Läänemere Projekti linnuviktoriin - I osa
Linnuviktoriini küsimused on koostatud ajakirjades Eesti Loodus (2020. aasta nr 1, nr 2 ja nr 10) ning Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehes Tiirutaja (nr 47, nr 48 ja nr 49) ilmunud artiklite ning aasta lind 2020 kodulehel oleva info põhjal. Materjalidega on võimalik tutvuda internetis:

Ajakiri Eesti Loodus - https://www.loodusajakiri.ee/valjaanded/eesti-loodus/
Teabeleht Tiirutaja - https://www.eoy.ee/ET/4/tiirutaja/
Aasta lind 2020 koduleht - https://eoy.ee/tuttpytt/

Linnuviktoriin koosneb neljast osast:
I - Eesti pütiliigid
II - Lindude kaitse ja heaolu
III - Veelindude tundmine piltidelt
IV - Rändeteed, rõngastamine ja lindude eluolu

Linnuviktoriini on avatud osalemiseks 28. jaanuar - 28. veebruar 2021.

Linnuviktoriini korraldavad UNESCO ühendkoolide võrgustiku liikmetele Tartu loodusmaja ja MTÜ Tallinna Linnuklubi koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga. Parimad linnutundjad saavad kutse osaleda suvisel Läänemere Projekti lindude ökoloogia õppepäeval, kus saab ise koos ornitoloogidega linde loendada ja rõngastada. Harivaid auhindu paneb välja ka Eesti Ornitoloogiaühing.

Linnuviktoriini korraldamist toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ning Haridus- ja Teadusministeerium. Linnuviktoriinis kasutatud linnufotode autoriõigused kuuluvad kõik Uku Paalile.
Email *
Nimi *
Kool *
Mitmendas klassis õpid? *
Kas oled teinud (või teed sel aastal) talviseid aialinnuvaatlusi? Lisa vabavastusena arv, mitmel vaatlusel oled osalenud ning kus vaatlusi teed (koduaed, kalmistu, park). *
Järgmine talvine aialinnuvaatlus toimub 29.-31. jaanuaril 2021. Rohkem infot: www.eoy.ee/talv.
Kas olen osalenud (või osalesid tänavu) kesktalvisel veelinnuloendusel? Lisa vabavastusena arv, mitmel loendusel oled osalenud ning kus vaatlusi tegid (rannikumeri, siseveekogu). *
Kesktalvise veelinnuloenduse kesksed päevad olid 16.-17. jaanuar 2021, aga andmeid oodatakse kogu jaanuarikuu jooksul tehtud vaatluste kohta. Rohkem infot: www.eoy.ee/ET/13/14/kesktalvine-veelinnuloendus/.
Kes on sind linnuvaatlustel juhendanud? *
Required
Mida teed kogutud vaatlusandmetega? *
Required
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Privacy Policy