GWK 2019: KULTŪRINIS SĄBĖGIS
Gegužės 10 d., penktadienį, 10 - 17 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) vyks Kultūrinis Sąbėgis, kurio metu bus aptariami Kauno bei kitų Lietuvos miestų galerininkams, ekspozicinių ar kitų kultūrinių erdvių bei iniciatyvų atstovams aktualūs klausimai.

RENGINIO PROGRAMA:
* 10:00 - 11:30 Pranešėjų pristatymai, po jų – atvira diskusija su žiūrovais ir kultūros lauko profesionalais. Pagrindinės pranešėjos: Kristina Werner, Rūta Stepanovaitė
* 11:30 - 11:45 Pertrauka ir kontaktų mainai
* 11:45 - 13:45 Praktinės dirbtuvės su pertrauka
* 13:45 - 14:45 Kultūrininkų BBQ
* 14:45 - 16:45 NET-WALK: teminis tinklaveiklos pasivaikščiojimas
* 17:00 Laisvas GWK 2019 vakaro programos lankymas su renginio atstovais (išsami programa čia: https://www.facebook.com/events/396932064225330/)

--PRANEŠĖJOS--

„Įtraukimas ir poveikis: darbas su bendruomenėmis dokumentinio teatro projekte Žalia pievelė“. Pranešimas vyks anglų kalba, tačiau pageidaujantiems bus verčiamas į lietuvių kalbą.
KRISTINA WERNER yra teatro kūrėja ir taikomojo teatro edukatorė, dirbanti su įvairiais teatrą ir švietimą bei bendruomenes jungiančiais projektais Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje. Kristina – viena iš Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurto spektaklio “Žalia pievelė” režisierių ir koncepcijos autorių. 2015 m. ji baigė taikomojo teatro magistro pakopos studijas Goldsmith’s universitete, Londone. Pastaruosius septynerius metus Kristina Werner dirbo su įvairiomis bendruomenėmis, įskaitant žmones su mokymosi sutrikimais, daugiakultūrines grupes, senjorus, pabėgėlius.

„Pritaikymas vs prieinamumas: naujų (?) kultūros auditorijų link“. Pranešimas vyks lietuvių kalba.
RŪTA STEPANOVAITĖ yra kultūros vadybininkė, Kauno menininkų namų (KMN) vadovė, pristatysianti KMN patirtį kuriant kultūros turinio ir infrastruktūros prieinamumą Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenei. Vis daugiau kalbant apie auditorijų plėtrą, atsigręžiame į bendruomenes, kurios kultūroje dalyvauja sąlyginai mažai. Jų atstovams kultūros turinį darome vis prieinamesnį, o infrastruktūrą pritaikome. Vis tik, skirtis tarp kultūros prieinamumo ir pritaikymo koncepcijų yra gana plati. Kaip nepasiklysti?

--PRAKTINĖS IDĖJŲ DIRBTUVĖS--

Atsispiriant nuo pranešėjų pristatymų ir juos sekančių diskusijų, praktinėse dirbtuvėse bus nagrinėjami tokie klausimai:

Nr. 1: Praktinės dirbtuvės nagrinės klausimą, kaip meno praktikai gali dirbti su bendruomenėmis, kurioms patys nepriklauso. Iš pradžių tokie praktikai gali būti vertinami kaip pašaliniai žmonės, bandantys
įsijungti į bendruomenę, kurios nepažįsta/ nežino jos konteksto. Ši aplinkybė kelia klausimus: kaip mes galime rasti bendrą kalbą? Kaip mes galime sukurti erdvę, kuri leistų skirtingiems požiūriams, patirtims egzistuoti kartu? Kaip mes galime priimti kiekvieną požiūrio tašką kaip vertingą pasaulio suvokimą? Ir kaip galime priimti įvairovę kaip kūrybinio proceso dovaną? Darbas su žmonėmis, kitokiais nei mes patys, gali būti būdas pažinti naujas perspektyvas, suteikti galimybę suprasti savo temos universalumą, rasti estetinę formą, kuri efektyviausiai pasiektų auditoriją kuriant meninę produkciją. (Moderuoja Kristina Werner ir Aistė Ulubey).

Nr. 2: Paralelinėje sesijoje bus aptariama, kokius barjerus turime įveikti, ir kokius įrankius įgyti, kad galėtume padėti savo auditorijoms pažinti šiuolaikinę kultūrą? Ar miestų, šalių kultūros organizacijos gali vadovautis vienu kultūros prieinamumo standartu, skirtu priimti visus lankytojus? (Moderuoja Rūta Stepanovaitė).
Jūsų atstovaujama organizacija: *
Your answer
Jūsų vardas ir pavardė: *
Your answer
Jūsų el. pašto adresas ir tel. nr.: *
Your answer
Ar dalyvausite pranešimų sesijoje 10:00-11:30? *
Ar dalyvausite praktinėse dirbtuvėse 11:30-13:30 (vietų skaičius ribotas)? *
Ar dalyvausite teminiame pasivaikščiojime (net-walk) 14:30-16:30 (vietų skaičius ribotas)? Jei taip, kokio pobūdžio organizacijas, iniciatyvas ar pavienius kūrėjus norėtumėte aplankyti? *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy