İyi Gelen Buluşmalar - Zor Gelen Duyguları Konuşabilmek

İstanbul Planlama Ajansı, İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türk Psikologlar Derneği işbirliğinde yapılan İyi Gelen Buluşmalar serisi Kahramanmaraş depremi sonrasında yaşadığımız kriz süreci ile birlikte bölgede ve İstanbul’da gönüllülük yapan gençlerin deneyimlediği psikolojik sorunlar karşısında desteklemeyi hedeflemektedir. Buluşmaların her biri Türk Psikologlar Derneği’nden uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz gerçekleşecektir.

Katılmak isteyenlerin bu formu doldurması gerekmektedir.

Eğitmen: Klinik ve Endüstri/Örgüt Psikologu Prof. Dr. Duysal Aşkun Çelik

Tarih: 1 Nisan 2023, Cumartesi

Saat: 14.00 - 16.00

Mekan: Esenler Gençlik Ofisi (Büyük İstanbul Otogarı: Altıntepsi Mh. Yahya Kemal Caddesi, Dolmabahçe Saat Kulesi Girişi, No: 93 Bayrampaşa / İstanbul)

Zor dönemlerden geçiyoruz. Kahramanmaraş deprem felaketinin ardından İstanbul için de söylenen deprem senaryoları, bununla birlikte bir deprem ülkesi olmamız nedeniyle yaşadığımız kısa kısa depremler zaten var olan ya da tetiklenmekte olan depresyon ve anksiyete sorunlarının artmasına neden oluyor. 

Her türlü korku, endişe, kaygı ve diğer tüm olumsuz duygular günlük yaşamımızı ileri derecede etkiliyor ve bu duyguların konuşulmaması, herhangi bir şekilde ifade edilmemesi duyguların azalmasından ziyade daha da şiddetlenmesine ve sonuç olarak panik ataklara, uykusuzluklara, enerji düşüklüğüne ve daha da önemlisi iş yaşamı dahil günlük işlevlerin yerine getirilmesine neden oluyor. 

Peki bu duyguları nasıl ifade edebiliriz? Eğer terapi alma şansımız yoksa, bir uzmana o anda hemen ulaşamıyorsak kendimiz hem bu duyguları nasıl yönetebilir ve nasıl yapıcı bir şekilde ifade edebiliriz? 

Buluşmamızda bu soruların cevabı günlük yaşamdan örnekler verilerek tartışılacak.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
İsim Soyisim *
E-mail Adresi *
Telefon Numarası *
İkamet Ettiğiniz İlçe *
Deprem sonrasında gönüllülük çalışmalarında bulundunuz mu?
*
Evet ise ne gibi gönüllülük çalışmalarında bulunduğunuzdan bahseder misiniz?
İBB yurdunda kalıyorum *
İBB Genç Üniversiteli Eğitim Desteğinden faydalanıyorum. *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy