Lednová zima se Svobodou učení
Vyplněnou přihlášku a další informace obdržíte na následující email. Ujistěte se, že je bez překlepů.
Email address *
Termín
OD PÁTKU 4. LEDNA 2019 - příjezd po 16h
DO NEDĚLE 13. LEDNA 2019 - odjezd do 10h
Délka pobytu je 9 nocí.

Pokud máte zájem o zimní pobyt v termínu od 22. února do 3. března 2019, použijte tuto přihlášku https://goo.gl/qScJHj. Další pobyty se Svobodou učení se budou konat v termínech od 8. do 12. května (pracovní pobyt za cenu jídla), od 12. do 21. července, od 16. do 25. srpna, a od 4. do 13. října 2019.

Ubytování a cena
Varianta A - SvobodUm (www.svobodum.cz) nebo Penzion U Můrinek (www.murinky.cz)

- dospělý: 5400,-
- dítě 3-15 let: 4600,-
- dítě do 3 let: zdarma (bez nároku na lůžko a stravu)

V ceně je 9x večeře a ubytování v pohodlných a vybavených pokojích s lůžkovinami, ručníky, toaletním papírem a mýdlem.

Varianta B - vlastní stan nebo karavan v areálu Svobodomu

- dospělý: 3100,-
- dítě 3-15 let: 2400,-
- dítě do 3 let: zdarma (bez nároku na stravu)

V ceně je 9x večeře a možnost využívat sprchu, sociální zařízení, kuchyň a další vnitřní prostory ve Svobodomu.

***

Požadavky na kratší délku pobytu budou řešeny individuálně a budou možné pouze v případě volné ubytovací kapacity. V případě naplněné kapacity budou mít přednost účastníci hlásící se na celý pobyt. Ceny za jednu noc s večeří jsou následující: Varianta A - dospělý 650,- / dítě 550,-. Varianta B - dospělý 380,- / dítě 300,-.

Jídlo a vaření
Večeře, které jsou v ceně pobytu, budou podávány mezi 17 - 19h a zahrnují vždy polévku nebo salát a dvě varianty hlavního chodu. Ve zvláštním objednávkovém formuláři, který bude rozeslán 2 týdny před začátkem pobytu, si budete moci individuálně vybrat z nabídnutých variant, z nichž jedna je vždy vegetariánská (nebo veganská) a druhá masová.

Pro přípravu vlastních jednoduchých jídel bude možné využívat plně vybavené kuchyně a také lednice pro skladování potravin.

Program
Naše pobyty nejsou běžnou nabídkou rodinné dovolené otevřené komukoli, kdo je ochoten zaplatit. Jde o specifický formát setkání příznivců sebeřízeného vzdělávání, což je zároveň jeho hlavní náplň – tedy nikoli program konkrétních aktivit, byť je obvykle pestrý.

Náplň programu tvoříme všichni společně, ať už předem, či přímo na místě v průběhu pobytu.

Hlavním úkolem nás organizátorů je pečovat o atmosféru prostředí, ve které mají děti i dospělí příležitost odhalovat a hledat své já, být bez obav sami sebou a sdílet své zkušenosti ohledně respektujícího přístupu k dětem.

Etický kodex
Kdo přijede na Pobyt se Svobodou učení, bude mít naši důvěru. Nebudeme rozhodovat o jeho čase. Nebude k ničemu nucen, nevyžádaně edukován, hodnocen ani poměřován. Budeme respektovat jeho životní styl se vším, co k němu patří. Ale vyžadujeme, aby stejně tak respektoval i on ostatní. V tomto tkví naše role. Jako organizátoři máme proto poslední slovo v tom, koho na náš pobyt přijmeme a koho ne.

Jistě může dojít k mnoha situacím, kdy na sebe budou potřeby jednotlivců a jejich jednotlivá přání nějak narážet. To je normální a žádoucí, protože to chápeme jako skvělou příležitost pro celé společenství učit se hledat konsensus a obecně pilovat slušnou a otevřenou komunikaci. Pokud se například někdo rozhodne celou noc nespat, není potřeba ho nabádat, proč by spát měl – jediné, co budou mít situací dotčení k řešení je, jak tím případně nenarušit spánek toho, kdo se spát rozhodl a je rušen.

Naše vnímání etiky vychází z tzv. principu neagrese (NAP – non-aggression principle). Neznáte-li jej, přečtěte si prosím jeho definici zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Princip_neagrese

Kdyby si kdokoli s nějakou situací nevěděl rady sám, jsme tu pro něj – kdykoli se na nás může obrátit s prosbou o pomoc (radu, zásah, mediaci). Jako na mediátory se prosím přednostně obracejte na Annu a Michala, můžete ale samozřejmě oslovit i kohokoli dalšího z nás (Zdeňka, Jirka, Urza).

Na každém pobytu vždy naplánujeme jeden či více sdílecích večerů pro otázky ohledně soužití ve Svobodomě.

Zajištění bezpečného prostředí ve smyslu nenásilí a tolerance k odlišnostem a různorodým potřebám všeho druhu je hlavním cílem pobytu, kterého se společně zúčastníme. Těšíme se na všechny nové výzvy a učení se od sebe navzájem.

Focení a filmování
Upozorňujeme, že účastí na pobytu dáváme všichni svolení k tomu, abychom byli foceni, případně natáčeni - jistě sami uznáte, že při takovém počtu lidí není reálně možné se každého vždy jednotlivě ptát, zda dává svolení k tomu být focen. Fotky, které pořídíme, mohou být poté umístěny na sociální sítě a/nebo použity pro Svobodu učení.

Přesto, pokud bude někdo mít s focením své osoby problém, upozorněte na to například na úvodní schůzce, a ostatní se budou jistě snažit toto přání respektovat. Nemůžeme však pochopitelně zaručit, že se nikde na fotkách neobjevíte, ani to, že si všichni zapamatujeme, kdo si nepřeje být focen. Díky za pochopení.

Storno podmínky
Přihláška je zavázná a rezervace místa k pobytu platná po přispání vaší platby na účet Svobody učení.

Storno poplatek činí:
50 % z celé částky za pobyt při odhlášení do 14. 12. 2018 včetně,
75 % z celé částky za pobyt při odhlášení do 28. 12. 2018 včetně,
100 % z celé částky za pobyt při odhlášení 29. 12. 2018 a později.

Storno poplatek neplatíte, pokud za sebe sami najdete náhradu.

Kontakt
V případě dalších dotazů či připomínek se prosím neváhejte ozvat:

Zdeňka Staňková - rezervace ubytování, platby a objednávky jídel: zdenka.stankova@svobodauceni.cz, 777 635 381
Michal Kandler - technické zabezpečení, logistika a koordinace na místě: michal.kandler@svobodauceni.cz, 725 818 430

*
Required
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service