Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic
Instytut Muzyki i Tańca, British Council oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego zapraszają do udziału w 3 stacjonarnych laboratoriach tańca współczesnego skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności. Laboratoria są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu „Europe Beyond Access” realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Każde z laboratoriów to trwające 3 dni warsztaty tańca współczesnego umożliwiające artystom i artystkom pogłębienie własnej praktyki ruchowej i umiejętności pracy z partnerem. Będą okazją do badania i budowania własnych słowników ruchowych.

Uczestnicy mają zapewniony nieodpłatnie nocleg i wyżywienie. Samodzielnie pokrywają jedynie koszty podróży.
Wybrani artyści zostaną zaproszeni do udziału w laboratoriach w Holandii organizowanych we współpracy z Holland Dance Festival.

9-11 sierpnia 2019 – Lab #1
Prowadzenie: Justyna Duda, Ewa Sobiak (język polski)
Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom
W wyniku tego laboratorium wybrany zostanie duet. Duet ten pojedzie w dniach 29 września - 5 października 2019 na międzynarodowe laboratorium do Maastricht organizowane przy festiwalu Dutch Dance Days realizowane na miejscu przez Holland Dance Festival.

23-25 września 2019 – Lab #2
Prowadzenie: Mark Brew (język angielski)
Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom
W wyniku tych warsztatów troje artystów wybranych spośród uczestników laboratorium w dniach 15-29 listopada 2019 pojedzie na dwutygodniową rezydencję odbywającą się w ramach DanceAble Symposium do Hagi realizowaną przez Holland Dance Festival.

11-13 października 2019 – Lab #3
Prowadzenie: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (język polski)
Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom
Podsumowanie poprzednich sesji laboratoryjnych. Upowszechnianie doświadczeń uczestniczek i uczestników międzynarodowego laboratorium w Maastricht.

Istnieje możliwość zgłoszenia się jedynie na wybrane laboratoria. Zachęcamy do zgłoszeń na wszystkie 3 laboratoria razem.

Jakie są opłaty związane z udziałem w laboratoriach?
Udział w laboratoriach w Polsce jest nieodpłatny - organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu i wyżywienia. Uczestnicy samodzielnie pokrywają jedynie koszty dojazdu na miejsce.
Udział w zagranicznych laboratoriach w Maastrich i w Hadze jest nieodpłatny - organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu, wyżywienia i podróży).

Kogo zapraszamy do udziału w laboratoriach?
Artystki i artystów tworzących w obszarze tańca (tancerzy, twórców tańca, choreografów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności)
Laboratorium jest otwarte dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności, które są zainteresowane odkrywaniem nowych form ruchu i relacji z własnym ciałem i z innymi.
Minimalny wiek: 18 lat
Maksymalna liczba osób w grupie: 15

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą dla uczestnictwa, zapewniamy dostępność miejsca, w którym odbędzie się laboratorium i rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby udostępniona zostanie dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

Za pomocą formularza zbieramy następujące informacje, które posłużą do rekrutacji uczestników.
> Twoje doświadczenie w obszarze tańca jako tancerza, studenta tańca, tancerza amatora, widza; (Wiemy, że niepełnosprawni tancerze mają mniej możliwości do zdobywania doświadczenia, więc rozważymy to kryterium w bardzo szerokim znaczeniu tego terminu)
> Twoja motywacja do wzięcia udziału w laboratoriach;
> Twoje możliwości zastosowania wiedzy zdobytej w laboratorium i dzielenia się nią w lokalnym środowisku artystycznym.

Aby wziąć udział w warsztacie, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
TERMIN KOŃCOWY ZGŁOSZEŃ: 8 lipca 2019 roku
Wyniki naboru ogłosimy najpóźniej 12 lipca 2019 roku.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wypełnieniu lub złożeniu wniosku, skontaktuj się z:
Karolina Dziełak-Żakowska
Mail: karolina.zakowska@imit.org.pl
Tel: 22 829 20 05

UBEZPIECZENIE
Uczestnicy laboratoriów tańca współczesnego pt. „Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic” zobowiązują się samodzielnie zapewnić sobie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Instytut nie ubezpiecza uczestników w tym zakresie oraz nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki ani kontuzje, które nastąpią bez winy prowadzącego zajęcia lub osób z ramienia Instytutu.

RODO
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych podanych w poniższym formularzu przez Instytut Muzyki i Tańca z siedzibą w Warszawie przy ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa (zwany dalej IMIT) w celu zapisania się i uczestnictwa w warsztatach tanecznych. Poinformowano mnie, iż administratorem moich danych osobowych jest IMIT, wszelkie informacje na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących mi praw realizowanych wobec osób fizycznych zostały umieszczone na stronie imit.org.pl.
Jednocześnie zostałem poinformowany, iż w celu prowadzenia niniejszej rekrutacji dane osobowe będą udostępniane podmiotom współpracującym z IMIT, tj British Council z siedzibą w Warszawie 00-675, ul. Koszykowa 54, oraz Teatrowi ROZBARK z siedzibą w Bytomiu 41-902, ul. Wojciecha Kilara 29.
Wyrażam zgodę na podanie mojego imienia i nazwiska przy ogłoszeniu listy osób, które zakwalifikowały się do udziału w warsztatach.
Podanie danych osobowych w niniejszym formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez IMIT.

Więcej informacji na stronie: www.imit.org.pl

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Imię i nazwisko
Adres e-mail
Numer telefonu
Data urodzenia
MM
/
DD
/
YYYY
Miejsce zamieszkania
Proszę zaznaczyć, w których laboratoriach weźmiesz udział
Jakie jest Twoje doświadczenie w dziedzinach związanych z ruchem (taniec/sport)?
Dlaczego chcesz wziąć udział w tych laboratoriach "Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic"?
Czy jesteś członkiem grup/projektów/organizacji, w których możesz podzielić się wiedzą i doświadczeniem, które nabędziesz podczas tego warsztatu?
Czy jesteś osobą z niepełnosprawnością?
Clear selection
Proszę o określ swoje potrzeby związane z udziałem w laboratoriach
Jakie są Twoje preferencje związane z wyżywieniem?
Czy podczas warsztatu prowadzonego w języku angielskim potrzebujesz tłumaczenia na język polski?
Clear selection
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy