Dans ve İç Bilinç İnzivası
Tarihler: 19-22 Mayıs 2022
Adres: Koan Akademi - Cami Kebir Mh. Hastahane Cd. No:10 Özkonak Kasabası Avanos/NEVŞEHİR
İletişim 05326718661 / info@koanakademi.com
Sign in to Google to save your progress. Learn more
19-22 Mayıs Dans ve İç Bilinç İnzivası - Tuğçe Ulugün Tuna
Sihirli Kapadokya’da KOAN Akademi'de, beden zihin enerji uyumuna dans aracılığıyla odaklanmak için, bedeni dinlemeye, harekete geçirmeye ve pandeminin negatif fiziksel etkilerinden, alışkanlıklarından arınmaya niyetleniyor ve sizleri bu deneyime davet ediyorum. 'Dans ve İç Bilinç İnzivası'nda somatik farkındalık çalışmaları ve güncel hareket metodlarıyla hareketi yönlendirmek, bütünsel esnetme, koordinasyon, kinestetik hafıza egzersizleri ve yanı sıra öz duyuma alan açan yoğun doğaçlama yöntemleri bedenlerimize, iç bilincimize eşlik edecek.

Tuğçe Ulugün Tuna
Ödüllü koreograf, çağdaş dans ve performans sanatçısı, yönetmen, güncel hareket teknikleri ve çağdaş dans sanatı eğitmeni olan ve beden odaklı terapi alanında çalışan Tuğçe Ulugün Tuna, varoluşla olan iletişimini beden, hareket, efor, yerçekimi ilişkisi üzerinden kurmaktadır.

Sanatçı 1983’de ADOB Çocuk Balesi’nde dans etmeye başlamış ve 1996 MSGSÜ Sahne Sanatları Bölümü birincisi ve MSGSÜ İDK. Konservatuvar ikincisi olarak, onur derecesiyle mezun olmuştur.  
1993’den beri uluslararası festival, organizasyon ve akademiler de; koreografisini gerçekleştirdiği disiplinler arası dans ve performans sanatları eserleri, dans sanatçılığının yanı sıra, çağdaş dans ve güncel hareket teknikleri, hareket terapisti eğitmenliğiyle de yer almaktadır.
 
Akademik eğitmenlik deneyimi 1996 yılında MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı’nda başlayan Tuna; 2000 yılından beri Avrupa’da: Stockholm, Viyana, Salzburg (SEAD 2002-2014), Köln, Berlin, Essen, Stuttgart, Stralsund, Paris, Angers, Lublin, Prag, Slovenya, İsrail, Yunanistan’da çağdaş dans alanında profesyonel eğitimler gerçekleştirmiş ve halen eğitimlerine, gösterilerini sahnelemeye devam etmektedir.

Tuğçe Ulugün Tuna 2001 yılından itibaren psikosomatik odaklı ve bağımsız üretim politikasını eserleri ve projeleriyle gerçekleştirmeye başlamıştır. Sanatçının son eseri olan ‘REVERT’ Kovid-19 Pandemisinde üretilmiş ve Kundura Sahne’nin açılış gösterisi olarak Ekim- Kasım 2021 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da 28 defa sahnelenmiştir. 45’Lik Abud Efendi Konağında üretilmiş ve 2019 İKSV İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında prömiyer yapmış ve birçok kez sunulmuştur. ‘BEDEN DAMLALARI’ eseri ile 2017 İstanbul Bienali sanatçısı olan Tuğçe Ulugün Tuna’nın diğer eserleri arasında; ‘İZ TAKİBİ’ Pera Müzesi, (Bana Bak! 2018 sergisi), TMMOB tarafından onurlandırılan EN KÖTÜ İŞ., St.Pulcheri Fransız Lisesi’nde sunulan GÖVDE GÖSTERİSİ, DEPLASMAN Hasköy Yün ve İplik Fabrikası (2013 Almanya Arena Festivali Jüri Ödülü), ISLAK HACİM Bayrampaşa Eski Ceza Evi, MAKİN. B.D.N, Enerji Müzesi, DÜŞÜNME FOBİSİ Aziz Nesin Sahnesi, VERTİGO Proje 4L Güncel Sanat Müzesi, TORTU İstanbul Modern, ‘Hücre’, ‘Eko’, ‘Tuzla...Buz..’ gibi mekana özel ürettiği eserleri ve 2000’de kurulan farklı bedensel özelliklere sahip kişilerce üretilen gösterimleri ve atölye çalışmaları olan ‘Farklı Bedenlerle Dans’ projeleri arasında bulunmaktadır. ‘Tuğçe Tuna ile Çağdaş Dans Konuşmaları’ na 2017 yılından beri düzenli olarak devam etmektedir.  

Sanatçı, 1993 yılında beden bilimi, somatik farkındalık ve psikosomatik çalışmalara yönelmiş, dansın ve hareketin terapötik etkisini, kinestetik zeka ve farkındalık çalışmalarını ulusal ve uluslararası platformlarda, farklı yaş ve sosyal sınıf gruplarında araştırmaya, uygulamaya ve rehberlik yapmaya başlamıştır. Başta İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Hatay, Antalya, Antakya olmak üzere özellikle çocuklar, gençler ve kadınlar için tasarlanmış eğitimler vermektedir. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü (2008-2021) Hareket, Doğaçlama, Kompozisyon ve Beden Farkındalığı derslerini gerçekleştirmiştir. 2016’dan bu yana başta SUGender bünyesinde Türkiye genelinde dönüştürücü aktivizm alanında çalışan bireylerle beden odaklı terapi alanında çalışmalarını sürdürmektedir. ‘İçinde Yaşadığım Mekan: Beden’ - ‘Dans ve Hareket Terapisi’ - ‘Dans ve İç Bilinç İnzivası’ – ‘Aksiyon Stratejileri’ni düzenli aralıklarla gerçekleştiren Prof. Tuğçe Ulugün Tuna, MSGSÜ İDK. Çağdaş Dans Anasanat Dalı’nda derslerini sürdürmektedir. (1996-halen), Türkiye’de ve Avrupa’ da bir ilk olan, üniversitesi işbirliğiyle kurucusu olduğu Çağdaş Dans Yarı Zamanlı Eğitim programının eğitmenliğini ve yanı sıra Çağdaş Dans Anasanat Dalı Başkanlığı’nı (2015-halen) yürütmektedir. Sanatçı, 2020’de Kore’de yapılan Uluslararası Çağdaş Dans Yarışması komitesi tarafından ‘The Best Lider 2020’ ödülüne layık görülmüştür. Belçika’da doğan sanatçı, İstanbul’da yaşamaktadır.

Kimler Katılabilir?
Çalışma 18 yaş ve üstü için tasarlanmıştır. Katılımcıların yanlarında atölye defteri, bireysel matlarını, mataralarını, eklemlerini koruyacak gerekli kişisel kıyafet ve malzemelerini getirmelerini tavsiye ederim.
Program Akışı
19 Mayıs Perşembe
Sabah yerleşim
**14.00-18.00 1. Çalışma
(16.00-16.30 çay kahve arası)
19.00 Akşam Yemeği

20 Mayıs Cuma:
08.00- 09.15 Kahvaltı
**10.00-13.00  2. Çalışma
13.00-14.30 Yemek Arası
**14.30-16.30 3. Çalışma
(16.30-17.00 çay-kahve arası)
**17.00-18.30 4. Çalışma  
19.00 Akşam Yemeği

21 Mayıs Cumartesi:
08.00- 09.15 Kahvaltı
**10.00-13.00 5. Çalışma
13.00-14.30 Yemek Arası
**14.30-16.30 6. Çalışma
(16.30-17.00 çay-kahve arası)
**17.00-18.30 7. Çalışma
 19.00 Akşam Yemeği

22 Mayıs Pazar:
08.00- 09.15 Kahvaltı
**10.30-13.00 8. Çalışma
13.00-14.30 Yemek ve Ayrılış..

Program Ücreti
Atölye süresince konaklama, 3 öğün yemek ve eğitim ücretleri dahil olmak üzere toplam program ücreti
Koan Akademi odalarında tek başına konaklama ile 2600TL;
odalarda 2 kişi birlikte konaklama halinde kişi başı 2400TL;
odalarda 3 kişi birlikte konaklama halinde kişi başı 2200TL'dir.

Rezervasyon ve Ödeme
Kayıt formunu dolduran katılımcıların rezervasyon ve ödeme detaylarına dair detaylar taraflarına mail yolu ile iletilecektir. Ödemelerini yapan katılımcıların ödendi dekontlarının info@koanakademi.com adresine gönderilmesi ile birlikte kayıt işlemleri tamamlanır. Ödemenin gerçekleşmemesi durumunda yedek katılımcılara hak verilecektir.


Olağanüstü Haller ve İade
Pandemi koşulları nedeni ile atölyenin başka bir tarihe ertelenmesi ya da iptal olması durumunda katılımcılara yaptıkları ödemeler Koan Akademi tarafından iade edilecektir.
Pandemi Koşulları
Koan Akademi bütün imkânlarını pandemi şartlarına uygun olarak bizler ile paylaşıyor. Bütün başvuruların HES kodu eşliğinde yapılacağını hatırlatmak isteriz. Program başlamadan 1 gün önce tüm katılımcıların HES kodu sorgulaması yapılıp temaslı ya da riskli başvuru olması durumunda başvuru sahibinin programa katılamayacağını tarafına bildireceğimizi belirtmek isteriz. Covid sebebiyle katılımın iptal edilmesi durumunda katılımcıya para iadesi yapılacaktır.

Programa katılan her bir katılımcı kişisel hijyen ve mesafe kurallarına uyacağını beyan etmiş ve kişisel sorumlulukları kabul etmiş sayılır. Bizler heyecan ve titizlikle o güne hazırlanıyor olacağız. Kapadokya’nın güzelliğinde çok kıymetli paylaşımcılarımızla keyifle yürüteceğimiz programımızda buluşmak dileğiyle.
Katılımcı Ad Soyad *
Hes Kodu *
Örnek: U1F2 3456 78
e-mail Adresi *
Telefon *
Programa katılmaktaki motivasyonunuz nedir? *
Konaklama Seçeneğiniz *
2,3 ve 4 kişilik odalarda birlikte kalmak isteyen katılımcıların birlikte kalmak istediği yakınının isimlerini formun sonunda bulunan "eklemek istedikleriniz" bölümünde belirtmenizi rica ediyoruz.
Program boyunca bedensel efor gerektiren aktivitelere katılmanızı güçleştirecek kronik rahatsızlık / sürekli kullanmanız gereken ilaç / alerjik durumunuz var mı? *
Cevabınız evet ise formun sonunda bulunan "Eklemek istedikleriniz" kısmına mutlaka açıklama yazınız.
Required
Program boyunca yemek yeme alışkanlıklarınızda ve / veya düzeninizde bilmemiz gereken ayrıntılar var mı? *
Cevabınız evet ise formun sonunda bulunan "Eklemek istedikleriniz" kısmına mutlaka açıklama yazınız.
Program süresince kişisel hijyen ve mesafe kurallarına dikkat edeceğimi beyan eder doğabilecek bütün kişisel sorumlulukları kabul ediyorum. *
Cevabınız evet ise formun sonunda bulunan "Eklemek istedikleriniz" kısmına mutlaka yazınız.
Eklemek istedikleriniz
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of koanakademi. Report Abuse