2019 Варіант 1 Ч 2
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Прізвище, ім'я *
31. Стоянки якої доби за археологічною періодизацією давньої історії людства позначено на карті?
1 point
Captionless Image
Clear selection
32. Кому з названих авторів належать найдавніші (1—2 ст.) писемні свідчення про слов’ян?
1 point
33. Коли відбулися події, про які йдеться в уривку з джерела?
«Помер Рюрик. Княжіння своє він передав Олегові, що був його роду, віддавши йому на руки сина свого Ігоря, бо той був дуже малий... І сів Олег, князюючи, в Києві. І мовив Олег: “Хай буде се мати городам руським ”».
1 point
Clear selection
34. Проти кого здійснив похід князь, оспіваний у наведеному уривку?
«Ігор сей, славен князь, міццю розум оперезав, мужністю сердечною нагострив, ратного духу виповнився та й повів полки свої хоробрі на землю , за землю Руську!»
1 point
Clear selection
З5. До якого періоду з історії Київської Русі відносять явище, згадане у джерелі?
« Перестали князі невірних воювати, стали один одному казати: се моє, а се теж моє, брате! Стали вони діла дрібні вважати за великі, на себе самих підіймати чвари, - а невірні з усіх сторін нахобили, землю Руську долали».
1 point
Clear selection
36. У яких твердженнях ідеться про князя Данила Романовича? Чотири варіанта
1 point
37. Яка з подій спричинила боротьбу литовської знаті на чолі з князем Вітовтом за збереження Великого князівства Литовського як окремої незалежної держави?
1 point
Clear selection
38. Які нові воєводства з’явилися у складі Польщі внаслідок Люблінської унії (1569 р.)?
1 point
Clear selection
39. До створення реєстрового козацтва польський уряд спонукало прагнення
1 point
Clear selection
40. Доповніть твердження.
У1581 р. було видано
1 point
Clear selection
41. На якому з портретів зображено історичного діяча, якому належить висловлювання?
«За кордон на війну не піду, на турків і татар шаблі не підніму, досить маю на: Україні, на Поділлі й Волині, досить вигоди, достатку й пожитку в землі та князівстві своєму, по Львів, Холм і Галич. А ставши над Віслою, скажу дальшим ляхам: сидіть, мовчіть, ляхи! А будуть і за Віслою кричати, знайду я їх там напевно. Не залишиться нога жодного князя і шляхетки тут, на Україні; а схоче котрий з нами хліб їсти, хай буде послушний Запорозькому Війську».
1 point
Captionless Image
Clear selection
42. Коли відбулися події, про які йдеться в уривку з джерела?
«Договорилися ми й постановили, що всієї Малої Росії цієї сторони Дніпра... міста і землі, і місця... з усіма своїми повітами, селами і поселеннями... залишатися мають, на стороні їхньої царської ве¬личності на вічні часи; ...а за Дніпром-рікою Київ має лишитися також на стороні їхньої царської величності... Вниз ріки Дніпра, що називаються Запороги, козаки, що живуть на січі, і в Кодаку... мають бути... у володінні і в державі... їхньої царської величності».
1 point
Clear selection
43. Яке з козацьких полкових міст розташовувалося у Слобідській Україні?
1 point
Clear selection
44. У яких твердженнях ідеться про Івана Мазепу? Чотири варіанти
1 point
45. Яку з ікон - яскравий зразок українського бароко в його західноукраїнському варіанті - створено для іконостаса церкви Воздвиження Чесного Хреста Скит Манявський?
1 point
Captionless Image
Clear selection
46. Після остаточного скасування гетьманства згідно з розпорядженням російської імператриці влада в Гетьманщині перейшла до
1 кошового отамана та Коша Запорозької Січі
2 малоросійського генерал-губернатора
3 Другої Малоросійської колегії
4 «Правління гетьманського уряду» на чолі з князем О. Шаховським
1 point
Clear selection
47. Яке місто зажило слави першої столиці національного відродження Наддніпрянщини в 19 ст.?
1 point
Clear selection
48. Яку подію оцінюють як складову процесу українського національного відродження в Наддніпрянщині в першій половині 19 ст.?
1 point
Clear selection
49. Коли відбулися події, наведені в доповідній ректора Львівської духовної семінарії Венедикта Левицького?
«Минулого місяця управління цензур надіслало мені як цензорові руських книг для офіційного цензурування складену руською мовою книжечку під назвою “Русалка Дністрова”, видану в Угорщині. Цензурування названої збірки народних пісень цими днями закінчене й прийняте рішення про її заборону... Крім того, вважаю за потрібне додати, що згаданим особам у зв’язку з виданням ними в Угорщині названої книжечки без дозволу тутешньої цензури ректорат виніс сувору догану й під загрозою найсуворішого покарання заборонив їм усяке листування в літературних справах».
1 point
Clear selection
50. Якими були результати «новоерівської політики» народовців у другій половині 19 ст.?
1 point
51. Що характеризує промисловий розвиток західноукраїнських земель у другій половині 19 ст.?
1 point
52. Укажіть назву політичної партії кінця 19 ст., про яку йдеться в твердженні.
Найбільша політична партія на західноукраїнських землях. Кінцеву мету своєї діяльності вбачала в досягненні державної незалежності українців.
1 point
Clear selection
53. Ім’я якого історичного діяча пропущене в уривку з історичного джерела?
«...Коли й залишалися хвилини для відпочинку, треба було їх віддати якій-небудь громадській справі... Треба дивуватися, звідки він відривав якісь миті для'творчості. А вона не припинялась. За цей час закінчив “Тараса Бульбу” і майже зовсім оркестрував його, написав для дітей три опери».
1 point
Clear selection
54. Установіть відповідність між верствами і становими групами населення та твердженнями, що характеризують їхню роль у суспільному житті Русі.
А Найосвіченіша верства тогочасного суспільства, її становище було зумовлене тією роллю, яку відігравала за тих часів церква..
Б Була найбільш закритою верствою, до якої можна було належати тільки за народженням. Ця верства мала найбільшу владу в державі.
В Найчисленніша група тогочасного населення, представники якої були особисто вільними, мали власне господарство, землю, мешкали в князівських селах і платили князеві данину.
Г Належачи до панівних верств, вони не лише брали участь у воєнних походах, а й обіймали певні урядові посади. За вірну службу князеві отримували грошову винагороду, а також землю, що ставала їхнім умовним володінням.
Д Прошарок вільних вояків-землеробів, які займалися охоронною службою в прикордонних місцевостях або степовими промислами.
4 points
А
Б
В
Г
Д
1 князі
2 бояри
3 смерди
4 духівництво
Clear selection
55. Установіть відповідність між стислими характеристиками пам’яток та їхніми зображеннями.
1 Єдина мурована пам’ятка Лівобережної України часів розквіту Київської Русі, що збереглася до наших днів у первісному, хоча й дещо перебудованому вигляді. Храм закладений братом Ярослава Мудрого - Мстиславом Володимировичем.
2 Перлина давньоруської архітектури, найвеличніша споруда Києва й усієї держави часів Ярослава Мудрого. Найдавніший християнський храм, що зберігся на східнослов’янських теренах. На межі 17-18 ст. храм, «вбраний у барокові шати», набув вигляду, який у своїх основних рисах зберігається донині.
3 Споруджений наприкінці 12 ст. храм є найяскравішим зразком нового, оригінального архітектурного напряму. Через витонченість форми та пропорцій дослідники порівнюють церкву із сучасним їй літературним шедевром - «Словом о полку Ігоревім», називаючи її поемою в архітектурі.
4 Головна церква найавторитетнішого монастиря Київської Русі, закладена навесні 1073 р. преподобним Феодосієм Печерським. У наступні століття храм неодноразово відновлювався та перебудовувався. У 1722-1729 рр. його перебудували: церква, колись скромних розмірів, зведена за візантійською традицією, перетворилася на величну, розкішно декоровану барокову споруду.
4 points
Captionless Image
А
Б
В
Г
Д
1
2
3
4
Clear selection
56. Установіть відповідність між стислими характеристиками діячів науки та культури другої половини 19 - початку 20 ст. та Їхніми іменами.
1 Здобула світове визнання як драматург-новатор. Авторка драм і драматичних поем «Одержима», «Вавилонський полон», «Кассандра», «Руфін і Прісцілла», «Оргія», «Кам’яний господар». Творчою вершиною поетеси стала драма-феєрія «Лісова пісня».
2 Актриса, одна з основоположників українського національного театру. Творчий шлях розпочався 1882 р. у Єлисаветграді у першому професійному українському театрі (театрі корифеїв). Пізніше працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М. Кропивницького, М. Садовського, П. Саксаганського та ін.
3 Неперевершена оперна співачка світового рівня. Володіла винятковими природними вокальни¬ми і сценічними даними, виступала на сценах провідних театрів світу - у Львові, Відні, Вар¬шаві, Кракові, Петербурзі, Одесі, Парижі, Римі, Мілані, Буенос-Айресі тощо, виконуючи партії з 60 опер.
4 Письменниця, авторка першої української соціальної повісті «Інститутка», у якій створено реалістичні образи кріпаків.
4 points
А Марія Заньковецька
Б Леся Українка
В Соломія Крушельницька
Г Олександра Єфименко
Д Марко Вовчок
1
2
3
4
Clear selection
57. Установіть послідовність подій.
3 points
1
2
3
4
А створення «Слова о полку Ігоревім»
Б Любецький з’їзд (снем) князів
В створення Остромирового Євангелія
Г укладення «Повісті минулих літ»
Clear selection
58. Установіть послідовність виходу друком книжок.
3 points
1
2
3
4
А перші дві збірки народних пісень Михайла Максимовича
Б перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка
В альманах «Русалка Дністровая»
Г перші три частини «Енеїди» Івана Котляревського
Clear selection
59. Які із заходів стосуються князювання Володимира Великого?
3 points
Вариант 1
1 створення перших шкіл
2 боротьба з хозарами
3 запровадження християнства
4 розвиток книгодрукування
5 перший похід проти Візантії
6 карбування златників та срібників
7 укладення «Руської правди»
60. Які з подій відбулися за доби Руїни?
3 points
Вариант 1
1 укладення Богданом Хмельницьким, союзної угоди з кримським ханом про надання військової допомоги
2 подання Петрові І Коломацьких чолобитних. Ув’язнення наказного гетьмана Павла Полуботка в Петропавлівській фортеці
3 козацька (Чорна) рада в Ніжині. Обрання гетьманом Івана Брюховецького
4 походи турецько-татарського війська на Чигирин. Зруйнування Чигирина
5 визнання Петром Дорошенком та козацькою радою в Корсуні протекторату Османської імперії
6 національно-визвольне повстання на Правобережній Україні на чолі з Семеном Палієм
7 зруйнування російськими військами Чортомлицької Січі
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy