Олімпіада з ІТ - 1 тур
Email address *
Ваше прізвище та ім'я *
Your answer
Завдання 1. Тріт - 10 балів
Одиниця інформації, що дає змогу закодувати 3 інформаційні повідомлення, називається трітом. Яка найменша кількість трітів потрібна, щоб закодувати всі 26 літер латинського алфавіту?
Your answer
Завдання 2. Лабіринт - 10 балів
Є темний лабіринт із одним входом та одним виходом, при цьому відомо, що від входу до виходу є прохід. Ви стоїте на вході і не маєте ліхтаря. Вкажіть алгоритм, який гарантовано приведе вас до виходу.
Captionless Image
Завдання 3. Скрудж МакДак - 18 балів
У діапазон B2:E4 користувач вводить деякі числа, а в клітинках F2:F4 і G5:J5 введено нулі. Скрудж Макдак рухається з клітинки B4 у клітинку E1 і може переміщуватися лише вправо і вгору. У кожній клітинці, через яку він проходить, Скрудж підбирає монети в кількості, що дорівнює записаному в клітинці числу. Яку формулу потрібно ввести в клітинку G4, щоб після її копіювання в діапазон G2:J4 у клітинці J2 було обчислено максимальну кількість монет, які може підібрати Скрудж Макдак?
Captionless Image
Your answer
Завдання 4. Секторна діаграма - 10 балів
Яке число потрібно ввести в клітинку A2, щоб побудована за значеннями в діапазоні B1:B4 діаграма мала вигляд, як на малюнку?
Captionless Image
Your answer
Завдання 5. Найменше число - 10 балів
Нехай x > 9 – таке ціле число, що якщо в його десятковому записі переставити цифри у зворотному порядку, вийде шістнадцятковий запис цього ж числа. Вкажіть десятковий запис найменшого з таких чисел.
Your answer
Завдання 6. Найбільше число - 18 балів
Нехай x > 9 – таке ціле число, що якщо в його десятковому записі переставити цифри у зворотному порядку, вийде шістнадцятковий запис цього ж числа. Вкажіть десятковий запис найбільшого з таких чисел.
Your answer
Завдання 7. Число-паліндром - 10 балів
Запишіть у десятковому вигляді найменше з таких чисел, двійковий запис яких містить 7 цифр і читається однаково зліва направо та справа наліво.
Your answer
Завдання 8. Символи - 10 балів
У певній системі кодування на код кожного символу відводиться ціле число байтів. Скільки символів може бути закодовано в цій системі?
Завдання 9. Підбір діаграми - 12 балів
Для кожного різновиду даних вкажіть, на якій діаграмі його найбільш доречно зобразити. Виберіть по одному значенню в кожному рядку та стовпці. *
Секторна
Гістограма
Точкова
Графік
Зміни обсягів спожитої електроенергії протягом доби
Об'єми двигунів кількох моделей автомобілів
Співвідношення зросту та ваги 100 людей
Етнічний склад країни
Завдання 10. Множинність зв'язків - 12 балів
Вкажіть множинність зв'язків між сутностями. *
один-до-одного
один-до-багатьох
багато-до-багатьох
Учень вчиться в школі
Учня навчає вчитель
Вчитель має паспорт
Завуч є вчителем
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms