Zgłoszenia: Dom z nudy - o projektowaniu (nie) produktywnej przestrzeni
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach Dom z nudy - o projektowaniu (nie) produktywnej przestrzeni, w ramach 6. edycji Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej

OPIS:
Żyjemy w czasach, w których, istotnie określającymi nas miarami, sferami, z którymi chętnie się identyfikujemy są praca i produktywność. To pułapka swoistego robię więc jestem. Gdy w perspektywie dnia pojawia się nuda, pustka – sztywniejemy, w naszym ciele mimowolnie pojawia się lęk i szukamy sposobów na to, by z nudą walczyć. Skąd bierze się lęk przed nicnierobieniem? Dlaczego za wszelką cenę chcemy planować każdą chwilę i jak ma się do tego wszystkiego nasze ciało, zamieszkałe, skądinąd, w przestrzeniach zaprojektowanych przez nas samych pod nieustanną produktywność?
Nie świadome zarządzanie czasem, tylko świadomość siebie w czasie i przestrzeni, to zagadnienia, którym chcemy bliżej przyjrzeć się podczas warsztatu, naszkicowanego wokół książki „Codzienność nudy. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna”.

MIEJSCE, CZAS:
Warsztaty będą odbywać się w sobotę 20 listopada w godzinach 17:00-19:00, w Rotacyjnym Domu Kultury na warszawskim Jazdowie. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

PROWADZĄCA:
Ola Gordowy - architektka, absolwentka studiów inżynierskich na Politechnice Gdańskiej oraz magisterskich na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Autorka książki "Codzienność Nudy. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna" wydanej wspólnie z wydawnictwem Bęc Zmiana i Fundacją PFR Nieruchomości. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie.

PYTANIA:
halo@dzikibez.com


6. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej odbędzie 15-21 listopada na warszawskim Otwartym Jazdowie i w Śródmieściu Warszawy. Podczas tegorocznej edycji będziemy analizować własne uwikłanie i przyglądać się temu, co nas wszystkich eksploatuje, ale też tworzyć pomysły na odzyskanie czasu wolnego, pracy, która nie alienuje, swobody kreatywności i twórczości (bez zamówień, oczekiwań rynku). A może po prostu przysiądziemy wspólnie na tej starej, zdezelowanej kanapie?

Więcej o programie: www.fma.waw.pl


Zadanie publiczne pt. 6. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Stołecznego Warszawa.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Bez tytułu
Imię *
Nazwisko *
Adres e-mail *
Numer telefonu *
Wiek *
Czym się zajmujesz na co dzień? *
DANE OSOBOWE: Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu w celach związanych z procesem zapisów na warsztaty, prowadzonych przez Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Puławskiej 266/315  [wymagane] *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy