Formularz zgłoszeniowy na Odosobnienie „Gdzie życzliwość spotyka współczucie” w Kazimierzu Dolnym - Mindfulness Association Polska
Odosobnienie „Gdzie życzliwość spotyka współczucie”
Kazimierz Dolny
Lipowa Dolina
30 lipca – 4 sierpnia 2018

Nie rezygnuj tak szybko z samotności.
Niech się mocniej w ciebie wgryzie.
Niech Cię kisi i doprawia jak niewiele przypraw ludzkich, a nawet boskich.
Coś, czego dziś wieczór brakuje memu sercu – złagodziło me spojrzenie, a memu głosowi przydało czułości –
Moja potrzeba Boga. (Hafiz, Persja, XIV w.)
tł. Jacek Dobrowolski


Mamy przyjemność poinformować, że w dniach 30 lipca – 4 sierpnia 2018 roku, Anna Zubrzycki i Angie Ball poprowadzą w Kazimierzu Dolnym odosobnienie, którego myślą przewodnią będzie – „Gdy życzliwość spotyka współczucie”. Odosobnienie będzie miało charakter w pełni świecki. To wydarzenie daje sposobność pogłębienia praktyki i jest otwarte dla każdego kto ukończył jeden z treningów Mindfulness Association, jak również dla tych, którzy ćwiczyli się w uważności i współczuciu (współodczuwaniu) w innych kontekstach. Głównym tematem odosobnienia będzie pogłębienie naszego rozumienia życzliwości i współczucia, podtrzymujących nasz trening uważności. 

O Odosobnieniu:
Zwrócimy szczególną uwagę na rozwijanie naszej postawy życzliwości, stanowiącej istotną podstawę naszej praktyki. Ze wspomnień życzliwości celowo tworzymy “wewnętrzną atmosferę” ciepła i poczucia połączenia z innymi, by ją wcielać w naszą codzienną praktykę. Możemy zacząć zauważać nasze indywidualne wewnętrzne wzorce reagowania, blokujące zdolność do bycia życzliwymi dla siebie, sytuacje, w których odkrywamy, że jesteśmy twardzi i surowi wobec samych siebie.

Największą blokadą dla wielu z nas może być brak życzliwości wobec samych siebie, wypływający z “transu braku poczucia wartości” mówiąc słowami Tary Brach, autorki True Refuge (“Prawdziwe schronienie”). Możemy czuć, że nam się życzliwość nie należy, że nie jesteśmy jej warci, możemy się z tym źle czuć. Najważniejsze to być z tą niedogodnością, pozwolić jej tam być, skierować życzliwość ku tej części nas, która czuje się z tym źle.

Połączenie między życzliwością, a współczuciem, to pogłębiające doświadczenie. Rozpoczynając trening współczucia zaczynamy w pełni otwierać nasze serca na nas samych i na innych. Ten proces pogłębiania pomaga nam rozumieć, że wszyscy jesteśmy ludzkimi istotami, znajdującymi się w bałaganie życia. Możemy dostrzec z ulgą, że nie musimy być doskonali, “bez jednej plamki” – w rzeczy samej mamy “pełną zgodę na bycie neurotycznym bałaganem”, mówiąc słowami prof. Roba Nairna, założyciela Mindfulness Association.

Podczas tego odosobnienia będziemy mieli okazję na dyskutowanie i patrzenie w sposób jasny i uczciwy na nasze konkretne przeszkody i blokady, oraz na to, jak zaprzyjaźniać się z tymi trudnymi doświadczeniami. Podczas scalania naszych praktyk uważności z silnym skupieniem, zarówno w praktyce siedzącej, jak w uważnym dzieleniu się z innymi, będziemy stale odnosić się do zasadniczej praktyki uspokajania, osadzania, spoczywania i podpory, zawierających istotę mądrości i współczucia. Będziemy je powtarzać raz po raz.

Z głębi naszego doświadczania, wszystkie trudności i cierpienia naszego życia, neurotyczne stany umysłu, nastroje i emocjonalne przeżycia, budzą współczucie wobec siebie, powstając z “błota” naszego doświadczania i przekształcając je w żyzny nawóz. Uczymy się, że współczucie to nie wyidealizowana wersja wspinania się na “niebotyczne wysokości”, ale raczej akceptacja siebie. Głębokie otwarcie serca wpierw na swoje własne cierpienie, co potem w naturalny sposób zaczyna się przeradzać w rozkwit otwartości ku innym.

Potrzebujemy czuć się gotowi i chętni do podjęcia wyzwania, gromadząc odwagę i siły, by stać się “wojownikiem współczucia” i wejść głęboko w neurotyczne stany umysłu i emocje. Wówczas pojawia się pytanie: jak być otwartym i pozwolić naszej podatności na zranienia, naszym ranom i urazom, naszemu wstydowi ujawniać się, utrzymując to wszystko bezwarunkowo w naszych czułych sercach?

W planie mamy codzienny harmonogram praktyk, w tym praktyki związane z "uważnym ruchem". W środku pobytu zaplanowaliśmy dłuższy 1,5 dniowy okres milczenia, jak również uważne spacery wśród przyrody i czas na własną praktykę i odpoczynek. Będzie sposobność na przegląd osobistej praktyki z prowadzącymi. Ale też będziemy oferować nauki i prowadzone praktyki obejmujące dzielenie się i zapytywanie.

Rozmaite istotne praktyki będą również pogłębiane przez ruch, obserwację i sesje doświadczania. Będzie też czas na uważne docenianie i doświadczanie zewnętrznego środowiska w przyrodzie.

Prowadzący:
Anna Zubrzycki i Angie Ball

Miejsce:
Odosobnienie odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w urokliwej agroturystyce otoczonej lokalnymi wąwozami lessowymi – Lipowa Dolina www.lipowadolina.pl

Opłaty:
O rezerwacji miejsc, z uwagi na kameralność wydarzenia, będzie decydowała kolejność zapisów i wniesienie opłaty.
Koszt odosobnienia wraz z zakwaterowaniem w pokoju 3 osobowym i wyżywieniem to 1 600 zł. 
Koszt odosobnienia wraz z zakwaterowaniem w 2 osobowym pokoju i wyżywieniem to 1 700zł.
Termin płatności do dnia 01.06.2018r.
Przy rezygnacji do dnia 30.06.2018r. Opłata jest w pełni zwrotna. Po tej dacie opłata jest bezzwrotna.

Wykłady będą po angielsku z tłumaczeniem na polski. Tłumaczem będzie Jacek Dobrowolski. Nie jest wymagana znajomość języka angielskiego.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/688557284866646/

Kontakt:
Weronika Żytko – mapoland.info@gmail.com

Dane do płatności:
nr konta: 29 1240 4025 1111 0010 6239 9853
w Banku Polska Kasa Opieki S.A.,
którego właścicielem jest:
Fundacja Voices
ul. W. Roentgena 10/14
50-362 Wrocław.
W tytule transakcji proszę wpisać swoje imię, nazwisko, email oraz tekst "Odosobnienie Gdzie życzliwość spotyka współczucie ".

Lipowa Dolina
Imię *
Your answer
Nazwisko *
Your answer
Data urodzenia *
Dzień, miesiąc, rok
Your answer
Email *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
Miejscowość *
Your answer
Doświadczenie w praktyce mindfulness (uważności) *
Wybór pokoju *
Dane do FAKTURY VAT
Dla kogo? W przypadku sprzedaży na rzecz osób prawnych bądź osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą - proszę podać nazwę firmy. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej wpisują swoje imię i nazwisko.
Your answer
Adres do FAKTURY VAT
Ulica, numer bramy / mieszkania lub numer domu lub lokalu
Your answer
Miejscowość
Your answer
Kod pocztowy
Your answer
NIP
Bez myślników; dotyczy wyłącznie sytuacji sprzedaży na rzecz osób prawnych bądź osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej pozostawiają to pole puste.
Your answer
Dane do zapisu na Odosobnienie "Gdy życzliwość spotyka współczucie" *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms