#אל_תשאלו - פניה בנושא ראיונות עבודה
אם עברת ראיון בו נשאלת שאלות אסורות עפ"י חוק או מפלות באופן כלשהו, אם נדרשת לבצע מטלות בלתי סבירות או אם הרגשת לא בנוח באופן כלשהו גם אם אינך יודעת לשים את האצבע על הבעיה במדוייק - זה המקום לדווח על כך.

למה חשוב לדווח?
ראשית ולפני הכל אנחנו יודעות שמקרים כאלו יוצרים הרבה תסכול וחוסר אונים בקרב מרואיינות וחשוב שתדעי שאנחנו איתך ובעצם הדיווח את פועלת לשינוי. שנית, המטרה שלנו היא לחולל שינוי רוחבי בתעשיה.  באמצעות הדיווח שלך נוכל להצליב נתונים ולאתר ארגונים בהן התופעה חוזרת על עצמה ולפנות אליהם באופן רשמי כך שיוכלו לטפל בנושא, תוך שמירה על אנונימיות המדווחת. ושלישית, חשוב לנו להעלות את המודעות בקרב עובדות ועובדים לתופעה ע"י שימוש בתקשורת, בקהילות וברשתות החברתיות - ככל שיהיו לנו יותר דיווחים, כך נוכל לפעול ולהשפיע יותר.

מי עומדות מאחורי המיזם?
המיזם הוקם ע"י פורום Ladies1st ושדולת הנשים בישראל.  הפורום, בו שותפות מספר קהילות של נשים בהייטק, הוקם במטרה לייצר שיתופי פעולה בין הקהילות ולהוציא לפועל יוזמות רוחביות. בעקבות פניות רבות שקיבלנו מנשים על אפליה בראיונות עבודה (שאלות לא חוקיות שנשאלות על ילדים, תוכניות משפחתיות ועוד) חברנו לשדולת הנשים בישראל המפעילה קו פתוח לייעוץ משפטי לנשים בעבודה בכדי להקים מאגר של מקרי אפליה כאלו. במיזם שותפה גם קהילת נשים בתעשייה - פורום המנהלות.  

האנונימיות שלכן לפני הכל
חשוב לנו להדגיש כי הפניה לארגונים תעשה רק במידה והגיעו שלוש או יותר פניות מזוהות על אותו ארגון ובתאום עם המרואיינות שדיווחו על המקרים. זאת בכדי לא לחשוף את זהות הפונות ולבצע פניה כללית. הפניה שלנו לחברה לא תהיה פרסונלית ולא תכלול מקרים פרטניים, למעט מקרים בהם את כמדווחת המקרה מעוניינת בכך.  עם זאת, על מנת לשמור על אמינות המאגר וכוח ההשפעה שלנו מול מעסיקים אנחנו צריכות לדבר איתכן ולהבין את מה שקרה בראיון לפני הוצאת המכתב.  לכן עליכן כפונות לספק פרטים אשר ישמרו במאגר משותף של שדולת הנשים ומובילות הקהילות השותפות, לשם יצירת קשר במקרה הצורך. הפרטים שלכן לא יועברו לחברות.
פרטים נוספים על אופן הפעולה ושמירת הנתונים ניתן לקרוא כאן: https://tinyurl.com/y42gvo8k 
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Clear selection
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of IWN. Report Abuse