Viesturs Kairišs: "Latgale baro Latviju"
"Senā leģenda vēsta, ka pelikāns pāršķeļ krūtis, lai ar savām asinīm pabarotu izsalkušos putnēnus. Manuprāt, arī šodien Latgale iedod Latvijai pašu galveno – savas asinis, savus cilvēkus. Latgale baro Latviju. Latgalieši uzjunda latvieša kārtīgo prātu," saka režisors Viesturs Kairišs intervijā nra.lv pirms savas filmas “Pelikāns tuksnesī” nacionālās pirmizrādes.

Režisors Viesturs Kairšs ir kaismīgs latgaliešu valodas, latgaliskās kultūras un latgaliešu interešu aizstāvis. Ar savu rīcību viņš ir mudinājis latgaliešus aktīvāk iestāties par latgaliešu valodas statusu un latgaliskās kultūrvides saglabāšanu un attīstību, pats ar savu piemēru apliecinot, ka nav jākautrējas latgaliešu valodu lietot publiski. Turklāt pašmācības ceļā ļoti labā līmenī apguvis ne tikai latgaliešu valodas mutvārdu, bet arī rakstu formu. Viņš ir vairākkārtējs Latgales galvenās kultūras balvas “Boņuks” ieguvējs.

Viestura Kairiša darbi guvuši popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Bet ko Tu zini par mūsu slaveno novadnieku?

Hei, hei, hei!

Ir pienācis laiks arī Tev saņemties un izpildīt Daugavpils Centra vidusskolas bibliotēkas sagatavoto testu, lai pārbaudītu savas zināšanas par populārā latgaliešu režisora Viestura Kairiša darbiem un personību! Ceru, ka tas radīs interesi un paplašinās Tavu redzesloku par mūsu izcilajiem novadniekiem!
Pareizo atbilžu skaitu uzzināsi uzreiz pēc testa izpildīšanas.
Lai veicas!

Bibliotekāre L.Soldāne
Foto: Oļegs Zernovs
1. Viesturam Kairišam šī gada 30.janvārī apritēja: *
1 point
2. Mākslas filma “Piļsāta pi upis” uzņemta: *
1 point
3. Filma par Latgali “Pelikāns tuksnesī” ir: *
1 point
4. Šobrīd Kairišs vada: *
1 point
5. Filmu “Piļsāta pi upis” uzņēma: *
1 point
6. Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps 2020" "Piļsāta pi upis" saņem: *
1 point
7. V.Kairišs vairākus darbu ir iestudējis: *
1 point
8. Līdz šim V.Kairišs ir bijis režisors: *
1 point
Submit
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy