyoruz. “Deniz Gönüllüsü” olmak için ilk aşama bu başvuru formunu doldurmanızdır. Sizlerle iletişime geçilecektir.. Deniz Gönüllüsü olmak için yapmış olduğunuz başvuru sonrasında ekip çalışması, iletişim, gönüllülük gibi konularda eğitimler verilecektir.

Sorularınız için; 0242 248 39 41

1. Adınız Soyadınız *
Your answer
2. Telefon Numaranız *
Your answer
3. E-posta Adresiniz *
Your answer
4. Adresiniz *
Your answer
5. Cinsiyetiniz *
6. Yaşınız *
7. Öğrenim Durumunuz *
Required
8. Üniversiteniz *
Your answer
9. Fakülte ve Bölümünüz *
Your answer
10. İlgi Alanlarınız *
Your answer
11. Daha önce Antalya Deniz Biyolojisi Müzesi’ni ziyaret ettiniz mi? *
12. Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değişikliğine Adaptasyonu AB projesinin herhangi bir faaliyetine katıldınız mı? *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms