АНКЕТА для вивчення суспільної думки щодо явища фемінізації в сучасному українському мовленні
Шановні респонденти!
Для нас надзвичайно цінною є Ваша думка щодо доцільності функціонування в українському мовленні новітніх фемінативів (нових назв жінок за професією, родом діяльності, соціальним статусом тощо), переважно не зафіксованих у сучасних тлумачних словниках. Вона допоможе нам виявити ставлення мовців до цього явища та спрогнозувати подальшу долю новітніх назв жінки в лексичній системі української мови.
У запитаннях просимо позначити відповідь, яка відображає Вашу особисту думку. У разі, якщо Вам запропоновано кілька варіантів відповіді, позначте всі, до яких Ви схиляєтеся або вважаєте доречними в конкретній ситуації спілкування.
Щиро дякуємо Вам за згоду на участь у анкетуванні!


Стать
Вік
Майбутній фах (для студентів)
Your answer
Професія (для інших категорій опитуваних)
Your answer
Рідна мова
Місце проживання
У якому населеному пункті Ви проживаєте?
Чи поділяєте Ви ідеї фемінізму?
1. У деяких мовах парні іменники жіночого роду є обов’язковими й нормативними (на зразок інженер - інженерка, філолог – філоложка, політик – політичка, прем’єр – прем’єрка тощо). В українській мові в багатьох випадках граматики рекомендують вживати чоловічу родову форму для позначення жінки (інженер Михайлова, директор звернулася й т.ін.). Чи вважаєте Ви, що в новій українській мові жінка також має мати спеціальне жіноче найменування за посадою, родом діяльності, соціальним статусом (хірургиня, продавчиня, фотографиня, професореса, політоложка, теоретикиня, соціологиня, мовознавка, мовкиня тощо)?
2. У сучасному українському мовленні (особливо у ЗМІ) широко вживають фемінативи нардепка, політологиня, членкиня, політикеса, продавчиня, депутатка, геологиня, фотографеса, керманичка, редактриса, критикеса, прес-секретарка, екс-прем’єр-міністерка тощо. Чим, на Вашу думку, зумовлено їхню появу?
3. Як Ви ставитеся до активного вживання таких назв особи жіночої статі в сучасному українському мовленні?
4. Чи вживаєте Ви у своєму мовленні нові назви осіб жіночої статі?
5. Як, на Вашу думку, ставляться до вживання таких назв самі жінки?
6. Як, на вашу думку, ставляться до вживання таких назв самі чоловіки?
7. Новітні назви жінки на зразок філософеса, теоретичка, мерка, шефиня, біологиня, вождиня, філоложка, фразеологиня, політичка, держсекретарка, канцлериня, міністреса, професориня і т.ін., на Вашу думку,
8. Якби Ви мали намір висловитися про жінку У СХВАЛЬНОМУ контексті, продемонструвати свою повагу до неї, яким словам Ви віддали б перевагу, називаючи жінку-професора?
9. Якби Ви мали намір висловитися про жінку У СХВАЛЬНОМУ контексті, продемонструвати свою повагу до неї, яким словам Ви віддали б перевагу, називаючи жінку-міністра? □
10. Якби Ви мали намір висловитися про жінку У СХВАЛЬНОМУ контексті, продемонструвати свою повагу до неї, яким словам Ви віддали б перевагу, називаючи жінку-філософа:
11. Якби Ви мали намір висловитися про жінку в НЕСХВАЛЬНОМУ, зневажливому, принизливому або іронічно-глузливому контексті, яким словам Ви віддали б перевагу, називаючи жінку-політика?
12. Якби Ви мали намір висловитися про жінку в НЕСХВАЛЬНОМУ, зневажливому, принизливому або іронічно-глузливому контексті, яким словам Ви віддали б перевагу, називаючи жінку-директора?
13. Якби Ви мали намір висловитися про жінку в НЕСХВАЛЬНОМУ, зневажливому, принизливому або іронічно-глузливому контексті, яким словам Ви віддали б перевагу, називаючи жінку-педагога?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service