51. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu (İKYD)
Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) ile Türk Kardiyoloji Derneği (TKD)’nin ortaklaşa gerçekleştireceği 51. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu ( CPR- ACLS), 01 Elül 2018 Cumartesi – 02 Eylül 2018 Pazar tarihinde Adnan Menderes Üniversitesi Didim Sosyal Tesisleri Didim/AYDIN'da yapılacaktır.

Kurs 2015 yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak verilmektedir. Devam zorunluluğu olan, iki günlük hem teorik, hem de maket başı pratik eğitimleri olan ve kursun sonunda yapılan sınavda, sadece başarılı olanlara başarı belgesi verilen bir programdır.

İleri Kardiyak Yaşam Desteği (İKYD) kursunda, temel yaşam desteği uygulamaları, ritm tanıma, hava yolu uygulamaları, EKG değerlendirme, video laringoskop, otomatik eksternal defibrilatör uygulamaları, senaryolarla uygulamalar yapılacaktır.

Bu kursun hedefi; 2015 yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak başarılı resüsitasyon yönteminin ve yeni bilgilerin paylaşılmasını ve yaşama şansı olan hastalara müdahale ile sağkalım oranlarını artırmaktır.

Acil Servislerde, Kardiyoloji, Koroner Yoğun Bakım Bölümlerinde, Hızır Acil Servislerinde, ambulansta çalışan tüm hekim, teknisyen ve hemşirelerin katılması gereken bu programı en verimli biçimde sürdürmek, TKD'nin ve ATUDER'in bundan sonra da büyük öncelik verdikleri bir çalışma olmaya devam edecektir

Kurs Posteri
Adınız *
Your answer
Soyadınız *
Your answer
Üvanınız *
Çalıştınız Kurum *
Your answer
Eposta *
Your answer
Cep Telefon *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms