Rehabilitácia po mozgovej príhode
Prieskum personálnej a cenovej dostupnosti rehabilitácie po cievnej mozgovej príhode. Tento prieskum hľadá odpoveď na otázku dostupnosti kľúčovej časti liečby mozgovej príhody - rehabilitácie a kompenzácie narušenej telesnej funkcie. Správny postup liečby je po stanovení diagnózy a určení miery postihnutia odporúčať rehabilitáciu. Rozsah (čo všetko rehabilitovať) a časový rámec (teda ako dlho je vhodné rehabilitovať) by mal určiť neurológ a/alebo logopéd a/alebo rehabilitačný lekár. V prípade špecifických ťažkostí (psychických, zrakových, sebaobslužných) je často prizvaný ergoterapeut, psychiater, sociálny pracovník a podobne.
Stretli ste sa v rodine alebo u priateľov/kolegov s diagnózou cievna mozgová príhoda? (synonymum je napríklad aj porážka, iktus) *
Kedy vznikla mozgová príhoda *
Bol pacient po mozgovej príhode telesne oslabený (napríklad mal oslabenú hybnosť rúk, nôh alebo narušenú reč, rovnováhu apod.)? *
Mal pacient možnosť (ak to jeho stav vyžadoval) rehabilitovať v nemocnici bezprostredne po vzniku ochorenia? *
Mal pacient možnosť (ak to jeho stav vyžadoval) rehabilitovať hneď (alebo čoskoro) po prepustení z nemocnice? *
Required
Mal pacient možnosť (ak to jeho stav vyžadoval) rehabilitovať neskôr než po 3 mesiacoch od prepustenia z nemocnice? *
Kto uhradil platbu za rehabilitáciu? *
Kto uhradil kompenzačné pomôcky (barla, chodítko, posteľ, toaletné kreslo apod.) alebo rehabilitačné potreby (chodítko, vozík, G-aparát, apod.)?
Clear selection
Dokážete odhadnúť, aké finančné náklady vznikli (pacientovi alebo rodine) v súvislosti s rehabilitáciou alebo starostlivosťou o pacienta po mozgovej príhode za obdobie PRVÉHO ROKU po príhode? (nie náklady, ktoré hradila zdravotná poisťovňa)
Clear selection
Ak chcete doplniť osobnú skúsenosť s rehabilitáciou pacienta po mozgovej príhode, môžete tak urobiť tu:
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy