בקשת האמהות מהרמטכ"ל

בס"ד
מכתב האמהות לרמטכ"ל

לכב' ראש המטה הכללי, רב אלוף גדי אייזנקוט
אנו הח"מ, אמהות לחיילים בעבר, בהווה ובעתיד שמכירות ושמענו על השיעור שהיה מועבר לחיילים בימי ראשון בבוקר במתחם ההמתנה לאוטובוסים מחוץ לעיר הבה"דים.

כידוע לך, שגרת העבודה והפעילות היומיומית בצבא אינה קלה עבור כלל המשרתים בצבא, ובמיוחד בימי ראשון, כאשר הם חוזרים משבת נעימה בבית. על כן, שיעורי התורה של הרב פרץ איינהורן (רב צבאי במילואים, שהגיע להעביר את השיעורים כימי מילואים של הרבנות הצבאית הראשית) בימי ראשון, במרחב ההמתנה לאוטובוסים מחוץ לעיר הבה"דים הם כאויר לנשימה עבורם. הרב פרץ החליט לקרוא לשיעורים: "שמחה יום א' - וזאת כדי לעורר להם חיוך ולהקל עליהם את המעבר מהבית, חזרה לעשיה הצבאית והמבצעית. וכשם השיעורים, כך הם באמת, משמחים את ליבם של החיילים ונותנים להם כוחות ומשמעות לעשייה שלהם. השיעורים של הרב פרץ אינם רק סיפורים ומעשיות אלא דחיפה ועידוד לעשייה צבאית וחברית בפועל. השירות הצבאי הוא ערך מקודש עבור הרב פרץ איינהורן ועל כן חשוב לו להקדיש להם מזמנו ומרצו, וכל זאת מתוך שמחה ואהבה גדולה לחיילים- והחיילים מצדם, אסירי תודה לו על כך.

בבית הם מספרים לנו עד כמה שיעורים אלה מחזקים אותם, כיצד הרב פרץ מעודד אותם לערבות הדדית כלפי שאר חבריהם לובשי המדים. איך נתינה עצמית מעבר למצופה מהם מרוממת לא רק את כלל המערכת אלא את עצמם. משנאסר עליו ללמד מחוץ לכתלי הבסיס הדבר יצר עצב ותסכול גדול עבור החיילים, שכן ההשתתפות בהם נעשה שלא על חשבון פעילותם, והאיסור הושת ללא סיבה הנראית לעין.

הסיבה שאנו האמהות פונות אליך כבוד הרמטכ"ל היא משום שאנו חשות את תסכולם וחושבות שבוודאי קיימת דרך להשיב את השיעורים הנ"ל בכדי לחזק את רוחם, וממילא את המוטיבציה שלהם להמשיך ולשרת בצה"ל עם יותר כוחות.
אנו מבקשות ממך - אנא אל תמנע מבנינו ללמוד תורה בזמנם הפנוי, אל תמנע מהם את האפשרות לרומם את רוחם בעשייה השוחקת. אפשר לרב פרץ לקיים את שיעוריו מחוץ לכותלי הבסיס.

על כך באנו על החתום:

שם מלא *
Your answer
תעודת זהות
Your answer
פלאפון
Your answer
מייל
Your answer
עיר מגורים
Your answer
כתובת למשלוח מכתבים
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms