Petice za zrovnoprávnění esportu se sportem
Určena Vládě České republiky a Národní sportovní agentuře.

Esport je již řadu let odvětví, které je svým obsahem shodné jako již uznané sportovní disciplíny. Mnohdy je esport chybně považován za pouhé hraní počítačových her a je chybně zaměňován s takzvaným gamblingem. Esport však obdobně jako šachy v sobě zahrnuje disciplínu, strategické myšlení a mnoho dalších schopností. Na české i světové scéně obdobně jako ve sportu vznikají hnutí, která esport institucionalizují. Některé evropské státy jako Německo z tohoto důvodu již esport za sport považují.

My níže uvedení občané České republiky chceme, aby esport získal stejné postavení jako sport. Žádáme tímto adresáty této petice přijali taková opatření, která esport zrovnoprávní se sportem.  

Petiční výbor:
Ing. PETR ŠIMONÍK, Ph.D., Havlíčkovo náměstí 726/21, Poruba, 708 00 Ostrava
Alan Ilczyszyn, Labská 2213/16, 251 01 Říčany
Ing. JAKUB ČUBÍK, Ph.D., Opavská 6123/18b, Poruba, 708 00 Ostrava

Petiční výběr může zastupovat kterýkoli člen petičního výboru. Petici sestavil, zadal a zpracoval Czech Electronic Sport Association, z.s.


Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Jméno a příjmení *
Bydliště (obec) *
Chci, aby esport získal stejné postavení jako sport *
Required
Chci svůj podpis zveřejnit
Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním. Připojením svého souhlasu pod tuto petici rovněž souhlasím s tím, aby petiční výbor zpracovával a uchovával mé osobní údaje, po dobu nezbytně nutnou, k projednávání a prosazování obsahu výše uvedené petice. Jsem si vědom/a toho, že tento souhlas se zpracováním údajů udělený v souladu s platnou legislativou České republiky a Nařízením (EU) 2016/679 (GDPR)  je dobrovolný a jsem oprávněn/a jej kdykoliv odvolat. Odvolání souhlasu musí být učiněno písemně. *
Required
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy